Producenci gier z GPW i NewConnect zapowiedzieli sporo premier w wakacje 2021
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
31 maj 2021, 07:00

W wakacje nie będzie nudy. Producenci gier z GPW i NewConnect zapowiedzieli sporo premier gier na ten okres

Czerwiec jest ważnym miesiącem dla branży gier, chociażby za sprawą targów E3, które w tym roku powracają w formie online. Natomiast w okresie wakacyjnym czeka nas kilka premier od polskich spółek.

Targi oraz konferencje gamingowe to jedne z kluczowych wydarzeń w kalendarzu każdej spółki z branży oraz samych graczy. W ubiegłym roku większość z nich odbyła się w formule online, natomiast te najważniejsze, czyli targi E3 zostały całkowicie odwołane. Tym razem organizatorzy przygotowują się do prezentacji online, które odbędą się w dniach 12-15 czerwca. Na czerwiec zaplanowany jest również kolejny festiwal gier na platformie Steam.

Nie tylko czerwiec, ale również lipiec i sierpień będą ciekawe dla polskich spółek. Najważniejszą premierą w tym czasie na rodzimym rynku gier będzie kolejna odsłona Sniper Ghost Warrior Contracts 2 od spółki CI Games. Jest to flagowa seria gier studia, a nowa część będzie dostępna już od 4 czerwca na PC oraz konsolach poza Playstation 5 (premiera odbędzie się później niż zakładano). Z wczesnego dostępuje wyjdzie DRIFT21 od ECC Games, a Detalion Games zaprezentuje Nemezis: Mysterious Journey III.

Zobacz także: Na jakie polskie gry czekają najbardziej gracze? Sprawdzamy zestawienie Global Top Wishlist Steam

Sniper Ghost Warrior Contracts 2: CI Games

Druga odsłona Sniper Ghost Warrior Contracts może być najważniejszą premierą na polskim rynku najbliższych miesięcy. Gra zadebiutuje już 4 czerwca w wersji na PC, konsole starej generacji oraz Xbox Series X/S. Polski tytuł trafi również na Playstation 5, jednak nieco później niż zakładano, na razie nie jest znana dokłada data.

Jak ostatnio zapowiedział prezes Marek Tymiński, studio już pracuje nad DLC do tytułu. Pierwszy większy dodatek ma być dostępny dla graczy za darmo i zaoferuje on nowe zlecenia oraz jedną mapę. Nowy tytuł od CI Games będzie wyróżniać jeszcze większa odległość, z której gracz-snajper będzie mógł oddać swój strzał. Ma to być ponad kilometr, czyli rekord całej serii. Sprzedaż pierwszej części Sniper Ghost Warrior Contracts już jakiś czas temu przekroczyła 1 mln egzemplarzy.

DRIFT21: ECC Games

Z wczesnego dostępu, po ponad roku, wychodzi flagowa produkcja studia ECC Games, czyli DRIFT21. Początkowo zakładano, że tytuł w wersji early access będzie tylko przez kilka miesięcy. Ostatecznie gra trafiła do sprzedaży 7 maja 2020 roku i od tamtej pory 71% użytkowników Steama oceniło pozytywnie polską produkcję. Jednak w ostatnich 30 dniach gra otrzymuje raczej mieszane oceny.

Data premiery gry była już wielokrotnie przekładana, co skutkowało jednocześnie zmianą nazwy – od DRIFT19 do DRIFT21. Na ten moment finalna data wydania pełnej wersji to 10 czerwca 2021 roku. „Pełna wersja gry będzie zawierać nową fizykę jazdy, nowy system FFB, nowe tryby rozgrywki, nowe samochody, tory, części tuningowe oraz wyzwania” – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki. Przypomnijmy, że wydawcą DRIFT21 jest 505 Games, włoska firma należąca do Digital Bros.

Zobacz także: Premiera Drift21 od ECC Games już dziś. Symulator kierowcy driftowego zadebiutuje na platformie Steam we wczesnym dostępie

Nemezis: Mysterious Journey III: Detalion Games

Na 8 lipca br. Detalion Games zaplanował wydanie swojej pierwszej gry po reaktywacji studia. Nemezis: Mysterious Journey III to przygodowo-logiczna produkcja, przy której pracuje legenda polskiej branży gier Roland Pantoła. Jeszcze przed wydaniem pełnej wersji gry, spółka zaprezentuje niebawem prolog swojego flagowego tytułu.

Produkcja od Detalion Games zapewni graczom wiele wymagających łamigłówek. Jak zapewniała nas ostatnio Aleksandra Cwalina, prezes spółki, końcowe testy gry skupiają się na odpowiednim balansie trudności oferowanych zagadek. Detalion Games zawarł również umowę na port tytułu na konsole Nintendo, Sony oraz Microsoft.

Nemezis Mysterious Journey III

Zobacz także: Premiera gry Nemezis: Mysterious Journey III od Detalion Games w tym roku. Spółka prowadzi rozmowy dotyczące rozwoju tytułu

The Amazing American Circus: Klabater

O nowej dacie premiery The Amazing American Circus dowiedzieliśmy się na początku maja. Najpierw tytuł Klabatera miał trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, jednak ze względu na przeprowadzenie dodatkowych prac deweloperskich nową datę ustalono na 12 sierpnia br. W dniu premiery produkcja ma być jednocześnie dostępna w wersji na PC oraz konsole.

The Amazing American Circus jest aktualnie najważniejszym projektem w portfolio Klabatera. Przy produkcji tytułu spółka podjęła współpracę z firmą Juggler Studio, która jest podwykonawcą gry. Jednocześnie tytuł zwieńczy cykl rewolucyjny Klabatera, do którego należą już We. The Revolution oraz Help Will Come Tommorrow.

Zobacz także: Klabater stawia na własne produkcje. W tym roku spółka przygotowuje premiery The Amazing American Circus oraz Moonshiners The Game

Succubus: MadMind Studio/PlayWay

Succubus to jeden z kontrowersyjnych tytułów w Grupie PlayWay. Na tyle kontrowersyjny, że materiały z rozgrywki są dopiero dostępne po zalogowaniu na platformie Steam. Studiem odpowiedzialnym za produkcję jest MadMind, który ma również plany giełdowe. Wejście na NewConnect jest zaplanowane jeszcze na ten rok.

Jednak przechodząc do samej gry, jak już sam tytuł wskazuje, gracz wcieli się w rolę demonicznej sukkuby. Jej głównym celem jest zemsta na wrogach. Succubus będzie grą akcji przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Warto dodać, że jest to produkcja poboczna do innego tytułu studia jakim jest Agony. Premiera jest zaplanowana na 21 lipca 2021 roku.

Succubus

Rustler: Games Operators

Z formuły wczesnego dostępu wyjdzie również Rustler (Grand Theft Horse), potocznie nazywany przez graczy średniowiecznym GTA. Sami twórcy gry wskazywali, że przy produkcji inspirowali się pierwszymi wersjami słynnej gry od Rockstar Games. Gra we wczesnym dostępie jest na Steamie od połowy lutego br. i dotychczas otrzymała 74% pozytywnych recenzji od graczy.

Data wyjścia z wczesnego dostępu została ustalona na 31 sierpnia br. Wtedy też Rustler będzie jednocześnie dostępny w wersji na PC oraz konsolach zarówno starej jak i nowej generacji. Wydawcą tytułu jest notowana na Głównym Rynku GPW spółka Games Operators.

Powyżej wymieniliśmy kilka produkcji, które mają już ustaloną datę premiery. Oczywiście mogą one ulec zmianie. W tym kwartale powinniśmy spodziewać się jeszcze premiery Gas Station Simulator od DRAGO entertainment oraz Eldest Souls od United Label. W lipcu z wczesnego dostępu również wyjdzie gra Chernobylite od The Farm 51, a dokładna data zostanie podana podczas targów E3.

Zobacz także: Na jakie polskie gry czekają najbardziej gracze? Sprawdzamy zestawienie Global Top Wishlist Steam

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.