16 polskich produkcji w pierwszej 100 zestawienia Global Top Wishlist Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 maj 2021, 07:00

Na jakie polskie gry czekają najbardziej gracze? Sprawdzamy zestawienie Global Top Wishlist Steam

16 polskich produkcji znajduje się aktualnie w pierwszej 100. Global Top Wishlist platformy Steam. Niezmiennie na szczycie od kilku miesięcy znajduje się druga część Dying Light.

Liczba zapisów na wishlisty platformy Steam dla spółek jest miernikiem zainteresowania produkcją, a dla inwestorów pozwala ocenić szanse na sukces sprzedażowy gry. Dlatego co jakiś czas przyglądamy się jak polskie produkcje prezentują się w zestawieniu Global Top Wishlist platformy Steam. Aktualnie w pierwszej 100. można znaleźć 16 polskich tytułów.

Pełne zestawienie polskich produkcji można znaleźć TUTAJ.

Pierwsze 10 miejsc Global Top Wishlist Steam

Global Top Wishlist

Źródło: Steam (7.05.2021)

Zobacz także: David Jaffe, twórca pierwszych gier z serii God of War, dołącza do zespołu Movie Games. Prezes zarządu nominował go do Rady Nadzorczej

Dying Light 2 wciąż na 1 miejscu najbardziej wyczekiwanych gier

Od premiery Cyberpunka w grudniu, to Dying Light 2 okupuje 1 miejsce w zestawieniu pod względem zapisów na wishlistę. Można śmiało stwierdzić, że jest to najbardziej wyczekiwana premiera, a wrocławski Techland coraz chętniej wypowiada się na temat samej produkcji. W jednym z filmików spółki można nawet wnioskować, że premiera drugiej części gry odbędzie się jeszcze w tym roku.

Tymon Smektała, główny projektant gry, pod koniec kwietnia zdradził kilka szczegółów dotyczących rozgrywki w Dying Light 2. Świat drugiej części gry ma być dwa razy większy w porównaniu do produkcji z 2015 roku. Twórcy stawiają również na nowe gatunki zombie, które gracz będzie mógł spotkać podczas eksploracji. Dostępność do broni palnej będzie dość ograniczona, ale nie niemożliwa.

Zobacz także: Premiera Dying Light 2 w 2021 roku? Techland opublikował wideo z fragmentem rozgrywki

Na jakie gry jeszcze czekają gracze?

W zestawieniu platformy Steam świetnie sobie radzi tytuł Manor Lords, który jest tworzony przez… jedną osobę! Aktualnie gra znajduje się na 16 miejscu listy i awansowała o jedno oczko w górę. Jak widać nawet jedna osoba może tworzyć produkcję na miarę globalnego sukcesu. Producentem Manor Lords jest Slavic Magic, a gra powstaje już kilka lat. Gra strategiczna osadzona w średniowieczu zadebiutuje na razie w formule wczesnego dostępu, a po około roku do 2 lat zostanie udostępniona pełna wersji produkcji.

„Ta gra jest tworzona przez pojedynczego dewelopera. Przez trzy lata dojrzewała samotnie w mroku mojego pokoju. Potrzebuje wiele niezależnej opinii i testów. Wiem, że razem z waszą pomocą mogę się zaadaptować, przezwyciężyć problemy i stworzyć grę o jakiej wspólnie marzymy” – napisał na Steamie Grzegorz Styczeń, twórca gry.

Kilka miejsc dalej, bo na 23 pozycji, znajduje się produkcja od EXOR Studios – The Riftbreaker. Będzie to gra survivalowa z elementami akcji RPG. Znamy już wstępną datę premiery, która została zaplanowana na jesień 2021 roku. Tytuł jednocześnie zadebiutuje w wersji na PC oraz konsole nowej generacji. Twórcy niedawno zaprezentowali najnowszy trailer.

Na 29 miejscu możemy zobaczyć Shadow Warrior 3 od studia Flying Wild Hog. Będzie to już kolejna odsłona gry z serii dynamicznych FPS (first person shooter), która została zapoczątkowana jeszcze w 1997 roku. Data premiery również została zaplanowana na 2021 rok. Wydawcą trzeciej części będzie Devolver Digital.

Awans o kilka miejsc zaliczyła również gra Succubus. Aktualnie znajduje się na 38 miejscu zestawienia. Produkcja od Madmind Studio może wywoływać nie lada kontrowersje, ponieważ jest to gra, w której wcielamy się w rolę demona. Co więcej, jest to bezpośrednia kontynuacja historii z gry Agony, wydanej w 2018 roku przez PlayWay. Premiera Succubusa została zaplanowana na 21 lipca 2021 roku.

Dla fanów mitologii nordyckiej również mamy polski odpowiednik. Będzie to Viking City Builder od firmy Roslagen. Jak sama nazwa wskazuje będzie to gra z gatunku city builder, w której gracz przenosi się do czasów Wikingów. Gra aktualnie znajduje się na 44 miejscu, jednak jej popularność może rosnąć na fali ostatniego hitu Steam - Valheim.

51 miejsce zajmuje Occupy Mars: The Game od Pyramid Games. Jest to najpopularniejsza gra tej spółki, która jeszcze w ubiegłym roku odniosła ogromny sukces po udostępnieniu prologu. Gra otrzymała ponad 78% pozytywnych opinii. Spółka najpierw udostępni tytuł we wczesnym dostępie, jednak na razie nie podaje konkretnej daty.

Pierwszą „setkę” zestawienia zamykają Eldest Souls od United Label oraz Aircraft Carrier Survival od CreativeForge Games. Pierwszy tytuł trafił na 97 miejsce, a produkcja od CFG na 98 miejsce.

Zobacz także: Sprzedaż gier w 2021 roku spadnie, po raz pierwszy od wielu lat. Analitycy Newzoo przewidują, że rynek gier złapie w tym roku zadyszkę

7 gier od PlayWaya w zestawieniu

Na szczególne wyróżnienie zasługują produkcje od spółek z grupy PlayWay. Wciąż najbardziej wyczekiwaną grą od spółki jest Builders of Egypt, który znajduje się na 32 miejscu listy Steam. Jakie inne produkcje od PlayWaya cieszą się popularnością?

  • 67 miejsce: Bum Simulator,
  • 69 miejsce: House Flipper Luxury DLC,
  • 71 miejsce: Contraband Police,
  • 72 miejsce: Builder Simulator,
  • 73 miejsce: Junkyard Simulator,
  • 90 miejsce: Alaskan Truck Simulator.

Zobacz także: „W roku 2021 skupiamy się bardziej na spółkach z grupy i dołączaniu nowych zespołów w już działające firmy” - relacja czatu z prezesem Grupy PlayWay

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.