Movie Games na targach E3. David Jaffe zaprezentował 3 tytuły polskiej spółki
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 cze 2021, 13:38

Movie Games na targach E3. David Jaffe zaprezentował 3 tytuły polskiej spółki

Lust from Beyond M Edition, Winter Survival Simulator, Fire Commander – Movie Games zaprezentowało 3 tytuły podczas targów E3. Prezentację poprowadził sam David Jaffe.

Movie Games jeszcze przed rozpoczęciem targów E3 zapowiadało prezentację 3 projektów podczas konferencji. Pierwszy z nich to Lust from Beyond M Edition, czyli nowa odsłona horroru wydanego w marcu br. Ma to być „przystępniejsza” wersja gamingowego horroru z elementami erotyki i okultyzmu, co oznacza, że Movie Games ocenzuruje swój tytuł. Kolejne dwie produkcje zaprezentowane podczas targów to Winter Survival Simulator od DRAGO entertainment oraz Fire Commander od Pixel Crow.

Prezentację warszawskiej spółki poprowadził David Jaffe, który niedawno dołączył jako konsultant oraz kandydat na członka rady nadzorczej Movie Games. Sami obejrzyjcie niekonwencjonalne wystąpienie.

3 projekty od Movie Games na targach E3

Movie Games coraz mocniej rozpycha się na rynku gier, powiększając przy tym swoją grupę kapitałową. Podczas tegorocznych targów E3 warszawska spółka wspólnie z DRAGO entertainment oraz Pixel Crow pokazały 3 produkcje. Całą prezentację poprowadził David Jaffe, twórca takich gier jak God of War czy Twisted Metal. Teraz weteran branży gier dołączył do Movie Games jako konsultant.

Na początku prezentacji David Jaffe wspomniał o wspólnym projekcie Movie Games oraz Platige Image. Spółki w kwietniu br. założyły firmę Image Games, która będzie zajmować się produkcją tytułów AA o tematyce gangsterskiej. Jednak na razie nie zdradzono szczegółów na temat pierwszego projektu nowo powstałej spółki.

Pierwszym tytułem, który ujrzał światło dzienne na targach E3 jest Lust from Beyond M Edition. Będzie to nowa odsłona horroru, wydanego przez Movie Games w marcu br. Jak mówią twórcy, ma to być przystępniejsza wersja, która skupi się na fabule. To oznacza, że Movie Games ocenzuruje swój tytuł, tak jak już zapowiadano chwilę po premierze gry. Tytuł trafi również na konsole. Gra na platformie Steam otrzymała do tej pory 82% pozytywnych ocen.

Kolejnym tytułem jest Fire Commander od firmy Pixel Crow. Jak już sam tytuł wskazuje, gracz wcieli się w rolę strażaka, a od jego decyzji będzie zależeć los wielu ludzi. Twórcami tytuły są weterani z branży gier na czele z Maciejem Miąsikiem. Przypomnijmy, że Pixel Crow przygotowuje się również do wejścia na rynek NewConnect poprzez przejęcie firmy o tej samej nazwie.

Ostatnim prezentowanym tytułem był Winter Survival Simulator od DRAGO entertainment. Jest to najnowszy projekt krakowskiej spółki z wieloletnim doświadczeniem. Produkcja powstaje przy współpracy z Markiem Kamińskim. Premiera tytułu została zaplanowana jeszcze na 2021 rok.

Już na początku wspomnieliśmy o dość niekonwencjonalnym występie Davida Jaffe podczas prezentacji Movie Games. Konsultant warszawskiej spółki na koniec uraczył się Żubrówką, a Movie Games odpowiada dlaczego Jaffe pije podczas pracy. Sami zobaczcie.

Zobacz także: David Jaffe, twórca pierwszych gier z serii God of War, dołącza do zespołu Movie Games. Prezes zarządu nominował go do Rady Nadzorczej

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.