Cyberpunk 2077 wraca do Playstation Store. Euforia na akcjach CD PROJEKT
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 cze 2021, 19:14

Euforia na akcjach CD PROJEKT. Cyberpunk 2077 powraca do Playstation Store

Stało się! Cyberpunk po ponad 6 miesiącach od premiery powraca do Playstation Store. Kurs CD PROJEKT rósł dzisiaj o 6,5%.

Sony od 21 czerwca przywróci Cyberpunka do Playstation Store. To była długo wyczekiwana informacja, zarówno przez inwestorów jak i graczy. Inwestorów, ze względu na dawno niewidziane odbicie na kursie akcji CD PROJEKT. Dla graczy, którzy posiadają konsole Playstation i nie chcą kupować wersji fizycznej. Przypomnijmy, że polski tytuł został usunięty chwilę po premierze w interesie społeczności Playstation. Jak tłumaczyło Sony, nie chciała dawać „złych doświadczeń” swoim graczom. 

Zobacz także: Co dalej z WIG-Games i polskim gamingiem? Krajobraz branży gier 6 miesięcy po premierze Cyberpunk 2077

Sony daje zielone światło - powrót Cyberpunk 2077 do Playstation Store

Powrót Cyberpunka to świetna wiadomość dla CD PROJEKT, po ostatnim pasmie niepowodzeń jak chociażby słabe wyniki finansowe za I kwartał 2021 roku czy atak hakerski na firmę. Sony zdecydowało się przywrócić Cyberpunka do sklepu Playstation Store. Dosłownie kilka dni po grudniowej premierze, polski tytuł został wycofany z cyfrowego sklepu Sony do odwołania ze względu na ogromne problemy produkcji. Najgorsze doświadczenie z polską produkcją mieli posiadacze konsoli Playstation 4. Również umożliwiono graczom zwrot zakupionej gry.

Zwrot Cyberpunka z Playstation Store był możliwy jeszcze kilka dni temu. Dedykowany formularz do zwrotu polskiego tytułu zostanie usunięty 18 czerwca br. Oczywiście po tej dacie również będzie możliwe złożenie ewentualnej chęci oddania Cyberpunka, jednak już za pośrednictwem standardowych kanałów Playstation.

Jak podkreślała spółka, liczba graczy, która zdecydowała się na zwrot Cyberpunka nie była ogromna. Mimo to jeszcze w IV kwartale CD PROJEKT utworzył rezerwy na akcję „Help Me Refund”. W niedawnej wypowiedzi dla Strefy Inwestorów, Paweł Sugalski z Rockbridge Gier i Innowacji wskazywał, że powrót Cyberpunka do PS Store pomoże odwrócić negatywne nastroje od spółki.

„Aby odwrócić negatywny sentyment giełdowy spółka musi udowodnić że potrafi naprawić grę (problematyczny powrót do PS Store) oraz wydać grę na nową generację konsol. Daje to przynajmniej nadzieję na efekt "drugiej premiery" przy odpowiednio poprowadzonej kampanii marketingowej oraz szansę na bardzo dobre oceny na portalu Metacritic” – wskazywał zarządzający Rockbridge Gier i Innowacji.

Zobacz także: 5 powodów , dla których akcje CD PROJEKT w końcu odbijają na północ

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.