Gra Kajko i Kokosz trafi na Nintendo. RedDeerGames pozyskał finansowanie i rozważa debiut na NewConnect
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
15 cze 2021, 08:59

Powstanie gra Kajko i Kokosz na Nintendo Switch. RedDeerGames zakończył rundę finansową i pochwalił się wynikami za 2020 rok

RedDeerGames, spółka należąca do PMPG Polskie Media, pozyskała wyłączne prawa do wydania gier na podstawie kultowych komiksów „Kajko i Kokosz”. Producent gier właśnie zakończył rundę finansową i podsumował wyniki za 2020 rok. Spółka planuje przekształcić się w spółkę akcyjną i nie wyklucza debiutu na NewConnect.

Fundacja Kreska im. Janusza Christy, autora słynnych komiksów, zawarła umowę licencyjną ze studiem RedDeerGames. Tym samym spółka pracuje nad dwoma grami opartymi o historię „Kajko i Kokosza”, które w pierwszej kolejności trafią na konsole Nintendo Switch. Jak na razie studio nie podaje jeszcze do jakich gatunków będą należeć zapowiedziane, dwie gry ze znanego uniwersum.

RedDeerGames to spółka portfelowa PMPG Polskie Media, która jest notowana na warszawskim parkiecie. Właścicielem studia z branży gier jest Michał Lisiecki, znany chociażby z tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”.

- „Kajko i Kokosz” autorstwa Janusza Christy, to sentyment do produktu mamy ogromny i dołożymy z zespołem wszelkich starań, by stworzyć produkcję na najwyższym poziomie, a jej efekty na długo pozostały w pamięci graczy. Przy tej okazji zdradzę, iż analizujemy formę finansowania społecznościowego tego projektu jak Crowdfunding czy Kickstarter, ale o tym zdecydujemy wspólnie z Fundacją "Kreska" im. Janusza Christy, która udzieliła nam licencji na serię gier „Kajko i Kokosz” - mówi Strefie Inwestorów CEO spółki Michał Lisiecki.

28 lutego br. na serwisie Netflix pojawiły się pierwsze odcinki animowanego serialu „Kajko i Kokosz”, za którego produkcją stoi EgoFILM. Netflix już potwierdził nowe odcinki, które będą dostępne jesienią. Również Aurum Film postanowiło spróbować swoich sił, firma rozpoczęła pracę na scenariuszem do filmu na podstawie komików „Kajko i Kokosz”, za reżyserię będzie odpowiadał Mateusz Rakowicz.

Zobacz także: Powstanie gra mobilna Kajko i Kokosz. Spółka Ditix stworzy produkcję opartą o znane IP

Prawie 1 mln zł przychodu RedDeerGames w 2020 roku

Spółka RedDeerGames w minionym roku osiągnęła prawie 1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w 2020 r., co oznacza wzrost o 1 229% wobec 74 436,07 zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 131 291,00 zł wobec ubiegłorocznej straty w wysokości 251 711,00 zł. Wynik EBITDA (tj. zysk operacyjny powiększony o amortyzację) sięgnął w ubiegłym roku 158 913,00 zł.

Największe przełożenie na wzrost zysków z działalności operacyjnej miały wpływy ze sprzedaży gier w modelu dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem dedykowanych platform: Nintendo eShop, Microsoft Store i Steam, Rok 2020 był przeznaczony na sprawdzenie wdrożonego modelu biznesowego (proof of concept). RedDeerGames utrzymuje i rozwija programy partnerskie z Microsoft (Xbox One), Nintendo Switch, STEAM i Apple. Przetestowane zostały systemy rozliczeń i cyfrowa dystrybucja gier oraz ich działanie na poszczególnych platformach.

- Cały czas koncentrujemy uwagę na utrzymaniu względnie stabilnego poziomu przychodów przy jednoczesnym kontrolowaniu kosztów. Wszystkie te działania niewątpliwie znalazły odzwierciedlenie w dodatnich wynikach finansowych za miniony rok obrotowy. Jako zespół, cele rozwoju spółki postawiliśmy sobie bardzo ambitne i będziemy je prezentować w momencie upubliczniania spółki. Na dziś najważniejszym z nich, jest budowa ambitnego i profesjonalnego zespołu, do którego zapraszamy talenty z polskiego i międzynarodowego sektora gamingu – dodaje Michał M. Lisiecki, prezes i współzałożyciel RedDeerGames.

Udana runda finansowa i niewykluczony debiut na NewConnect

RedDeerGames z sukcesem zakończyła prywatną emisję udziałów rundy seed, dzięki której pozyskała ponad 1,7 mln zł. Wycena spółki w rundzie finansowej seed, dokonana metoda porównawczą, wyniosła 19,7 mln. Zarząd spółki zapewnia, że to pierwszy krok z wielu, przygotowujący spółkę od strony formalnej do rozważanego przez nas debiutu na alternatywnym rynku NewConnect najwcześniej w 2022 roku.

Niewykluczone jest też, że przy okazji realizacji gry „Kajko i Kokosz” spółka sięgnie też po inne formy finansowania społecznościowego jak crowdfunding, ale o tym spółka zdecyduje wspólnie z Fundacją Kreska im. Janusza Christy, która udzieliła jej licencję na serię gier „Kajko i Kokosz”.

- Dzięki zakończonym prywatnym rundom inwestycyjnym pojawili się w akcjonariacie spółki profesjonalni Inwestorzy oraz osoby prywatne, które zaangażowały się nie tylko kapitałowo, ale i operacyjnie, co niewątpliwie przyspiesza rozwój firmy na tak atrakcyjnym rynku, jakim jest rynek gier. Przy tej okazji należy dodać, iż branża ta w ciągu ostatniej dekady odnotowywała stały wzrost - mówi CEO RedDeerGames

Zobacz także: W wakacje nie będzie nudy. Producenci gier z GPW i NewConnect zapowiedzieli sporo premier gier na ten okres

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.