Premiera Eldest Souls, drugiej gry z portfolio wydawniczego United Label, już dzisiaj. Tytuł trafi na wszystkie platformy
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 lip 2021, 07:30

Premiera Eldest Souls, drugiej gry z portfolio wydawniczego United Label, już dzisiaj. Tytuł trafi na wszystkie platformy

Już dzisiaj odbędzie się premiera drugiego tytułu z portfolio wydawniczego United Label, Eldest Souls. Produkcja debiutuje jednocześnie na wszystkie platformy, z uwzględnieniem konsol nowej generacji.

Eldest Souls to gra od brytyjskiego studia Fallen Flag Studio. Będzie to druga premiera z portfolio wydawniczego spółki zależnej CI Games i pierwsza multiplatformowa, która obejmuje również konsole nowej generacji. Eldest Souls to pixelartowa produkcja soulslike, w której zadaniem gracza jest walka z bossami.

„Eldest Souls to przede wszystkim inny gatunek gry niż Röki. To produkcja, którą określa się mianem souls-like action RPG, podczas gdy Röki jest grą przygodową z elementami łamigłówki. Gatunek gier, do którego należy Eldest Souls, zwykle cieszy się większym wolumenem sprzedaży niż ten, do którego należy Röki. Mając to na uwadze, jesteśmy przekonani, że Eldest Souls ma zdecydowanie większy potencjał” – komentuje nowy prezes spółki, Darren Newnham.

Jeszcze na początku lipca nowym prezesem United Label został Darren Newnham. Swoje doświadczenie w branży gier zdobywał m.in. w produkcjach mobilnych, pracował również dla The Walt Disney Company, a niedawno związał się z branżą e-sportu. Tym samym z funkcji prezesa został odwołany Tomasz Litwiniuk, który kierował spółką przez ostatni rok.

Eldest Souls screen

Zobacz także: United Label przygotowuje dwie duże premiery na 2021 roku

Czas premier w United Label

Eldest Souls to nie tylko druga premiera z portfolio United Label, ale też pierwsza z dwóch zaplanowanych na ten rok. Dzisiaj na wszystkich platformach będzie dostępny tytuł od brytyjskiego Fallen Flag Studio. Gracze przeniosą się do świata, w którym będą musieli na każdym kroku mierzyć się z potężnymi bossami. Produkcja została utrzymana w konwencji pixelartowej z gatunku soulslike. Według danych z czerwca wishlista tytułu wynosiła ponad 100 tys. zapisów.

Jednak najważniejszą premierą United Label będzie tytuł Tails of Iron, która została zaplanowana na 17 września. Podobnie jak Eldest Souls, produkcja trafi na wszystkie dostępne platformy. „Wydając Eldest Souls (i kolejne produkcje) multiplatformowo możemy łatwo zmaksymalizować efektywność naszych działań marketingowo-PRowych. Dzięki temu gra może być prezentowana przez dziennikarzy i influencerów na różnych platformach, poszerzając tym samym zasięg i grono odbiorców. Premiery kolejnych tytułów z naszego portfolio wydawniczego będą przebiegały w podobny sposób. Port każdej z gier zostanie przygotowany z należytą starannością, tak aby rozgrywka na poszczególnej platformie była tak samo wciągająca” – dodaje prezes United Label.

Za produkcję Tails of Iron odpowiada inna brytyjska spółka, Odd Bug Studio. Ponadto, United Label poinformowało wczoraj o zawarciu kolejnej umowy z tym studiem na wydanie jeszcze niezapowiedzianego tytułu.

United Label jest notowane na rynku NewConnect od początku 2021 roku. Od tego czasu kurs akcji spółki wzrósł o około 60%, a aktualna kapitalizacja wynosi około niecałe 40 mln zł.
 

Notowania United Label

United Label

Zobacz także: United Label zacieśnia współpracę i podpisuje umowę na kolejną grę z Odd Bug Studio

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.