Premiera Car Mechanic Simulator 2021 już w przyszłym tygodniu. PlayWay szykuje nowe gry
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
02 sie 2021, 13:29

Car Mechanic Simulator 2021 już w przyszłym tygodniu. PlayWay przygotowuje się do dużych premier w drugiej połowie roku

11 sierpnia odbędzie się premiera kolejnej odsłony hitu od PlayWaya – Car Mechanic Simulator 2021. Demo nowego tytułu pobrano już ponad 317 tys. razy.

Car Mechanic Simulator, obok House Flippera, to hit sprzedażowy w grupie PlayWay. Do dzisiaj to właśnie m.in. te dwa tytuły napędzają wyniki finansowe spółki, co było widoczne w raporcie finansowym za I kwartał 2021 roku. Najnowsza wersja jest jedną z najważniejszych premier zaplanowanych na ten rok w grupie, a o dacie premiery wspomniał Krzysztof Kostowski podczas wideo z sierpniowymi aktualnościami. Premiera CMS21 odbędzie się zarówno w wersji na PC oraz konsole. Kurs spółki po ogłoszeniu daty premiery rośnie o kilka procent.

Prezes PlayWay, jak powiedział w materiale wideo, „liczy na poprawną premierę tytułu”. Zaplanowano również kampanię marketingową tytułu na 6 dni przed premierą. Koszty produkcji gry w wersji na PC oraz konsole przekraczają 1 mln zł, dlatego też możliwy jest szybki zwrot kosztów po premierze.
 

Zobacz także: Chernobylite wychodzi z early access, a Medieval Dynasty ogłasza kiedy nastąpi premiera pełnej wersji. Polskie spółki wchodzą w gry survivalowe

Nowa odsłona Car Mechanic Simulator

W najnowszym wideo z aktualnościami grupy PlayWay, Krzysztof Kostowski wspomniał o planowanej dacie premiery CMS21. Dzisiaj te informacje zostały potwierdzone i już 11 sierpnia nowy tytuł zadebiutuje na platformach PC oraz konsolach. Co prawda prezes spółki wspomniał o występujących problemach tytułu na konsolach Xbox – gra przeszła certyfikację, jednak jest problem z testingiem tytułu.

Cenę CMS21 ustalono na 24,99 USD, a w tym czasie zostaną obniżone ceny CMS18 oraz CMS15. Również będą dostępne DLC do nowego tytułu – Electric CAR DLC oraz CMS21 Nissan. Kampania marketingowa rozpocznie się na 6 dni przed premierą. Koszty produkcji dwóch wersji tytułu przekraczają 1 mln zł, a prezes Kostowski liczy na szybki zwrot kosztów od premiery.

W wywiadzie dla portalu polskigamedev.pl Krzysztof Kostowski opowiedział o początkach Car Mechanic Simulator. Pomysł na ten tytuł zrodził się z… pasji prezesa PlayWay. 15 lat temu zbudował dodatkowy garaż i kupił dwa stare samochody. Co ciekawe, Kostowski nie znał się na naprawie samochodów. Od tego momentu PlayWay wydał już kilka gier z serii, a najnowszy tytuł po raz pierwszy został zaprezentowany na początku roku. Warto podkreślić, że wersja gry z 2018 roku wciąż jest jednym z głównych tytułów napędzających sprzedaż spółki, co jest widoczne w kwartalnych wynikach finansowych firmy.

Jeszcze w kwietniu br. spółka udostępniła demo CMS21, które zostały pobrane do tej pory ponad 317 tys. razy.
 

Ważne premiery w grupie PlayWay

W I kwartale 2021 roku najważniejszą premierą w grupie był Mr. Prepper. Zwrot kosztów produkcji nastąpił w 12h od udostępnienia tytułu. Jednak to druga połowa może zapowiadać się ciekawiej. Już w przyszłym miesiącu MadMind Studio (spółka, która przygotowuje się do debiutu na GPW) zaprezentuje grę Succubus, która pomimo kontrowersji znajduje się wysoko na wisliście platformy Steam. Tytuł ma być kontynuacją innego tytułu wydanego w 2017 roku, a mianowicie Agony.
 

Kurs akcji PlayWay

PlayWay akcje


Innymi tytułami, które jeszcze w tym roku powinny doczekać się premiery to m.in. Prison Simulator, Junkyard Simulator czy wczesny dostęp Bum Simulator. PlayWay cały czas rozwija również House Flipper, grę która obok CMS18 odpowiada w głównej mierze za przychody w spółce.
 

Kalendarz premier PlayWay

kalendarz premier PLW


PlayWay angażuje się również w rynek gier VR. W ubiegłym tygodniu odbyła się premiera Cooking Simulator VR, a jak podkreślił Krzysztof Kostowski była to pierwsza udana premiera z tego segmentu gier. Tytuł otrzymał ponad 90% pozytywnych recenzji i nawet trafił do Top10 platformy Steam.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.