Premiera Chernobylite za nami, a Medieval Dynasty z datą premiery pełnej wersji. Polskie spółki idą w gry typu survival
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 lip 2021, 12:58

Chernobylite wychodzi z early access, a Medieval Dynasty ogłasza kiedy nastąpi premiera pełnej wersji. Polskie spółki wchodzą w gry survivalowe

Wczoraj Chernobylite od The Farm 51 zadebiutowało w pełnej wersji, a Render Cube wspólnie z wydawcą Toplitz Productions podał datę premiery pełnej wersji Medieval Dynasty. Polskie studia z branży gier coraz chętniej stawiają na gry survivalowe i mogą odnieść sukces podobnie jak Green Hell.

Medieval Dynasty to jedna z polskich gier survivalowych, która odniosła ogromny sukces na rynku gier pomimo wczesnego dostępu. Dzisiaj poznaliśmy datę premiery pełnej wersji – 23 września br. Początkowo dokładna data miała zostać ogłoszona podczas targów Gamescom w sierpniu, jednak spółka Render Cube przyspieszyła ten proces. Spółka przygotuje również wersję konsolową, która powinna się ukazać w pierwszym półroczu 2022 roku.

„Już 23 września gra Medieval Dynasty zadebiutuje w wersji 1.0, kończąc tym samym 12-miesięczny okres obecności w trybie early access, w trakcie którego gra została znacząco rozbudowana i usprawniona, do czego szczególnie mocno przyczyniło się aktywne community zebrane wokół naszego tytułu. Data premiery zbiegnie się w czasie z największą dotychczasową aktualizacją, która zapewni graczom wiele nowego contentu, w tym wyczekiwanych bandytów, co w dużym stopniu urozmaici rozgrywkę” – podkreśla Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Jednak to nie jedyna produkcja survivalowa, która odniosła sukces w branży. Jedną z gier, która odbiła się echem na globalnym rynku gier jest Green Hell od spółki Creepy Jar. Symulator przetrwania w amazońskiej dżungli trafił już do ponad 2 mln graczy, a na popularność polskiego tytułu wpłynęło głównie wydanie trybu kooperacyjnego.

Ponadto w pełnej wersji zadebiutował tytuł Chernobylite od gliwickiego studia The Farm 51. Najpierw tytuł trafił do sprzedaży w wersji na PC, a na początku września będzie dostępny na konsolach. Będzie to produkcja z gatunku survival horror. Wielu graczy liczy na grę z tego gatunku od krakowskiego Bloober Team, po zawarciu umowy z Konami, które jest odpowiedzialne za serię gier Silent Hill.

Zobacz także: Gra Valheim może być jednym z największych hitów sprzedażowych w 2021 roku. Polskie spółki również chcą realizować produkcje survivalowe

Pełna wersja Medieval Dynasty już niebawem

W połowie września 2020 roku Render Cube wspólnie z wydawcą Toplitz Productions zaprezentowało wczesny dostęp średniowiecznego tytułu Medieval Dynasty. Gra bardzo szybko znalazła rzeszę fanów, co przełożyło się na jej sprzedaż. Od wydania produkcji w formule early access spółka sprzedała ponad 600 tys. egzemplarzy, a aktualnie zapisy na wishliście wynoszą ponad 850 tys. Od czerwca gra jest dostępna w abonamencie Xbox Game Pass for PC. Premiera pełnej wersji została zaplanowana na 23 września br.

„Wraz z premierą tytułu opublikujemy również nową roadmapę produkcji, która obejmie szczegóły związane z przyszłymi aktualizacjami. Cały czas widzimy ogromne możliwości rozwoju tego IP, jesteśmy też ciekawi wrażeń oraz sugestii ze strony nowych graczy, którzy dołączą do coraz liczniejszej społeczności Medieval Dynasty. Z okazji ogłoszenia daty premiery, uruchomiliśmy już ostatnią z zaplanowanych przez nas 20 proc. przecen tytułu, przed jego debiutem w pełnej wersji. Promocja potrwa do 9 sierpnia, a od 15 sierpnia, regularna cena gry zostanie podniesiona z poziomu 24,99 EUR do 29,99 EUR” – dodaje Damian Szymański.
 

Medieval Dynasty


Według danych SteamDB, Medieval Dynasty otrzymało już ponad 17,7 tys. recenzji, a blisko 92% z nich jest pozytywnych. Największy peak graczy wyniósł do tej pory 18,7 tys. graczy. Render Cube po premierze pełnej wersji zamierza dalej rozwijać swój flagowy tytuł. Mówimy tutaj o dodatkach do gry, zarówno darmowych jak i płatnych DLC. Łódzkie studio rozważa również wprowadzenie trybu multiplayer do średniowiecznego tytułu i podkreśla, że kolejne produkcje również mają być dostępne w rozgrywce wieloosobowej.

Zobacz także: Render Cube przeprowadzi ofertę akcji w formule crowdfundingu. Co warto wiedzieć o spółce

Coraz więcej polskich survivali

Mówiąc o ostatnich sukces polskich gier survivalowych należy wymienić tytuł Green Hell od Creepy Jar. Mimo że jest to pierwszy projekt tego studia to już ma na swoim koncie ogromny sukces, który jest kontynuowany poprzez wydawanie dodatków do produkcji. Miesiąc temu udostępniono DLC zatytułowane Spirits of Amazonia 2. A to nie koniec, spółka zamierza przeprowadzić zbiórkę na Kickstarterze na wersję planszową. Gracze powinni spodziewać się również premiery Green Hella na konsole najnowszej generacji.

Historia Green Hella zaczęła się od wczesnego dostępu w 2019 roku. Jednak dopiero po udostępnieniu gry w trybie multiplayer w kwietniu 2020 roku, sprzedaż Green Hella wystrzeliła. Podobnie jak kurs akcji Creepy Jar, a spółka tym samym znalazła się w czołówce najwyżej wycenianych spółek gamingowych na polskim rynku kapitałowym. Tylko od 30 marca ub.r. notowania spółki wzrosły o ponad 340%.
 

Green Hell


Wśród polskich survivali możemy wyróżnić również tytuł Chernobylite od studia The Farm 51. Gra zadebiutowała właśnie w pełnej wersji, a od wydania wczesnego dostępu w październiku 2019 roku otrzymała 78% pozytywnych recenzji. Produkcja zmierza również na konsole starej generacji, a ich wydawcą będzie spółka z głównego parkietu, All in! Games. Jeszcze w połowie lipca kurs akcji The Farm 51 był na historycznych maksimach.

Na survivalowe propozycje gracze liczą również od krakowskiej firmy Bloober Team. Jeszcze pod koniec czerwca spółka podpisała umowę z japońskim gigantem, KONAMI, który jest odpowiedzialny za serię gier z gatunku survival horror. Pojawiają się głosy, że polska firma stworzy kolejną produkcję właśnie z tej serii, a na swoim koncie ma już współpracę chociażby z kompozytorem Akirą Yamaoką związanym z Silent Hill.

Jedna z gier survivalowych, która może się wyróżnić na rynku to Red Frost od studia DRAGO entertainment. Jest to średniobudżetowa produkcja utrzymana w klimacie postapokaliptycznym. Na razie nie jest znana dokładna data premiery tytułu, jednak wiemy, że powinna zadebiutować jeszcze w tym roku.

Zobacz także: The Medium, Medieval Dynasty, Frostpunk – coraz więcej polskich tytułów dołącza do usługi Xbox Game Pass for PC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.