The Farm 51 podaje pierwsze dane sprzedażowe Chernobylite. Koszty produkcji zwróciły się jeszcze przed premierą pełnej wersji
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 sie 2021, 17:11

The Farm 51 podaje pierwsze dane sprzedażowe Chernobylite. Koszty produkcji zwróciły się jeszcze przed premierą pełnej wersji

Ponad 200 tys. sprzedanych kopii gry, 7,8 mln zł przychodów – The Farm 51 poinformował dzisiaj o wynikach sprzedaży Chernobylite.

W dzisiejszym raporcie gliwickiej spółki poinformowano, że od premiery wczesnego dostępu gry Chernobylite w październiku 2019 roku do końca czerwca br. przychody ze sprzedaży przekroczyły 7,8 mln zł. Tym samym gra zwróciła koszty produkcji, które wyniosły ponad 7 mln zł. Również poinformowano o ilości sprzedanych egzemplarzy. Do dnia dzisiejszego gracze zakupili ponad 200 tys. kopii gry w wersji na PC. Konsolowy odpowiednik gry zadebiutuje we wrześniu, najpierw na rynku amerykańskim, a kilka dni później w Europie.
 

Kurs akcji The farm 51 na NewConnect

The Farm 51


„Zarząd Emitenta wskazuje, że wartość przychodów netto ze sprzedaży gry w formule wczesnego dostępu, jaką Emitent osiągnął na dzień 30 czerwca 2021 roku wyniosła 7 873 963,03 zł natomiast koszty produkcji na dzień 30 czerwca 2021 roku wyniosły 7 087 540,99 zł. Ponadto Zarząd Emitenta informuje, w nawiązaniu do premiery gry Chernobylite na PC, że od dnia premiery gry w wersji wczesnego dostępu na PC do dnia publikacji niniejszego raportu, wolumen sprzedanych kopii gry na komputery PC wyniósł ponad 200.000 sztuk” – poinformowała spółka.

Pomimo dobrego przyjęcia tytułu, kurs gliwickiej spółki od premiery 5 dni temu, spadł o ponad 11%. Jeszcze w lipcu, kiedy zaprezentowano pierwszy gameplay World War 3, notowania The Farm 51 osiągnęły historyczne maksima. Przypomnijmy, że spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 roku.

Zobacz także: Chernobylite od The Farm 51, po blisko dwóch latach, wychodzi z wczesnego dostępu. Wersja konsolowa we wrześniu

Dobre przyjęcie Chernobylite przez graczy, przed nami jeszcze wersja konsolowa

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że Chernobylite zostało dobrze przyjęte przez graczy oraz media branżowe. Wciąż najwyższy peak graczy na platformie Steam wynosi około 4 tys. użytkowników grających jednocześnie. Tydzień od premiery pełnej wersji codziennie w grze jest około 2 tys. graczy. Recenzje z ostatnich 30 dni również napawają optymizmem – ponad 87% z nich jest pozytywnych. Media branżowe na portalu Metacritic oceniły polską grę na 75 pkt, natomiast user score wynosi aktualnie 8,3. Recenzenci porównują Chernobylite do serii ukraińskich gier S.T.A.L.K.E.R.
 


Pełna wersja Chernobylite zadebiutowała na 28 lipca. Na Steamie aktualnie jest na 39 miejscu w zestawieniu Global Top Sellers, natomiast na platformie GOG na 2 miejscu. Wersja konsolowa zostania wydana przez spółkę All in! Games. Tytuł zadebiutuje najpierw w USA, bo 7 września, natomiast na rynku europejskim pojawi się 10 września br. Udział w zyskach, zarówno z wersji konsolowej jak i PC ma również firma All in! Games.

Zobacz także: Bardzo dobre przyjęcie pełnej wersji Chernobylite od The Farm 51. Nowy peak graczy, pierwsze recenzje na Metacritic

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.