Akcje CI Games drożeją po ogłoszeniu przeglądu opcji strategicznych. Producent Sniper Ghost Warrior może być na sprzedaż
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
18 sie 2021, 10:25

Akcje CI Games drożeją po ogłoszeniu przeglądu opcji strategicznych. Producent Sniper Ghost Warrior może być na sprzedaż

CI Games zdecydował się na przegląd opcji strategicznych, a doradcą będzie Drake Star Securities LLC. Kurs akcji spółki rośnie na dzisiejszym otwarciu +3%.

Jeszcze wczoraj CI Games, spółka która ma na swoim koncie serię gier Sniper Ghost Warrior Contracts oraz produkcję Lords of the Fallen, ogłosił rozpoczęcie przeglądu opcji strategicznych. Jak czytamy w komunikacie, warszawska spółka będzie rozważać każdą możliwość, jak również pozyskanie inwestora branżowego. Doradcą w tym procesie będzie Drake Star Securities.

„W dniu 17 sierpnia 2021 roku podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych dla spółki, wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej spółki. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest rozwój spółki oparty o dotychczasową strategię prowadzący do maksymalizacji wartości dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy. W trakcie procesu przeglądu opcji strategicznych Zarząd spółki będzie brał pod uwagę różne opcje, w tym pozyskanie strategicznego inwestora branżowego” – czytamy w komunikacie.

Notowania CI Games

cig-akcje

Zobacz także: CI Games rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

CI Games na sprzedaż?

CI Games jest obecne na rynku od 2002 roku i do tej pory wydało 5 gier z serii snajperskiej oraz tytuł Lords of the Fallen, który sprzedał się w nakładzie 3 mln egzemplarzy od premiery w 2014 roku. Na początku czerwca br. miała miejsce premiera gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, a kilka dni temu spółka poinformowała o osiągnięciu rentowności przez ten tytuł.

Rozpoczęcie przeglądu opcji strategicznych ma na celu rozważenie wszystkich dostępnych możliwości, które wpłyną na długoterminowy rozwój spółki. W przypadku CI Games niewykluczone jest pozyskanie inwestora branżowego. Przypomnijmy, że również Bloober Team nie wykluczał takiej opcji przy ostatnim przeglądzie. W polskiej branży gier również Ten Square Games prowadzi ten proces.

„Zarząd spółki informuje, że na dzień dzisiejszy nie podjęto żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji, a ponadto nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości. Zarząd będzie przekazywał do publicznej wiadomości informacje o przebiegu procesu przeglądu opcji strategicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa” – czytamy dalej w komunikacie CI Games.

Spółka CI Games przygotowuje również kolejną część Lords of the Fallen, która może być największą premierą w historii firmy. Nad tytułem pracuje studio Hexworks od ubiegłego roku, wcześniej warszawska spółka zawarła umowę z amerykańskim studiem Defiant. Na premierę na pewno nie możemy liczyć w tym roku.

Doradcą jest Drake Star Securities, która tylko w tym roku przeprowadził kilkanaście transakcji m.in. przejęcie przez firmę Zynga spółki Echtra.

drake star

Zobacz także: Premiera CMS21, Chernobylite, SGWC2 - polskie spółki gamingowe notują świetną biznesową passę, czy wyrwie to ich kursy akcji z marazmu?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.