Premiera Gas Station Simulator od DRAGO entertainment: zwrot kosztów w 90 minut i czołówka Global Top Bestsellers Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 wrz 2021, 23:01

Dobra passa w polskim gamingu trwa. Gas Station Simulator od DRAGO entertainment w czołówce Global Top Bestsellers Steam

Zwrot kosztów produkcji w 90 minut od premiery, czołowe miejsca na liście Global Top Bestsellers platformy Steam. Tak wygląda debiut gry Gas Station Simulator od DRAGO entertainment.

Dzisiaj o godz. 19 odbyła się premiera autorskiej produkcji krakowskiego studia DRAGO entertainment. Symulator stacji benzynowej okazał się hitem zaledwie kilkadziesiąt minut od premiery. Tytuł został udostępniony na platformie Steam o godz. 19, a już o 20.30 zwróciły się całkowicie koszty produkcji. Jak wynika z komunikatu spółki, wyniosły one 450 tys. zł. Aktualnie Gas Station Simulator okupuje podium globalnej listy top bestsellerów Steama, na chwilę wyprzedzając nawet najnowszy tytuł Deathloop. Co ciekawe, na podium znajduje się również inny polski tytuł - Timerborn od spółki Mechanistry.

„Efekty premiery przerosły nasze oczekiwania. Projekt w ciągu niespełna 10 minut znalazł się na 4 pozycji Global Top Bestsellers, aby w szybkim tempie przejść na pozycje nr 1. Znaleźliśmy się powyżej Deathloop, którego produkcja kosztowała ok 100mln USD. Jesteśmy na pierwszej pozycji również w kategorii New and Trending, czy Top Sellers. Peak graczy w okolicach niespełna 6 tys. To był piękny wieczór, ale zdecydowanie podchodzimy do tego na spokojnie. Dzień premiery niesamowicie ważny, ale jeszcze dużo do zrobienia przed nami” - komentuje Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Gra otrzymała w kilka godzin ponad 50 recenzji, a 87% z nich jest pozytywna. Aktualnie na najwyższy peak graczy wynosi ponad 5,6 tys. użytkowników grających jednocześnie i cały czas rośnie. Na ten moment Gas Station Simulator przebił inną udaną premierę z grupy PlayWay, a mianowicie The Tenants (peak 4,5 tys.). Teraz niewiele brakuje, aby symulator stacji benzynowej osiągnął lepszy wynik od Mr. Prepper, również marcowej premiery z grupy PlayWay, która zwróciła koszty produkcji i marketingu w 12 godzin od premiery.

gs steam db

Źródło: SteamDB

Zobacz także: Premiera Gas Station Simulator od DRAGO entertainment już dziś. Spółka zamierza stworzyć serię gier w tym uniwersum

Kolejna udana premiera w polskim gamingu

Gas Station Simulator to kolejna produkcja polskiego studia, która w ostatnim czasie została tak pozytywnie odebrana przez graczy. Dobra passa w polskim gamingu trwa już kilka tygodni, a jedną z pierwszych tak udanych premier było Chernobylite, które wyszło z formuły wczesnego dostępu. Kolejna to oczywiście Car Mechanic Simulator 21 od grupy PlayWay. Pomimo że była to nowa, ulepszona odsłona gry z tej serii, to osiągnęła najwyższy peak w historii spółki Krzysztofa Kostowskiego.

Symulator stacji benzynowej jest autorskim projektem DRAGO entertainment, czyli spółki która ma już ponad 20-letnie doświadczenie w branży gier. Po premierze Treasure Hunter Simulator pod koniec 2018 roku, krakowskie studio zmieniło swoją strategię i zapowiedziało produkcję kilku autorskich produkcji. Pierwszą z nich był właśnie Gas Station Simulator.

Aktualnie tytuł jest dostępny jedynie w wersji na PC, jednak DRAGO entertainment już podpisało umowę z MD Games na portowanie gry na konsole. Premiera została zaplanowana na 2022 rok. Koszty produkcji gry na komputery osobiste wyniosły około 450 tys. zł i zwróciły się w 90 minut od premiery. Przypomnijmy, że wcześniej spółka udostępniła zarówno prolog jak i demo gry, które łącznie zostały pobrane ponad 500 tys. razy.

DRAGO entertainment zamierza rozwijać dalej swój tytuł, a co więcej stworzy serię gier o podobnej tematyce. Spółka już zapowiedziała nową produkcję – Road Diner Simulator. Zadaniem gracza będzie prowadzenie klasycznej, amerykańskiej knajpy naprzeciwko stacji benzynowej z gry Gas Station Simulator.

„Można powiedzieć, że Gas Station Simulator to dopiero początek pewnej ery. Chcemy budować uniwersum wokół tego tytułu, małe Las Vegas, które powstało po środku niczego. Niedawno zapowiedzieliśmy tytuł utrzymany właśnie w tej konwencji: Road Diner. Mamy nadzieje, że zostanie równie dobrze przez graczy przyjęty” - podkreśla Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect pod koniec kwietnia 2021 roku, jednak doświadczenie na rynku gier zdobywała zdecydowanie wcześniej. Również przed debiutem DRAGO entertainment przeprowadziło dwie kampanie crowdfundingowe, jedną na platformie SmartFunds, natomiast drugą na CrowdConnect.

Zobacz także: DRAGO entertainment zapowiada nowy tytuł z uniwersum Gas Station Simulator – Road Diner Simulator

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.