Premiera Gas Station Simulator od DRAGO entertainment już dziś
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 wrz 2021, 08:00

Premiera Gas Station Simulator od DRAGO entertainment już dziś. Spółka zamierza stworzyć serię gier w tym uniwersum

Dzisiaj na platformie Steam debiutuje autorski projekt DRAGO entertainment, Gas Station Simulator. Wydawcą tytułu jest Movie Games.

Krakowska spółka ma już ponad 20-letnie doświadczenie w branży gier. Ostatnia premiera DRAGO entertainment miała miejsce w grudniu 2018 roku, kiedy na rynku zadebiutował tytuł Treasure Hunter Simulator. Jeszcze w 2019 roku spółka zapowiedziała produkcję kilku autorskich gier, a pierwszą z nich był właśnie Gas Station Simulator. Od dzisiaj symulator stacji benzynowej będzie dostępny na platformie Steam, a już w planach jest wydanie wersji konsolowej w 2022 roku. Na dzień przed premierą tytuł znalazł się na 105 miejscu Global Top Wishlist platformy Steam.

Co ciekawe, jeszcze przed premierą, DRAGO entertainment zapowiedziało stworzenie serii i kolejnym tytułem ma być Road Diner Simulator. „Gas Station Simulator to nasz autorski projekt, który ma liczną grupę zaangażowanych graczy. Obecnie Wishlista tytułu wynosi ponad 135 tys. graczy. Postanowiliśmy wykorzystać duże zainteresowanie grą oraz umożliwić graczom pozostanie z tytułami DRAGO entertainment na dłużej. Stąd pomysł na stworzenie serii. Road Diner Simulator powstało po przeanalizowaniu sugestii odbiorców Gas Station Simulator” – powiedziała Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.
 

Zobacz także: Polskie i zagraniczne premiery gier do końca 2021 roku. Sprawdzamy na które produkcje warto czekać

Symulator stacji benzynowej od DRAGO entertainment

Tak jak wspomnieliśmy, DRAGO entertainment prowadzi działalność na rynku gier od ponad 20 lat, a dokładnie od 1998 roku. Krakowska spółka rozpoczynała swoją historię z grami od takich tytułów jak Oil Tycoon 2 czy Cold Zero: The Last Stand. W 2018 roku przyjęto nową strategię w ramach której wydano pierwszą autorską produkcję – Treasure Hunter Simulator. Od tego momentu spółka zapowiedziała wydanie kilku własnych gier, a pierwszą z nich będzie Gas Station Simulator.

Udziałowcem DRAGO entertainment jest spółka Movie Games, która jednocześnie jest wydawcą tytułów krakowskiego studia. Dzisiaj Gas Station Simulator zadebiutuje w wersji na PC, również na rynku chińskim. Natomiast w planach jest już edycja konsolowa. W tym celu DRAGO entertainment podpisało umowę z MD Games, które będzie odpowiedzialne za port gry. Premiera tej wersji została zaplanowana na 2022 rok.

W kwietniu br. krakowskie studio udostępniło prolog symulatora stacji benzynowej, który dotychczas otrzymał ponad 92% pozytywnych ocen na platformie Steam. Według danych z końca sierpnia, prolog oraz demo zostały pobrane ponad 500 tys. razy, a wishlista tytułu wynosiła ponad 110 tys. zapisów.

Gas Station prolog

Źródło: SteamDB

DRAGO entertainment przy kampanii marketingowej postawiło na wspólne działania ze spółką Moonlit i ich tytułem Model Builder. W tym celu zawarto umowę na zasadzie cross-promocji dwóch tytułów, aby osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe. Ponadto, DRAGO entertainment zapowiedziało ostatnio kolejny tytuł – Road Diner Simulator – który będzie należeć do serii gier, obok symulatora stacji benzynowej. Co ciekawe, lokal, o który będzie musiał dbać gracz będzie znajdować się naprzeciwko stacji z Gas Station Simulator.

Krakowska spółka pracuje jeszcze nad kilkoma autorskimi produkcjami. Wśród nich można wymienić Food Truck Simulator, Winter Survival Simulator oraz zdecydowanie większy projekt RedFrost ze wstępną datą premiery na 2022 rok. DRAGO entertainment zadebiutowało na rynku NewConnect pod koniec kwietnia br. i od tego czasu kurs spółki wzrósł o ponad 60%.

Notowania DRAGO entertainment

Drago Entertainment

Zobacz także: Wrzesień miesiącem premier od polskich spółek gamingowych. Wśród nich Gas Station Simulator oraz Tails of Iron

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.