Premiery gier spółek z GPW i NewConnect wrzesień 2021

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
01 wrz 2021, 08:00

Wrzesień miesiącem premier od polskich spółek gamingowych. Wśród nich Gas Station Simulator oraz Tails of Iron

Tegoroczny wrzesień zapowiada się ciekawie dla graczy. Na ten miesiąc zaplanowano premiery kilku polskich tytułów m.in. Gas Station Simulator oraz The Amazing American Circus.

Końcówka III kwartału na pewno nie będzie nudna pod względem polskich premier. Kilka spółek z warszawskiego parkietu przygotowuje się w tym miesiącu do ważnych prezentacji gier. Na pierwszy ogień pójdzie produkcja WW2: Bunker Simulator od Art Games Studio. Premiera odbędzie się już dzisiaj, jednak tytuł z portfolio wydawniczego Gaming Factory będzie dostępny na razie w formule wczesnego dostępu. Data premiery oczywiście nie jest przypadkowa, ze względu na rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Kumulacja premier przypadnie w połowie miesiąca, kiedy dzień po dniu będą debiutować następujące tytuły: Gas Station Simulator od DRAGO entertainment, The Amazing American Circus od Klabatera, Tails of Iron od United Label czy Gamedec od Anshar Studios (nie jest to spółka notowana na warszawskiej giełdzie). Na graczy czekają również wersje konsolowe Chernobylite oraz The Medium (w tym przypadku tylko konsola Playstation 5).

Zobacz także: Podsumowanie Gamescom 2021: mocna reprezentacja polskich spółek, oto jakie gry pokazały

DRAGO entertainment: Gas Station Simulator

15 września br. Tego dnia odbędzie się premiera Gas Station Simulator od DRAGO entertainment. Będzie to również pierwsza premiera po długiej przerwie, ponieważ ostatni tytuł z portfolio krakowskiej spółki zadebiutował pod koniec 2018 roku i mowa o grze Treasure Hunter Simulator. Gas Station Simulator, jak sama nazwa wskazuje, pozwoli graczowi wcielić się w rolę właściciela stacji benzynowej.

DRAGO entertainment przed premierą udostępniło prolog oraz demo gry, które dotychczas zostało pobrane przez niespełna 500 tys. użytkowników. Gas Station Simulator jest jednym z pierwszych ogłoszonych projektów z nowego portfolio krakowskiej spółki. Firma z ponad 20-letnim doświadczeniem już zapowiedziała wydanie wersji konsolowej tytułu w 2022 roku. Ponadto, na początku tygodnia poinformowano o współpracy ze spółką Moonlit przy cross-promocji wspólnie z grą Model Builder.

Gas Station Simulator

Zobacz także: DRAGO entertainment i Moonlit łączą siły przy promocji Gas Station Simulator i Model Builder

Klabater: The Amazing American Circus

16 września br. Tego dnia odbędzie się premiera autorskiego projektu Klabatera, realizowanego wspólnie z Juggler Games. Tytuł The Amazing American Circus będzie trzecim i jednocześnie ostatnim tytułem z cyklu rewolucyjnego Klabatera, obok We. The Revolution oraz Help Will Come Tommorow. Data premiery była już przekładana, jednak już w połowie września zadebiutuje on jednocześnie w wersji na PC oraz konsolowej, a w kolejnych planach jest również mobilna.

The Amazing American Circus został jeszcze ostatnio zaprezentowany podczas targów Gamescom. W ostatnim cyklu rewolucyjnym Klabater przedstawia życie amerykańskich cyrkowców z końca XIX wieku. Produkcja będzie połączeniem gry karcianej, symulacji ekonomicznej oraz przygody. Powstała ona we współpracy z Juggler Games, jednak to Klabater posiada prawa do gry. Spółka przeprowadziła na początku roku zbiórkę na Kickstarterze, w ramach której pozyskała ponad 11 tys. EUR od blisko 220 osób.

United Label: Tails of Iron

17 września br. Tails of Iron to najważniejszy i największy projekt z portfolio wydawniczego spółki United Label. Producentem gry jest Odd Bug Studio, a polska spółka już podpisała nową umowę na następny projekt z brytyjskim studiem. Premiera tytułu będzie multiplatformowa, podobnie jak przy produkcji Eldest Souls.

„United Label rozszerza współpracę z niezwykle utalentowanym deweloperem Odd Bug Studio. Nadchodząca gra Tails of Iron jest potwierdzeniem mocnej synergii zachodzącej pomiędzy dwoma zespołami, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój, produkcję czy marketing. Zapowiedź kolejnego projektu, nad którym od pewnego czasu pracuje to studio podkreśla naszą wizję długoterminowej współpracy” - komentował Darren Newnham, prezes United Label.

Zobacz także: United Label zacieśnia współpracę i podpisuje umowę na kolejną grę z Odd Bug Studio

Render Cube: Medieval Dynasty

23 września br. Po ponad roku z formuły wczesnego dostępu wyjdzie produkcja Medieval Dynasty od studia Render Cube. Wydawcą gry jest austriacka firma Toplitz Productions. Jak wiadomo, tytuł stał się ogromnym sukcesem łódzkiego studia – od premiery we wrześniu 2020 roku sprzedano ponad 600 tys. egzemplarzy. Ponadto, średniowieczna produkcja w czerwcu, pomimo wczesnego dostępu, trafiła do abonamentu Xbox Game Pass for PC.

„Premiera naszej gry to bardzo ważne wydarzenie, ale jednocześnie początek dalszego, konsekwentnego wsparcia dla tytułu, który zamierzamy rozwijać jeszcze przez długi czas, dostarczając graczom nowe treści, mechaniki oraz tryby gry” – zapowiedział Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Anshar Studios: Gamedec

16 września br. Co prawda nie jest to premiera od spółki notowanej na warszawskim parkiecie, jednak zasługuje na uwagę. Gamedec to cyberpunkowa produkcja RPG, która powstała na podstawie prozy Marcina Przybyłka. Warto podkreślić, że również Pyramid Games, firma notowana na rynku NewConnect, pracuje nad grą na podstawie twórczości pisarza.

Gamedec aktualnie znajduje się na 105 miejscu Global Top Wishlist platformy Steam. Anshar Studios we współpracy z Marcinem Przybyłkiem stworzyli produkcję, w której gracz jako detektyw bada przestępstwa popełniane w wirtualnym świecie.

Gamedec

Wersje konsolowe The Medium oraz Chernobylite

Na koniec czekają nas również wersje konsolowe znanych już hitów. Pierwszym z nich jest The Medium od spółki Bloober Team. Tytuł zadebiutował pod koniec stycznia br. w wersji na PC oraz konsole Xbox, a teraz trafi również na urządzenia Playstation 5. Dokładna data premiery to 3 września br. Na Gamescomie krakowska spółka zaprezentowała dedykowany trailer z tej okazji.

Dosłownie na koniec miesiąca, bo 28 września czeka nas premiera konsolowa (w tym przypadku Xbox oraz Playstation) tytułu Chernobylite. Przypomnijmy, że survival horror od studia The Farm 51 wyszedł z wczesnego dostępu pod koniec lipca br. Natomiast premiera formuły early access odbyła się w październiku 2019 roku. Warto było czekać na survival horror od gliwickiej spółki, który okazał się sporym sukcesem. Tym razem wydawcą wersji konsolowej jest spółka All in! Games, notowana na głównym parkiecie GPW.

Zobacz także: Art Games i Gamescom wywołały ożywienie w małym gamingu. Udany tydzień zalicza Varsav Game Studios, ECC Games, a nawet Red Dev Studio

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.