FIFA 22, Dying Light 2, Battlefield 2042: premiery gier na które warto czekać w 2021 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
11 wrz 2021, 10:00

Polskie i zagraniczne premiery gier do końca 2021 roku. Sprawdzamy na które produkcje warto czekać

Końcówka roku zawsze jest gorącym okresem dla największych premier na rynku gier. Podobnie będzie i w tym roku, bo czeka nas wysyp debiutów zarówno polskich jak i zagranicznych tytułów.

Już wrzesień w polskim sektorze gier zapowiada się ciekawie. Tylko w przyszłym tygodniu czekają nas premiery 3 tytułów: Gas Station Simulator. The Amazing American Circus oraz Tails of Iron. W kalendarzu każdego gracza powinno znaleźć się kilka obowiązkowych pozycji na koniec 2021 roku, ale bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem będzie premiera Dying Light 2 od studia Techland. Jest to najbardziej wyczekiwana produkcja na platformie Steam, która od blisko roku zajmuje 1 miejsce zestawienia Global Top Wishlist, po debiucie Cyberpunka.

Zdecydowanie nie zawiodą graczy zagraniczne premiery. W przyszłym miesiącu, a dokładniej 23 października na rynek trafi kolejna odsłona pierwszoosobowej strzelanki – Battlefield 2042. Chwilę wcześniej zadebiutuje oczywiście FIFA 22 od EA Sports i Far Cry 6 od Ubisoftu. Posiadacze konsoli od Microsoftu w listopadzie mogą liczyć na premierę tytułu Forza Horizon 5, który już teraz zachwyca miejscem rozgrywki, a mianowicie Meksykiem. W grudniu natomiast, dzień po premierze polskiego Dying Light 2, na rynek trafi Halo Infinite, kolejna produkcja dedykowana na urządzenia Microsoftu oraz PC.

Sprawdzamy jakie jeszcze premiery gier czekają nas w ostatnich miesiącach 2021 roku i na które z nich powinni zwrócić uwagę inwestorzy.

Zobacz także: Trwa wysyp emisji akcji wśród spółek z branży gier notowanych na NewConnect i nie tylko

Wrześniowe premiery na polskim rynku gier

Przyszły tydzień zaczynamy od premiery gry Gas Station Simulator z portfolio DRAGO entertainment. Będzie to pierwsza produkcja, od kiedy krakowska spółka zaprezentowała Treasure Hunter Simulator pod koniec 2018 roku. Premiera symulatora stacji benzynowej odbędzie się 15 września na PC, natomiast wersja konsolowa trafi do graczy w 2022 roku. Ponadto, krakowskie studio już zapowiedziało produkcję zbliżonego tytułu – Road Diner Simulator.

Dzień później, 16 września, na rynku pojawi się autorska produkcja Klabatera, czyli The Amazing American Circus. Jest to najważniejszy projekt firmy zaplanowany na ten rok. Tym razem warszawska spółka przygotowała karcianą produkcję nawiązującą do życia amerykańskich cyrkowców na przełomie XIX/XX wieku. The Amazing American Circus będzie jednocześnie zwieńczeniem cyklu rewolucyjnego spółki, do którego należą już We. The Revolution oraz Help Will Come Tomorrow.

Natomiast 17 września United Label, spółka z grupy CI Games, wyda największy projekt z portfolio: Tails of Iron. Premiera będzie multiplatformowa, a to oznacza, że tytuł jednocześnie zadebiutuje na wszystkich platformach. Producentem gry jest brytyjska firma Odd Bug Studio, z którą United Label podpisało kolejną umowę na nową grę.

Tails of Iron

Tails of Iron

Jeżeli ktoś poczuje niedosyt wrześniowymi premierami to jeszcze 23 września z wczesnego dostępu wyjdzie tytuł Medieval Dynasty od Render Cube. Średniowieczna produkcja zadebiutowała we wrześniu 2020 roku w formule early access i okazała się pierwszym sukcesem łódzkiego studia. Wydawcą gry jest austriacka spółka Toplitz Productions, a Render Cube zamierza dalej rozwijać swój flagowy projekt.

Na koniec miesiąca fani konsol Playstation oraz Xbox będą mogli zagrać w survival horror od gliwickiego studia The Farm 51. Mowa o Chernobylite, które pod koniec lipca wyszło z formuły wczesnego dostępu w wersji na komputery osobiste. Gra zebrała dobre recenzje, a na portalu Metacritic otrzymała 75 pkt.

Zobacz także: Wrzesień miesiącem premier od polskich spółek gamingowych. Wśród nich Gas Station Simulator oraz Tails of Iron

Październikiem miesiącem FIFY

Jak co roku, w tym czasie odbywa się premiera kolejnej odsłony FIFY i nie inaczej będzie w tym roku. Już 1 października do graczy trafi wersja FIFA 22 od EA Sports. Oczywiście w najnowszej odsłonie pojawi się kilka nowości. Jedną z nich będzie możliwość stworzenia od zera własnego klubu piłkarskiego i prowadzenie go na szczyt futbolowego podium.

Kilka dni później, 5 października będzie mieć miejsce premiera polskiego tytułu Succubus od MadMind Studio. Firma z grupy PlayWay przygotowuje się do premiery gry, która nawiązuje do produkcji Agony z 2018 roku. Wokół tytułu pojawiło się sporo kontrowersji, jednak po poziomie wishlisty widać spore zainteresowanie graczy nową produkcją. Jeszcze przed premierą liczba zapisów na liście życzeń przekracza już 250 tys. użytkowników platformy Steam, a to oznacza, że jest już wyższa niż w przypadku Agony. Ponadto, MadMind Studio zadebiutowało na warszawskim parkiecie 8 września.

Tego samego dnia na PC i konsole zmierza gra Alan Wake Remastered, czyli odświeżona wersja produkcji z 2010 roku. Wydawcą słynnego tytułu jest Epic Games. Fani produkcji od francuskiego Ubisoftu na pewno czekają na datę 7 października, kiedy na rynek gier wejdzie kolejna odsłona z serii Far Cry. Będzie to już szósta część hitu, która została zapoczątkowana w 2004 roku.

Ostatnio poznaliśmy również datę premiery tytułu The Riftbreaker od polskiego EXOR Studios. Co prawda spółka nie jest notowana na warszawskim parkiecie, jednak gra znajduje się już na 25 miejscu Global Top Wishlist platformy Steam. Polska gra akcji z elementami tower defense zadebiutuje już 14 października jednocześnie na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji.

23 października studio EA DICE pokaże najnowszą odsłonę Battlefielda, która przeniesie graczy do odległego 2042 roku. Nowy tytuł skupia się na rozgrywce multiplayerowej i tym samym nie zaproponuje graczom jednoosobowej kampanii. Battlefield 2042 jako szósta odsłona z serii jest pierwszą zaprojektowaną pod konsole nowej generacji.

Battlefield 2042

Battlefield 2042

Kilka listopadowych propozycji

Listopad zacznie się od polskiej premiery tytułu Giants Uprising od VARSAV Game Studios. 2 listopada gra zadebiutuje w formule wczesnego dostępu na platformie Steam. Polska produkcja została zaprezentowana podczas sierpniowego Gamescomu i spotkała się z pozytywnym odbiorem graczy.

Na początku listopada odbędą się jeszcze dwie ważne premiery. Pierwsza z nich, 5 listopada, to Call of Duty: Vanguard od Activision Blizzard. Warto podkreślić, że jest to już… 18 odsłona cyklu. Natomiast 9 listopada posiadacze konsol Microsoftu, czyli Xbox One lub Xbox Series S/X, będą mogli kupić grę Forza Horizon 5, która już zdążyła zachwycić graczy.

Zobacz także: Podsumowanie Gamescom 2021: mocna reprezentacja polskich spółek, oto jakie gry pokazały

Grudzień pod znakiem Dying Light 2

AKTUALIZACJA (14.09.2021): Premiera Dying Light 2 została przesunięta z 7 grudnia br. na 4 lutego 2022 roku, o czym poinformowała spółka na swoim Twitterze. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Bez wątpienia najważniejszą premierą grudnia, a może i całego 2021 roku będzie Dying Light 2 od Techlandu. Od premiery pierwszej odsłony minęło już ponad 6 lat i gracze są już zniecierpliwieni. W szczególności, że początkowo produkcja miała zadebiutować w ubiegłym roku, jednak po odwołaniu premiery we wrocławskim studiu zapadła cisza.

Od kilku miesięcy dostajemy sporą dawkę informacji na temat drugiej części kultowego hitu, a data premiery została zaplanowana na 7 grudnia. Tytuł można już zakupić w przedsprzedaży, a co więcej jest on oferowany w 3 wersjach: standardowej, deluxe oraz kolekcjonerskiej. Jak już wspominaliśmy polska gra od premiery Cyberpunka w ubiegłym roku okupuje 1 miejsce zestawienia Global Top Wishlist Steam. Dlatego też gra będzie największą premierą na polskim rynku, pytanie czy również na zagranicznym. Na 8 grudnia natomiast została zaplanowana premiera tytułu Halo Infinite, również dedykowana konsolom Microsoftu oraz komputerom osobistym.

Tytuły, które powinny zadebiutować jeszcze w 2021 roku

Na ten rok zaplanowano jeszcze kilka ciekawych premier, jednak w ich przypadku nie znamy na ten moment daty dziennej. Wśród nich można wymienić sporo produkcji z grupy PlayWay: Prison Simulator, Builders of Egypt, Junkyard Simulator, Contraband Police. Do debiutu przygotowuje się również spółka Moonlit ze swoim tytułem Model Builder. Na 2021 rok zaplanowana jest też premiera Shadow Warrior 3 od studia Flying Wild Hog.

Posiadacze konsol nowej generacji będą mogli w tym roku zagrać w odświeżone wersje kultowych hitów. CD PROJEKT zapowiedział, że do końca roku powinny pojawić się wersje next-genowe Cyberpunka oraz Wiedźmina III, choć nie wyklucza możliwych opóźnień.

Zobacz także: Premiera CMS21, Chernobylite, SGWC2 - polskie spółki gamingowe notują świetną biznesową passę, czy wyrwie to ich kursy akcji z marazmu?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.