Premiera Dying Light 2 znowu przesunięta przez Techland - tym razem na 2022 rok
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 wrz 2021, 15:08

Techland znowu przesuwa datę premiery Dying Light 2 - tym razem na 2022 rok

Dying Light 2 miał być jedną z największych premier 2021 roku. Tak się jednak nie stanie, bo Techland przesunął datę premiery swojego najważniejszego tytułu na 4 lutego 2022 roku.

Na drugą część Dying Light od Techlandu przyjdzie nam jeszcze trochę zaczekać. Pierwotna data premiery zaplanowana na 7 grudnia br. została dzisiaj zmieniona na 4 lutego 2022 roku. Tym samym w grudniu zwalnia się „okno premierowe”, mimo że nowa odsłona Dying Light mogła należeć do jednej z największych premier na rynku gier w tym roku. W uzasadnieniu, wrocławska spółka napisała na Twitterze, że jest to ich największy i najambitniejszy projekt, dlatego potrzebuje jeszcze czasu na optymalizację i doszlifowanie tytułu.
 


Pomimo przesunięcia daty premiery dopiero na 2022 rok, to już w przyszłym miesiącu polska produkcja trafi do wybranych przedstawicieli, którzy będą mogli przetestować tytuł i podzielić się pierwszymi wrażeniami.

Zobacz także: Polskie i zagraniczne premiery gier do końca 2021 roku. Sprawdzamy na które produkcje warto czekać

Nowa data premiery Dying Light 2

Dying Light 2 to najbardziej wyczekiwana gra na platformie Steam. Od premiery Cyberpunka w grudniu 2020 roku, znajduje się na 1 miejscu zestawienia Global Top Wishlist. Pierwotnie polska produkcja miała zadebiutować wiosną 2020 roku, jednak premiera została w ubiegłym roku przesunięta bez podawania konkretnej daty. W tym roku Techland powrócił do komunikacji z graczami przedstawiając swój największy projekt pod nazwą Dying Light 2 Stay Human.

Wracając do komunikacji z graczami wiosną br. Techland podał również datę premiery. Dying Light 2 miał zadebiutować na rynku 7 grudnia br. Przypomnijmy, że dzień później zaplanowana została premiera kolejnej odsłony tytułu Halo Infinite od Microsoftu. Niestety, polska produkcja nie zostanie jedną z największych zaplanowanych na 2021 rok. Dzisiaj na Twitterze spółka poinformowała o przesunięciu premiery na 4 lutego 2022 roku.

Jak podkreślono w komunikacie, przesunięcie premiery wynika z potrzeby czasu na doszlifowanie tytułu. Twórcy zapewniają, że prace nad grą są już na ukończeniu, a za miesiąc zostanie on dostarczony do pierwszych przedstawicieli z branży. Przypomnijmy, że jeszcze podczas Gamescomu, Techland zadbał o promocję swojego tytułu. Na targów zaprezentowano nowy trailer podczas pokazu Xboxa.
 


Na ten moment na luty 2022 roku zaplanowana już jest jedna duża premiera – Horizon Forbidden West od Guerrilla Games. Tytuł jest kontynuacją Horizon Zero Dawn wydanej w 2017 roku jako exclusive na konsole Playstation, a niedawno produkcja doczekała się wersji na PC. Premiera nowego tytułu odbędzie się 18 lutego 2022 roku.

Zobacz także: Podsumowanie Gamescom 2021: mocna reprezentacja polskich spółek, oto jakie gry pokazały

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.