Premiera Tails of Iron, największego projektu z portfolio United Label, już dzisiaj
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
17 wrz 2021, 07:30

Premiera Tails of Iron, największego projektu z portfolio United Label, już dzisiaj

Tails of Iron to największy i najważniejszy projekt w portfolio wydawniczym United Label. Dzisiaj tytuł debiutuje na wszystkich platformach, w tym konsolach nowej generacji.

United Label to platforma wydawnicza działająca w ramach grupy CI Games. Spółka ma już na swoim koncie dwie premiery – Röki z 2020 roku oraz Eldest Souls, które zostało wydane pod koniec lipca br. Dzisiaj natomiast debiutuje największy projekt z portfolio wydawniczego – Tails of Iron, za produkcję którego odpowiedzialne jest Odd Bug Studio z Manchesteru. Premiera tytułu została przygotowana na wszystkie urządzenia, podobnie jak w przypadku Eldest Souls. Dzięki multiplatformowej premierze, Eldest Souls po kilkunastu dniach zwrócił koszty produkcji oraz marketingu.
 

Zobacz także: Dobra passa w polskim gamingu trwa. Gas Station Simulator od DRAGO entertainment w czołówce Global Top Bestsellers Steam

Ważna premiera w wydaniu United Label

United Label działa na rynku gier jako wydawca niezależnych tytułów indie. W lipcu 2020 roku spółka wydała swoją pierwszą produkcję – Röki, która od premiery otrzymała na platformie Steam 93% pozytywnych recenzji. W tym przypadku spółka zdecydowała się udostępnić w pierwszej kolejność tytuł w wersji na PC, a w połowie października ub.r. pojawiła się również edycja na konsole Nintendo Switch.

Drugim tytułem wydanym przez United Label jest Eldest Souls. Premiera tytułu odbyła się pod koniec lipca br. i do tej pory otrzymała 82% pozytywnych ocen z ponad 1 tys. recenzji. Dla porównania, Röki w rok od premiery uzbierał około 1,3 tys. komentarzy od graczy. Eldest Souls był również pierwszą multiplatformową premierą w portfolio United Label. Gra w kilkanaście dni od debiutu zwróciła wszystkie koszty produkcji oraz marketingu.

Również Tails of Iron będzie premierą multiplatformową, z uwzględnieniem już konsol nowej generacji. Brytyjskie Odd Bug Studio przeniesie gracza do… królestwa szczurów. Produkcja będzie przygodową grą akcji z elementami RPG. United Label oraz nowy prezes spółki, Darren Newnham wielokrotnie podkreślali, że jest to największy i najważniejszy projekt w portfolio wydawniczym. Spółka prezentowała swój tytuł m.in. na targach Gamescom. W rolę narratora gry wcielił się Doug Cockle, który jest znany m.in. z roli Geralta z Rivii w grach serii Wiedźmin.

United Label zdecydowało się poszerzyć swoją współpracę z Odd Bug Studio i jeszcze przed premierą podpisano kolejną umowę z brytyjską firmą. Obydwie spółki zamierzają stworzyć kolejny projekt, a więcej szczegółów mamy poznać po premierze Tails of Iron.

„United Label rozszerza współpracę z niezwykle utalentowanym deweloperem Odd Bug Studio. Nadchodząca gra Tails of Iron jest potwierdzeniem mocnej synergii zachodzącej pomiędzy dwoma zespołami, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój, produkcję czy marketing. Zapowiedź kolejnego projektu, nad którym od pewnego czasu pracuje to studio podkreśla naszą wizję długoterminowej współpracy” – mówił Darren Newnham, prezes United Label.

United Label był pierwszą spółką, która zadebiutowała w tym roku na warszawskim parkiecie. Kurs akcji od debiutu wzrósł o ponad 40%, a aktualna kapitalizacja firmy przekracza 30 mln zł. Spółka planuje wydanie jeszcze jednego projektu z portfolio. Jest to Horae od francuskiego Lunaris Iris, jednak gra nadal nie ma karty na Steamie.
 

Notowania United Label

United Label


Tails of Iron kończy intensywny tydzień premier na polskim rynku gier. W tym tygodniu odbyły się premiery Gas Station Simulator od DRAGO entertainment, The Amazing American Circus od Klabatera oraz Gamedec od Anshar Studios. Natomiast już w przyszłym tygodniu formułę wczesnego dostępu opuści tytuł Medieval Dynasty od Render Cube.

Zobacz także: „W najbliższej przyszłości koncentrujemy się na premierze Tails of Iron” - relacja czatu z prezesem zarządu United Label

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.