CI Games pracuje nad nową odsłoną Snipera i drugą częścią Lords of the Fallen. W międzyczasie poszukuje inwestora
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
05 paź 2021, 11:01

CI Games pracuje nad nową odsłoną Snipera i drugą częścią Lords of the Fallen. I poszukuje inwestora

Od lipca trwa produkcja nowej gry z serii snajperskiej, a Lords of the Fallen 2 będzie największym projektem w historii CI Games – zdradził Marek Tymiński, prezes spółki, w pierwszym odcinku „Gamedev przy Kamie”.

CI Games to spółka z blisko 20-letnim doświadczeniem w branży, a co więcej to pierwsza firma z sektora gier, która zadebiutowała na warszawskiej giełdzie (2007 rok). Spółka jest znana graczom z produkcji serii snajperskiej Sniper Ghost Warrior oraz tytułu Lords of the Fallen. W pierwszym odcinku „Gamedev przy Kamie” na kanale Walory Kamy prezes CI Games podkreślił, że druga część Lords of the Fallen będzie największym projektem w historii spółki. Prace nad grą trwają już od 2018 roku, a za produkcję odpowiedzialne jest studio zależne Hexworks.

Sniper wciąż będzie strzelał

CI Games nie zamierza porzucać serii snajperskiej, którą rozwija od 2010 roku. Ostatnia premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2 spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy – 83% pozytywnych ocen na Steamie, 73 pkt na Metacritic. Dlatego warszawska spółka już pracuje nad kolejną częścią, a dokładniej od lipca trwa już produkcja nowej odsłony Snipera.

„Seria snajperska jest jedną z dwóch naszych serii, jest to seria AA czy AA+ w średniej cenie detalicznej 39,99 USD/EUR. Mamy również drugą serię – Lords of the Fallen i tworzymy teraz drugą część, która będzie grą w pełnej cenie. Najnowszą grą Sniper Ghost Warrior Contracts 2 pokazujemy, że potrafimy tworzyć marki, które są na rynku 11 lat i cały czas odnoszą sukcesy komercyjne” – powiedział Marek Tymiński.

Zobacz także: Polskie gry podbijają festiwal Steam. Najpopularniejsze tytuły pną się na liście Global Top Wishlist

Te dwa główne cele przyświecają CI Games w dalszym rozwoju studia. Sniper Ghost Warrior jest już rozwijany od ponad 11 lat i pomimo niepowodzenia trzeciej części serii wydanej w 2017 roku, spółka nie zdecydowała się zakończyć produkcji. Za to wyciągnęła lekcję i przy ostatniej premierze Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w czerwcu br. osiągnęła zdecydowany sukces. Od daty debiutu, do końca sierpnia 2021 roku gra SGWC2 sprzedała się w nakładzie ponad 560 tys. egzemplarzy.

Na fali sukcesu, spółka zapowiedziała kontynuację serii. Pierwsze prace nad grą trwają już od 2020 roku, natomiast docelowa produkcja rozpoczęła się w lipcu br. Nowy projekt będzie budowany na nowym silniku Unreal Engine. „Wierzymy, że kolejna gra snajperska przyciągnie więcej graczy niż ostatnio” – zapowiedział prezes CI Games.

Nowe IP jest w planach

Druga seria, czyli Lords of the Fallen może okazać się ważniejsza dla dalszego rozwoju spółki. Pierwsza część wydana w 2014 roku, według danych spółki, sprzedała się w nakładzie ponad 3 mln egzemplarzy. Od 2018 roku trwają prace nad drugą częścią gry, która ma być największą produkcją w blisko 20-letniej historii spółki. Prace nad grą prowadzi studio zależne, Hexworks. Niestety prezes wciąż nie zdradza szczegółów na temat produkcji, czy orientacyjnej daty premiery. Wciąż nie zaprezentowano pierwszych materiałów z gry.

Marek Tymiński wspomniał również, że CI Games może myśleć o nowym IP. Co prawda, nie poznamy go w najbliższym czasie, ale będzie to naturalny rozwój studia. Tymczasem od połowy sierpnia w spółce trwa przegląd opcji strategicznych, który nie wyklucza pozyskania inwestora branżowego. Doradcą w tym procesie jest Drake Star Securities, który ma na swoim koncie już kilka akwizycji w brany gamedev zrealizowanych w tym roku.

Tym samym spółka zamierza prowadzić szerszą komunikację z inwestorami zagranicznymi, a w IV kwartale br. planowany jest road show dla nich. Jak podkreśla Marek Tymiński, jeszcze do niedawna polscy inwestorzy oczekiwali od spółki szybkich wzrostów i tym samym szybkiego wyjścia z inwestycji. Teraz podejście inwestorów zmieniło się pod kątem postrzegania branży gier jako inwestycji długoterminowej.

„Ważna jest budowa wartości spółki. Uważam, że nasza firma jest niedowartościowana, nawet biorąc pod uwagę te wyniki, które pokazaliśmy w I półroczu czy te wyniki, które potencjalnie pokażemy w tym roku” – stwierdził Marek Tymiński. „Nasza wycena rynkowa to około 70 mln USD. Aby stać się, pod kątem kapitalizacji, atrakcyjną spółką dla inwestorów zagranicznych to powinna ona wynosić ponad 100 mln USD” – dodaje.

„Gamedev przy Kamie” to nowa seria odcinków poświęcona branży gier prowadzona na kanale Walory Kama. Kamila Petrus już od kilku lat pracuje w sektorze gier, prowadząc relacje inwestorskie takich firm jak CI Games czy Gaming Factory. Na co dzień związana jest z agencją relacji inwestorskich Inner Value.

Zobacz także: Akcje CI Games drożeją po ogłoszeniu przeglądu opcji strategicznych. Producent Sniper Ghost Warrior może być na sprzedaż

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.