Premiera gry Succubus, kontynuacji horroru Agony, od MadMind Studio, już dziś
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
05 paź 2021, 08:00

Premiera gry Succubus, kontynuacji horroru Agony, od MadMind Studio, już dziś

Już dzisiaj zadebiutuje tytuł Succubus, który jest kontynuacją gry Agony wydanej w 2018 roku. Produkcja w wersji pecetowej została stworzona przez MadMind Studio z grupy PlayWay. 

Tytuł Agony, wydany w maju 2018 roku, wywołał sporo kontrowersji na rynku. I to nawet nie za sprawą fabuły, która przenosi gracza do piekła, ale w wyniku nie najlepszych recenzji. Produkcja, według danych SteamDB, otrzymała ponad 2,3 tys. ocen, z czego tylko 48% z nich jest pozytywnych. Teraz gracze będą mieli okazję sprawdzić, czy MadMind Studio wyciągnęło lekcję przy premierze gry Succubus. Spółka liczy na lepszy odbiór nowej odsłony demonicznego świata, chociażby ze względu na zdecydowanie większą wishlistę tytułu niż w przypadku Agony.

„Wishlista Succubusa prezentuje się bardzo dobrze. Zajmujemy wysokie 37 miejsce na globalnej wishliście steam. Na grę zapisanych jest 265 tysięcy graczy, czyli o 45 tysięcy więcej niż Agony miało w dniu premiery. Dodatkowo warto dodać, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy wishlista powiększyła się o blisko 100 tysięcy graczy, co pokazuje, że zainteresowanie naszą produkcją jest bardzo duże” – mówi Tomasz Dutkiewicz, prezes zarządu Madmind Studio.
 

Zobacz także: Polskie gry podbijają festiwal Steam. Najpopularniejsze tytuły pną się na liście Global Top Wishlist

Czy Succubus będzie lepszym następcą Agony?

Oby, choć oczywiście tak wysoka wishlista nie przesądza jeszcze o sukcesie. Jak podkreślił prezes MadMind Studio, Tomasz Dutkiewicz podczas trwającej kampanii promocyjnej na liście życzeń Succubusa przybyło ponad 96 tys. graczy. Tym samym aktualna wishlista tytułu wynosi już 265 tys. zapisów, co daje 38 miejsce w zestawieniu Global Top Wishlist platformy Steam.

Succubus może wywołać nie lada kontrowersje na rynku. Nawiązując do tytułu, gracz wcieli się w rolę demonicznej sukkuby, a cała fabuła będzie przepełniona scenami erotycznymi. Dlatego też MadMind Studio w dniu premiery zaprezentuje wersję ocenzurowaną gry i dodatkowo udostępni darmowe DLC, które pokaże cały potencjał tytułu. Produkcja na razie zadebiutuje w wersji pecetowej, natomiast Agony zostało udostępnione również na konsole.

„Succubus jest grą o mocnych i odważnych scenach erotycznych, których dotąd nie promowaliśmy. Gry erotyczne stanowią ogromny rynek i pomimo faktu, że ze względu na treści Adult Only wiele z nich jest ukrywanych na Steamie, często stają się bestsellerami, sprzedającymi się w setkach tysięcy egzemplarzy” – powiedział prezes MadMind Studio.
 


Gracze mieli okazję już przetestować Succubusa podczas wiosennego festiwalu Steam. MadMind Studio udostępniło demo tytułu, a w trakcie wydarzenia polska produkcja okupowała 1 miejsce wśród dem z gatunku horror. Spółka podkreśla, że gry erotyczne mają szerokie grono odbiorców podając za przykład taki tytuł jak Subverse. Jest to dość świeża produkcja erotyczna wydana pod koniec marca br. Gra w szczytowym momencie zebrała ponad 25 tys. użytkowników Steama grających jednocześnie. Z blisko 10 tys. recenzji Subverse otrzymał ponad 80% pozytywnych recenzji, a to dopiero wczesny dostęp.
 

Kurs akcji Madmind od debiutu na NewConnect

Madmind


MadMind Studio to również świeży debiutant NewConnect. Spółka zadebiutowała na rynku alternatywnym na początku września, a premiera Succubusa będzie pierwszą od czasu Agony. W portfolio studia znajdują się gry z gatunku horroru, a na Steamie można znaleźć zapowiedzi kolejnych dwóch projektów – Tormentor oraz Paranoid.

Zobacz także: Bloober Team chce tworzyć gry pokroju Resident Evil czy Silent Hill. Spółka pracuje nad dwoma dużymi projektami

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.