Najpierw Medieval Dynasty, teraz Wild West Dynasty. Kolejne polskie studio realizuje projekt z Toplitz Productions
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
06 paź 2021, 09:00

Najpierw Medieval Dynasty, teraz Wild West Dynasty. Kolejne polskie studio realizuje projekt z Toplitz Productions

Medieval Dynasty, wykonany na zlecenie Toplitz Productions przez Render Cube, odniosło sukces na rynku gier. Teraz kolejne polskie studio pracuje nad nową grą z serii. Mowa o Wild West Dynasty od Virtual Magic Games.

Virtual Magic Games jako firma działa na rynku od niedawna, bo od 2020 roku. Jednak zespół tworzący spółkę ma już 20-letnie doświadczenie w branży, a na starcie realizuje pierwszy projekt z austriackim wydawcą Toplitz Productions. Znany już w Polsce wydawca rozwija serię gier Dynasty, a jedną z nich – Medieval Dynasty – stworzyło łódzkie studio Render Cube. Produkcja, najpierw wydana we wczesnym dostępie, we wrześniu br. doczekała się pełnej wersji. Średniowieczny tytuł spodobał się graczom, a na Steamie dotychczas najwyższy peak graczy przekroczył 18 tys. użytkowników. Już są przygotowywane porty na konsole, a Render Cube zamierza dalej rozwijać tytuł.

„Na początku 2020 roku Toplitz rozpoczął poszukiwanie nowych studiów deweloperskich do pracy nad serią gier Dynasty. Jako zespół mamy ponad 20 lat doświadczenia przede wszystkim w tworzeniu animacji wideo, a także gier. Nawiązaliśmy kontakt i podczas serii wirtualnych spotkań zaprezentowaliśmy nie tylko nasze unikalne umiejętności i doświadczenie, ale także własną wizję i interpretację gry. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni bardzo partnerskim i pełnym zaangażowania podejściem Toplitz. Cieszymy się, że Toplitz pozostawił nam dużą swobodę twórczą w procesie powstawania Wild West Dynasty” – komentuje CEO Virtual Magic Games, Daniel Zduńczyk.

Zobacz także: Polskie gry podbijają festiwal Steam. Najpopularniejsze tytuły pną się na liście Global Top Wishlist

Kolejna gra z serii Dynasty od polskiego studia

Zaczęło się od Farmers Dynasty w 2019 roku. Toplitz Productions, austriacki wydawca, ma już na swoim koncie trzy gry z serii. Jeszcze jest Medieval Dynasty od łódzkiego studia Render Cube oraz Lumberjack’s Dynasty od UMEO Studios, również twórców Farmers Dynasty. W przyszłym roku dołączy kolejny tytuł, Wild West Dynasty. Za produkcję będzie odpowiedzialne nowe polskie studio Virtual Magic Games. Spółce udało się przekonać austriackiego wydawcę do współpracy przy projekcie, a firma pozostawia „wolną rękę” polskiej firmie.

Jak na razie polski Medieval Dynasty otrzymał najwięcej pozytywnych recenzji ze wszystkich gier z serii, bo aż 90% na platformie Steam. Na drugim miejscu plasuje się Farmers Dynasty (76% pozytywnych recenzji), a najsłabiej poradził sobie Lumberjack’s Dynasty – tylko 72%. Pod względem peaku graczy niekwestionowanym zwycięzcą również jest polski tytuł. Jednocześnie w średniowieczną produkcję grało najwięcej 18 tys. użytkowników Steama, natomiast w dwie pozostałe ponad 1 tys. graczy.

steam seria dynasty

Źródło: SteamDB

Dlatego też wielu graczy liczy na sukces polskiej odsłony Dzikiego Zachodu. Bo Wild West Dynasty przeniesie gracza do 1800 roku, gdzie rozgrywkę rozpoczniemy jako samotny kowboj przemierzający Amerykę. Następnie będzie mógł stworzyć własną dynastię, znaleźć żonę i zapewnić następcę rodziny. Gra będzie przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby, podobnie jak Medieval Dynasty. Choć Render Cube ma w planach stworzenie trzecioosobowego trybu rozgrywki.

„Medieval Dynasty ustawiło poprzeczkę bardzo wysoko. My jednak traktujemy to jako ogromny czynnik motywacyjny. Jest to dowód, że mniejsze studia deweloperskie także mogą odnosić duże sukcesy. Oczywiście wiemy, że do realizacji takiego projektu niezbędna jest ciężka praca, kreatywność i odporność na nieprzewidziane okoliczności czy przeszkody. Trzymając się tych pryncypiów, w połączeniu z naszą wizją gry i bliską współpracą ze społecznością, jesteśmy pewni, że cel będzie osiągnięty” – podkreśla prezes spółki.

Premiera Wild West Dynasty została zaplanowana wstępnie na koniec lata 2022 roku, choć jak to bywa w świecie gier plany mogą ulec zmianie. Tytuł znajduje się już na 99 miejscu zestawienia Global Top Wishlist Steam. Virtual Magic Games jako spółka działa na rynku niedawna, jednak jak nas zapewnia prezes, jej zespół tworzą doświadczeni specjaliści, nawet z 20-letnią obecnością w branży.

Na koniec zapytaliśmy prezesa Virtual Magic Games czy spółka ewentualnie rozważa debiut na warszawskim parkiecie. „Mamy zapewnione pełne finansowanie projektu, co stawia nas w komfortowej sytuacji, w której możemy skupić się wyłącznie na tworzeniu i dostarczeniu wysokiej jakości gry. Gdy to się stanie, ocenimy nasze możliwości i podejmiemy dalsze kroki” – podsumował Daniel Zduńczyk.

Wild West Dynasty screen

Zobacz także: Medieval Dynasty od Render Cube wychodzi dzisiaj z wczesnego dostępu. Łódzkie studio będzie dalej rozwijać flagowy tytuł

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.