CI Games zapowiada nowe IP z gatunku survival
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 paź 2021, 17:12

CI Games zapowiada nowe IP w gatunku survival

CI Games zapowiedziało dzisiaj produkcję nowej gry, która będzie jednocześnie nowym IP spółki. Produkcja powstanie we współpracy z czeskim zespołem BatFields.

Warszawska spółka dotychczas znana z dwóch serii – Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen, ogłosiła dzisiaj podpisanie umowy z czeską firmą BatFields. Owocem tej współpracy ma być produkcja gry z gatunku survival, a tym samym właścicielem nowego IP będzie CI Games. O planie produkcji zupełnie nowego tytułu wspominał niedawno Marek Tymiński, prezes spółki na kanele „Gamedev u Kamy”. Nie znamy na razie szczegółów tego IP.

„Zgodnie z postanowieniami umowy produkcja gry zostanie wykonana przez BatFields przy współpracy ze spółką oraz jej zespołem dedykowanym do pracy nad produkcją gry, w skład którego wejdą osoby kluczowe, odpowiedzialne po stronie spółki za współprodukcję gry, w szczególności dyrektorzy kreatywni i artystyczni, dyrektor techniczny oraz liderzy projektów. Zgodnie z postanowieniami Umowy właścicielem autorskich praw majątkowych do gry będzie spółka. Tym samym, gra będzie trzecim, istotnym IP w portfolio wydawniczym spółki” – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Zobacz także: CI Games pracuje nad nową odsłoną Snipera i drugą częścią Lords of the Fallen. I poszukuje inwestora

Nowe IP w portfolio CI Games

Gra z gatunku survival będzie nowością w portfolio CI Games. Do tej pory seria Sniper Ghost Warrior typową strzelanką, natomiast Lords of the Fallen to RPG akcji. O planach stworzenia nowego tytułu słyszeliśmy już wcześniej od Marka Tymińskiego, a dzisiejszy komunikat potwierdził te słowa. CI Games zawarł umowę z czeską firmą BatFields.

Produkcja gry zostanie wykonana przez BatFields, natomiast kluczowi pracownicy warszawskiej spółki dołączą do czeskiego zespołu. Właścicielem IP będzie również CI Games, a gra powstanie w oparciu o silnik Unreal Engine 5. Najnowszy tytuł będzie dedykowany pod konsole nowej generacji oraz PC. Oczywiście na ten moment nie znamy więcej szczegółów, a ewentualna data premiery zostanie podana w oddzielnym komunikacie.

Dla osób, które nie śledzą na bieżąco działań spółki, warto dodać, że będzie to również trzeci projekt nad którym pracuje równolegle spółka. Pierwszym z nich jest kolejna odsłona serii snajperskiej, a docelowa produkcja wystartowała w wakacje. Drugi projekt to Lords of the Fallen 2, nad którym pracuje studio zależne Hexworks.
 

Kurs akcji CI Games

CI Games
 

Dodatkowo w spółce trwa przegląd opcji strategicznych, w ramach którego nie wykluczono pozyskania inwestora branżowego. Proces rozpoczął się w połowie sierpnia, a CI Games wychodzi naprzeciw inwestorom zagranicznym. Jeszcze w IV kwartale planuje roadshow.

„Ważna jest budowa wartości spółki. Uważam, że nasza firma jest niedowartościowana, nawet biorąc pod uwagę te wyniki, które pokazaliśmy w I półroczu czy te wyniki, które potencjalnie pokażemy w tym roku” – stwierdził Marek Tymiński. „Nasza wycena rynkowa to około 70 mln USD. Aby stać się, pod kątem kapitalizacji, atrakcyjną spółką dla inwestorów zagranicznych to powinna ona wynosić ponad 100 mln USD”.

Zobacz także: United Label wspólnie z Odd Bug Studio pracuje nad najważniejszą premierą w historii polskiej spółki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.