United Label wspólnie z Odd Bug Studio pracuje nad najważniejszą premierą w historii polskiej spółki
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 paź 2021, 08:00

United Label wspólnie z Odd Bug Studio pracuje nad najważniejszą premierą w historii polskiej spółki

United Label, po premierze Tails of Iron, pracuje nad kolejnym ważnym projektem z Odd Bug Studio. Może to być największa premiera w historii spółki.

Spółka należąca do grupy CI Games dotrzymała słowa w tym roku i wydała dwie produkcje. Pierwsza z nich to Eldest Souls, która zadebiutowała pod koniec lipca. Do tej pory gra otrzymała 82% pozytywnych recenzji na Steamie, a co więcej była pierwszą multiplatformową premierą od United Label. Na ten sam ruch spółka zdecydowała się przy debiucie Tails of Iron od Odd Bug Studio, czyli swojego największego projektu dotychczas. Według pierwszych danych sprzedażowych, w 10 dni od premiery sprzedano ponad 45 tys. egzemplarzy, a lepszą sprzedaż generują wersje konsolowe tytułu.

„Zbliżamy się już do osiągnięcia progu rentowności, czyli zwrotu wszystkich kosztów poniesionych na produkcję i marketing gry. To cieszy tym bardziej, że Tails of Iron był największym projektem inwestycyjnym w historii spółki. Jesteśmy zadowoleni z odbioru tej gry zarówno przez branżowe media jak i przez społeczność graczy. Początkowa sprzedaż pozwala nam zakładać, że gra odniesie oczekiwany przez nas komercyjny sukces i będzie kluczem do maksymalizacji przychodów i zysku w kolejnych latach” – komentuje Darren Newnham, prezes United Label.
 

Zobacz także: CI Games pracuje nad nową odsłoną Snipera i drugą częścią Lords of the Fallen. I poszukuje inwestora

3 tytuły z porftolio wydawniczego United Label

United Label to platforma wydawnicza należąca do spółki CI Games. Pierwszy projekt, który został wydany przez spółkę to Röki, a jego premiera miała miejsce w 2020 roku. Gra co prawda nie osiągnęła zawrotnego peaku graczy na Steamie, ale warto zauważyć, że otrzymała ponad 90% pozytywnych ocen. Przy tym tytule spółka jeszcze nie zdecydowała się na premierę multiplatformową, dlatego dopiero po kilku miesiącach produkcja trafiła na konsole Nintendo Switch. Również po kilku, a dokładniej 8 miesiącach zwróciła koszty produkcji.

Natomiast w tym roku United Label zrealizował już dwie premiery, które może na pewno zaliczyć do udanych. Pierwsza, lipcowa to tytuł Eldest Souls od brytyjskiego Fallen Flag Studio. Produkcja osiągnęła rentowność już po 20 dniach od premiery, sprzedając się w nakładzie ponad 44 tys. egzemplarzy. Dominującą platformą sprzedażową okazały się wersje pecetowe. Eldest Souls otrzymał do tej pory 82% pozytywnych recenzji na Steamie, a peak również był zdecydowanie wyższy w porównaniu do Röki.

Najnowsza i jednocześnie największa premiera odbyła się 17 września. Mowa o Tails of Iron od również brytyjskiego Odd Bug Studio. Po 10 dniach od premiery sprzedano ponad 45 tys. kopii gry i tym razem dominującą platformą okazały się konsole (52% sprzedaży). Jak zapowiada prezes, tytuł jest coraz bliżej progu rentowności, a spółka podpisała kolejną umowę z Odd Bug Studio. Na razie nie zdradza szczegółów kolejnego, wspólnego projektu.
 

gry United Label

Źródło: SteamDB

Apetyt na więcej polskiego wydawcy

Wymieniliśmy projekty, które już zostały wydane przez United Label. W aktualnym harmonogramie jest jeszcze jeden tytuł – Horae od francuskiego studia Lunaris Iris. Według zapewnień prezesa, prace nad grą idą zgodnie z planem, jednak to nie jest jeszcze odpowiedni moment na podanie daty premiery.

Do portfolio wydawniczego dołączył kolejny tytuł tworzony z Odd Bug Studio, którego szczegóły poznamy w przyszłym roku. „Planujemy ujawnić szczegóły tego projektu w przyszłym roku, ale zakładamy, że będzie to najważniejsza premiera w naszej dotychczasowej historii. Bardzo cieszy nas rozszerzenie współpracy z Odd Bug Studio, to bardzo utalentowany zespół dysponujący ogromnym potencjałem. Mogę zapewnić, że ten nowy projekt już teraz – w bardzo wczesnej fazie rozwoju – wygląda niezwykle obiecująco. Wiążemy z nim duże nadzieje” – zapowiada prezes spółki.

Oczywiście United Label poszukuje nowych deweloperów, z którymi wspólnie odniesie sukces na rynku gier. Do tej pory wydane produkcje były nominowane do kilku międzynarodowych nagród, głównie mowa o Röki m.in. do The Game Awards w ubiegłym roku. Natomiast Tails of Iron i Eldest Souls zostały nominowane w konkursie Pixel Awards Europe 2021.

United Label był pierwszym tegorocznym debiutantem warszawskiej giełdy. Aktualna kapitalizacja firmy wynosi 26 mln zł.
 

Notowania United Label

United Label

Zobacz także: Polski gamedev rośnie w siłę, na rynku jest 470 studiów zatrudniających ponad 12 tys. pracowników - wynika z raportu The Game Industry of Poland

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.