Giants Uprising, druga gra z portfolio VARSAV Game Studios, debiutuje dzisiaj we wczesnym dostępie
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
02 lis 2021, 07:45

Giants Uprising, druga gra z portfolio VARSAV Game Studios, debiutuje dzisiaj we wczesnym dostępie

Już dzisiaj we wczesnym dostępie debiutuje kolejny projekt od VARSAV Game Studios, Giants Uprising. Na pełną wersję poczekamy 6-12 miesięcy.

Po symulatorze pszczoły wydanym w listopadzie 2019 roku, Giants Uprising będzie drugim projektem VARSAV Game Studios. Bee Simulator został wydany we współpracy z zagranicznym wydawcą, Nacon, natomiast przy projekcie Giants Uprising spółka postawiła na self-publishing. Średniowieczna gra akcji, w której gracz wciela się w rolę giganta debiutuje na razie we wczesnym dostępie. Polska produkcja przed premierą jest na 304 miejscu Global Top Wishlist Steam.

„Zdecydowaliśmy się na premierę bez wsparcia wydawcy, ponieważ jesteśmy świadomi potencjału naszej gry - od udanego restartu marketingu gry podczas targów Gamescom, zgłosiło się do nas 14 wydawców, którzy są zainteresowani wydaniem Giants Uprising. Po wielu perturbacjach przy tworzeniu gry m.in. wynikających z nagłego przejścia na tryb pracy zdalnej, w mojej opinii udało nam się finalnie stworzyć niezwykle wyrazistą i nietuzinkową produkcję. Świeżość naszego pomysłu i jego finalna jakość mają pozytywne odzwierciedlenie w zainteresowaniu grą wśród influencerów - widzimy to m.in. w ilości otrzymywanych zgłoszeń na klucze recenzenckie” - mówi prezes VARSAV Game Studios, Łukasz Rosiński.
 

Giganci od VARSAV Game Studios

VARSAV Game Studios jest obecny na polskim rynku gier już od kilku lat, jednak Giants Uprising to dopiero drugi autorski tytuł spółki. Pierwszym był wyżej wymieniony symulator pszczoły, który był nawet prezentowany podczas targów E3 w 2019 roku. Produkcja została wydana w listopadzie 2019 roku, początkowo jako exclusive w Epic Games Store. Rok później trafiła na platformę Steam. Pomimo takiego marketingu, gra według danych na SteamDB, otrzymała blisko 450 recenzji, a tylko 68% z nich jest pozytywnych.

Pytanie jak zostanie odebrana druga produkcja VARSAV Game Studios. Giants Uprising został w tym roku zaprezentowany podczas tegorocznych targów Gamescom, a demo według zapewnień spółki spotkało się z dużym zainteresowaniem graczy. Przypomnijmy, że Giants Uprising był już pokazywany na niemieckich targach w 2019 roku, a premiera była zapowiadana jeszcze na 2020 rok. 
 

Kurs akcji Varsav Games Studio od początku 2018 roku

Varsav Game Studio


Tytuł przenosi gracza do średniowiecznego świata, w którym jako olbrzym mści się na ludziach. Gra została przedstawiona z perspektywy trzecioosobowej. Spółka zdecydowała się wydać samodzielnie grę, choć w przypadku symulatora pszczoły podjęła współpracę z francuską firmą Nacon. Jak na razie Giants Uprising będzie dostępny jedynie w wersji pecetowej (na platformach Steam oraz Epic), w formule wczesnego dostępu. Na Steamie możemy znaleźć informację, że na pełną wersję trzeba będzie poczekać od 6 do 12 miesięcy.
 


VARSAV Game Studios jest spółką notowaną na rynku NewConnect od 2012 roku. Od premiery Bee Simulator w listopadzie 2019 roku kurs akcji spadł o około 50%. Aktualna kapitalizacja firmy to blisko 38 mln zł. Możliwe, że tym razem, po premierze Giants Uprising nie trzeba będzie czekać tyle czasu na kolejny projekt. Zgodnie z harmonogramem wydawniczym, na II kwartał 2022 roku zaplanowano premierę The Path Of Calydra, który jest koprodukowany z firmą Finalboss.

Zobacz także: Wrzesień na Steam należał do naszego gamingu, aż trzy polskie gry trafiły do zestawienia najlepszych premier miesiąca

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.