Akcje Big Cheese Studio wystrzeliły powyżej cenę z IPO. Cooking Simulator najlepszą grą VR platformy Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
04 sty 2022, 12:25

Akcje Big Cheese Studio wystrzeliły powyżej ceny z IPO. Cooking Simulator najlepszą grą VR platformy Steam

Kurs akcji Big Cheese Studio rośnie na dzisiejszej sesji o 10%, po wczorajszej informacji o nagrodzie Steam Awards dla Cooking Simulator VR w kategorii „gra VR roku”. Notowania spółki już są około 14% powyżej ceny z IPO.

Wczoraj platforma Steam ogłosiła laureatów konkursu Steam Awards. Wśród wyróżnionych polskich produkcji obok Cyberpunka, znalazła się również produkcja VR-owa. Mowa o Cooking Simulator VR od Big Cheese Studio oraz GameBoom VR. W kategorii „gra VR roku” nominowane były jeszcze takie tytuły jak Blair Witch VR (Bloober Team) czy Snipe Elite VR. To duże wyróżnienie dla polskiej spółki, która od początku grudnia ub.r. jest notowana na głównym parkiecie GPW. Spółka zamierza wydać jeszcze produkcję na gogle Oculus Quest, gdzie sprzedaż tego urządzenia w 2022 roku może wynieść 18-20 mln zestawów.

„Cooking Simulator VR dostał najwyższe możliwe wyróżnienie platformy Steam. Jest to pierwsza w historii polskiego gamedevu nagroda gry roku na VR, a druga nagroda dla gry roku po Wiedźminie 3. Bardzo dziękujemy za tak fantastyczny odbiór przez graczy naszej VR-owej odsłony tego projektu. Konkurencja była ogromna, o miano najlepszej gry VR 2021 roku ubiegały się także Sniper Elite VR, Medal of Honor, czy Blair Witch VR Edition” – powiedział Łukasz Dębski, prezes Big Cheese Studio.
 

Zobacz także: CD PROJEKT atakuje 200 zł. Plotki o Cyberpunk: Samurai Edition rozpalają wyobraźnię graczy, a Wiedźmin III znów jest chętnie ogrywany

Cooking Simulator VR wyróżnione

Cooking Simulator to na razie jedyna produkcja Big Cheese Studio, która została wydana w 2019 roku. Okazała się ona sporym sukcesem, ponieważ do tej pory sprzedano ponad 1,1 mln kopii tytułu wraz z dodatkami. Pod koniec lipca 2021 roku wspólnie ze spółką GameBoom VR wydano wersję na gogle wirtualnej rzeczywistości. GameBoom VR odpowiadał w tym przypadku za przygotowanie portu produkcji. Cooking Simulator VR od premiery otrzymał ponad 550 recenzji na Steamie, z czego aż 89% z nich jest pozytywnych.

Big Cheese Studio, aby zwiększyć jeszcze rozpoznawalność swojego tytułu na rynku VR, zamierza zaprezentować go na goglach Oculus Quest. Jest to obecnie najpopularniejsze urządzenie wirtualnej rzeczywistości, które stanowi około 50% udziałów na całym rynku VR.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z doboru partnera, jakim jest GameBoom VR do portu na VR. Oceny, wolumen sprzedaży, czy teraz nagroda gry roku VR platformy Steam, to wspólna prawie 2-letnia praca nad projektem. Technologia VR przynosi nowe możliwości w wielu dziedzinach naszego życia, także w branży gier wideo. Chcemy podążać za trendami, szykujemy więc dla fanów wersję VR kompatybilną z popularnymi goglami Oculus Quest. Niebawem podamy więcej szczegółów” – zapowiada prezes Big Cheese Studio.

Cooking Simulator VR był nominowany do Steam Awards w kategorii „gra VR roku”. Polski tytuł konkurował z takimi produkcjami jak chociażby równie polski Blair Witch VR, ale też Snipe Elite VR czy Medal of Honor: Above and Beyond. Po wczorajszej informacji, kurs akcji spółki rośnie o 10% i tym samym jest cena za akcję jest powyżej ceny odniesienia z IPO, czyli 35 zł.
 

Notowania Big Cheese Studio

Big Cheese Studio


Ten rok zapowiada się intensywnie dla świeżego debiutanta z GPW. W pipelinie spółki jest już druga część Cooking Simulator, na razie w wersji pecetowej oraz dwa zupełnie nowe tytuły: Pizza Empire oraz B-17 Squadron.

Zobacz także: Chimera będzie zupełnie innym projektem niż Green Hell. Creepy Jar odchodzi od survivalu i tworzy nowe IP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.