Akcje CD PROJEKT atakują 200 zł. Cyberpunk: Samurai Edition rozpala wyobraźnię graczy, a Wiedźmin III znów jest chętnie ogrywany
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
04 sty 2022, 09:59

CD PROJEKT atakuje 200 zł. Plotki o Cyberpunk: Samurai Edition rozpalają wyobraźnię graczy, a Wiedźmin III znów jest chętnie ogrywany

Gracze znów chętnie wrócili do trzeciej części Wiedźmina, a Cyberpunk 2077 otrzymał nagrodę Steam Awards w kategorii „gra ze znakomitą fabułą”. Dodatkowo zainteresowanie produkcją podsycają przecieki o Cyberpunk: Samurai Edition. Kurs akcji po raz kolejny atakuje barierę 200 zł i rośnie liczba argumentów, że w końcu ją przebije.

Trzeba przyznać, że 2022 rok rozpoczął się dla CD PROJEKT od pozytywnych informacji. Zaledwie wczoraj Cyberpunk wygrał Steam Awards jako produkcja ze znakomitą fabułą, konkurując z takimi tytułami jak Days Gone czy Resident Evil Village. W pierwszych dniach nowego roku widać również zwiększone zainteresowanie graczy Wiedźminem III na platformie Steam, do którego dziennie powraca ponad 70 tys. użytkowników. Jest to oczywiście efekt drugiego sezonu serialu na Netflixie, który co prawda miał swoją premierę 17 grudnia. Do rekordu z końca 2019 roku jeszcze trochę brakuje, ale jak na produkcję z 2015 roku to cały czas świetny wynik.

Jakby tego było mało, w mediach pojawiły się przecieki na temat najbliższych planów CD PROJEKT. Według plotek Cyberpunk zostanie przemianowany na Cyberpunk: Samurai Edition. Pierwsze duże DLC wraz z patchem 1.5 może dać nowe życie polskiej produkcji, a podobno w lutym ma odbyć się live stream podczas którego poznamy więcej szczegółów. Dodatkowo pojawią się też pierwsze informacje na temat serialu anime opartego o uniwersum Cyberpunka.

Czy tak będzie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że nakłady inwestycyjne na DLC Cyberpunk 2077 są spektakularne, a w połączeniu z kosztem naprawy produkcji ogromne. Produkcja dodatków do Wiedźmina III w 2015 roku przebiegała dużo szybciej, więc wygląda na to, że tym razem Redzi mogą przygotowywać coś dużego. Od premiery gry minął ponad rok i gracze oprócz patchy i fixów nic praktycznie nowego nie otrzymali. Według raportu CD PROJEKT za III kwartał 2021 w nakładach inwestycyjnych w toku na koniec roku znajduje się 69,2 mln zł i są to w większości środki wykorzystane do produkcji DLC do Cyberpunk 2077 plus nakłady inwestycyjne na inne projekty. 
 

AKTUALIZACJA. Na Twitterze Radosław Grabowski z CD PROJEKT w jednym z komentarzy poniekąd zdementował plotki o patchu, DLC i Samurai Edition Cyberpunka.

Zobacz także: Steam przedstawił najlepsze gry 2021 roku. W gronie zwycięzców polskie produkcje Cyberpunk, Outriders, Medieval Dynasty czy Chernobylite

Dobra passa w CD PROJEKT

Już pod koniec 2021 roku zaczynała się dobra passa dla największej spółki gamingowej w Polsce. Mowa o zawarciu ugody ze skarżącymi w USA na kwotę 1,85 mln USD. Chwilę później premierę miał drugi sezon Wiedźmina na Netflixie, lecz w pierwszych tygodniach zainteresowanie graczy trzecią częścią gry od CD PROJEKT wcale się nie zwiększyło. Dopiero w pierwszych dniach 2022 roku do tytułu powróciło ponad 70 tys. użytkowników platformy Steam. Przypomnijmy, że po premierze pierwszego sezonu w 2019 roku peak graczy osiągnął rekord na poziomie 103 tys. graczy.
 

Wiedźmin Steam

Źródło: SteamDB

Jeszcze w miniony weekend do sieci trafił przeciek dotyczący najbliższych planów spółki względem Cyberpunka. O planowanym, dużym DLC do gry wiemy co prawda od dłuższego czasu, co zapowiadał już Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT. Wiemy też, że w I kwartale Cyberpunk ma trafić na konsole nowej generacji, natomiast Wiedźmin III jeszcze w II kwartale. Według najnowszych plotek w lutym spółka ma szykować duży live stream podczas którego zaprezentuje szczegóły dotyczące zarówno DLC do gry, patcha 1.5 oraz serialu na Netflixie, czyli Cyberpunk: Edgerunners. Podobno Cyberpunk ma zyskać poszerzoną nazwę o „Samurai Edition”.

Mimo że są to na razie pogłoski, to już pojawiły się głosy krytyki, że luty może nie być odpowiednim terminem na taki live stream. Dlaczego? W przyszłym miesiącu na rynku gier szykują się naprawdę 3 duże premiery: Dying Light 2, Horizon Forbidden West (exclusive na konsole Playstation) oraz Elden Ring. Pytanie na ile CD PROJEKT znów przyciągnie graczy do Cyberpunka.

Choć widać, że Cyberpunk podoba się graczom. Wczoraj polska produkcja została wyróżniona przez użytkowników Steama i wygrała Steam Awards w kategorii „gra ze znakomitą fabułą”. Night City konkurowało chociażby ze światem zombie z Days Gone czy survival horrorem Resident Evil Village. Cyberpunk był jeszcze nominowany w kategorii „gra roku”, jednak tutaj nagrodę otrzymał Resident Evil Village.

Widać inwestorom spodobały się te informacje, bo kurs CD PROJEKT od wczoraj przekroczył znów poziom 200 zł, pierwszy raz od listopada. Kapitalizacja znów osiągnęła 20 mld zł. To kolejny, dokładnie piąty, atak notowań na okolice 200 zł. Wszystkie poprzednie kończyły się niepowodzeniem, ale za każdym kolejnym rośnie prawdopodobieństwo, że okrągła bariera zostanie w końcu przełamana.

Notowania CD PROJEKT

CD PROJEKT AKCJE

Zobacz także: Premiery gier w 2022 roku. Oto co szykują producenci gier z Polski

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.