Pierwsze recenzje Dying Light 2 w większości pozytywne, a premiera od Techlandu już jutro
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 lut 2022, 08:00

Pierwsze recenzje Dying Light 2 w większości pozytywne, a premiera od Techlandu już jutro

Już tylko godziny dzielą nas od premiery Dying Light 2 od Techlandu. Kontynuacja produkcji z 2015 roku będzie największą premierą na polskim rynku gier w tym roku.

Techland jako jedyny wśród producentów gier z segmentu AAA wciąż nie dołączył do grona notowanych firm na warszawskim parkiecie. Mimo że Techland nie jest spółką giełdową, to piszemy o premierze drugiej części Dying Light, ponieważ będzie to największe tegoroczne wydarzenie w polskiej branży gier. Jest to produkcja z segmentu AAA, których wciąż powstaje mało w Polsce. W ostatnich 14 miesiącach zadebiutowały dwie duże gry od polskich spółek, a mowa o Cyberpunku od CD PROJEKT oraz Outriders od PCF Group.

Choć niektórzy wątpili, czy data premiery zostanie dotrzymana, to tym razem Techlandowi się udało. 4 lutego, już w nocy, gracze będą mogli zakupić oficjalnie Dying Light 2, zarówno w wersji pecetowej jak i na duże konsole. Problem pojawił się z urządzeniem Nintendo Switch, gdzie debiut zostanie opóźniony maksymalnie o 6 miesięcy. Jednak wracając, osoby, które zakupiły grę w przedsprzedaży, mogą już pobierać produkcję 48 godzin przed premierą.

W wywiadzie dla Business Insider, Paweł Marchewka, prezes zarządu Techlandu ocenił, że sukcesem będzie sprzedaż gry na poziomie 10 mln egzemplarzy w 2022 roku.

Zobacz także: Premiera Dying Light 2 od Techland już w piątek. To najważniejsze wydarzenie w polskiej branży gier 2022 roku

Pierwsze recenzje Dying Light 2

Przedstawiciele mediów branżowych już od kilku dni chwalą się w sieci, że rozpoczęli ogrywanie Dying Light 2. Jeszcze wczoraj zeszło embargo na recenzje gry, dlatego sprawdzamy jak polską produkcję ocenili specjaliści. Na portalu Metacritic wersja pecetowa otrzymała 79/100 pkt (23 recenzje), wersja na Playstation 5 ma 77/100 pkt (45 recenzji), natomiast wersja na Xbox Series X/S otrzymała 79/100 pkt (26 recenzji).

IGN France 90/100: „Techland bierze z Dying Light to co najlepsze i przenosi je na wyższy poziom pod każdym względem. Parkour jest szybszy, walka bardziej brutalna, a wybory mają większe znaczenie. Opowieść o Aidenie zapierała dech w piersiach. Dzień i noc podczas odkrywania Villedor to przerażające i wciągające doświadczenie”.

CD-Action 85/100: „Dying Light 2 to solidna kontynuacja, która kreatywnie wzmacnia zalety poprzednika. Jego wielowarstwowa historia jest wciągająca, a wybory gracza mają rzeczywisty wpływ na otwarty świat gry. Wprawdzie są pewne niedociągnięcia, ale nie na tyle istotne, by zepsuć ogólne bardzo pozytywne wrażenie. Miałem mnóstwo zabawy grając w DL2 i czasami traciłem poczucie czasu”.

GamesRadar+ 70/100: „Dying Light 2 oferuje wspaniały otwarty świat zombie, ale brakuje mu imponującej historii lub znaczących wyborów”.

PCGamesN 60/100: „Błędy, powtarzająca się zawartość poboczna, kiepska historia i niespełniona obietnica wyboru i systemu konsekwencji sprawiają, że Dying Light 2 nie jest w stanie wykorzystać siły doskonałego parkouru i mechaniki walki”.

Długo wyczekiwana premiera na polskim rynku

W tym roku to jak na razie luty zapowiada się naprawdę gorąco pod względem dużych premier. Mimo że miesiąc jest krótki to gracze nie będą mogli narzekać na brak nowych produkcji. W wyniku opóźnień, również i dopiero teraz debiutuje druga część Dying Light od Techlandu, która w pierwotnych planach miała ukazać się wiosną 2020 roku. Dokładniej Dying Light 2: Stay Human przeszedł sporą drogą od pierwszych zapowiedzi na targach E3 w 2018 roku po intensywną kampanię marketingową w ostatnich dniach.

Bez wątpienia „jedynka” okazała się hitem. Została wydana pod koniec stycznia 2015 roku, czyli na kilka miesięcy przed premierą Wiedźmina III. I trzeba przyznać, że to był przełomowy rok dla polskiej branży gier, ponieważ te dwa największe IP do dzisiaj generują wysoką sprzedaż. Zarówno Dying Light jak i Wiedźmin III są również do dzisiaj wyróżnianymi produkcjami na arenie międzynarodowej, dlatego prezentacja kontynuacji produkcji od Techlandu będzie ważna pod kątem postrzegania polskiej branży gier.

Niezmiennie od kilkunastu dni Dying Light 2 plasuje się na 1 miejscu zestawienia Global Top Sellers platformy Steam i 2 miejscu Global Top Wishlist. Od dłuższego czasu trwa intensywna kampania marketingowa tytułu. Wiemy chociażby, że ogranie tytułu na 100% zajmie nam 500 godzin, jedna przejście głównego wątku to już tylko 20 godzin, a wraz z misjami pobocznymi 80 godzin. Ponadto, Techland zaplanował wsparcie tytułu na najbliższe 5 lat, a w ciągu kilku miesięcy ma ukazać się pierwsze DLC dla drugiej części. W planach jest również wydanie wersji gry na Nintendo Switch, która miała zadebiutować również 4 lutego.

Dla niezorientowanych, Dying Light 2: Stay Human ponownie przenosi gracza do świata zombie. Będzie to gra akcji przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby, która odbywa się 20 lat po akcji z pierwszej części. Prezentowany świat w „dwójce” będzie zdecydowanie większy od poprzedniczki, jednak wciąż głównym motywem pozostaje walka wręcz oraz parkour. Prace nad grą trwały w końcu 6 lat i pracował nad nią dwukrotnie większy zespół niż w przypadku „jedynki”.

Zobacz także: CD PROJEKT pracuje nad nową grą karcianą w świecie Wiedźmina. Cyberpunk 2077 na next-geny coraz bliżej

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost