Demo Alaskan Truck Simulator spodobało się graczom. Road Studio coraz bliżej premiery swojego flagowego tytułu

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
22 cze 2022, 11:30

Demo Alaskan Truck Simulator spodobało się graczom. Road Studio coraz bliżej premiery swojego flagowego tytułu

Kilka dni temu zakończyła się kolejna edycja Festiwalu Steam Next, tymczasem demo gry Alaskan Truck Simulator od Road Studio zostało pobrane blisko 100 tys. razy. To największy sukces w grupie Movie Games.

Alaskan Truck Simulator to najbardziej wyczekiwany projekt od spółki Road Studio. Najbardziej wyczekiwany dlatego, że prace nad nim trwają już od kilku lat, produkcja została przejęta bezpośrednio od Movie Games, a Road Studio zdecydowało się powiększyć swój pierwszy tytuł pod względem budżetu produkcyjnego. Premiera była już kilkukrotnie przekładana, i jak na razie wciąż nie znamy daty dziennej, jednak spółka zapewnia, że nastąpi ona jeszcze w tym roku, bliżej IV kwartału.

20 czerwca zakończył się Festiwal Steam Next podczas którego spółki zaprezentowały wersje demonstracyjne swoich nadchodzących produkcji. Na ten krok zdecydowało się również Road Studio właśnie z grą Alaskan Truck. Tylko w dobę demo tytułu zostało pobrane ponad 20 tys. razy, a podczas trwania całego festiwalu blisko 100 tys. razy. To najlepszy wynik osiągnięty w grupie Movie Games.

„Premierę dema Alaskan Truck Simulator oceniamy bardzo dobrze i przerosła ona nasze najśmielsze oczekiwania. Demo zostało pobrane blisko 100 tys. razy, co jest rekordem w grupie Movie Games. Najwyższy peak graczy dema wyniósł 575 osób, co również jest rekordem w grupie MG. Demo zebrało wysokie oceny i bardzo dobre opinie” – ocenia Maciej Nowak, prezes zarządu Road Studio.

Zobacz także: 11 bit studios skupia się na 3 produkcjach własnych i zamierza systematycznie powiększać portfolio wydawnicze

Najpopularniejsze demo z grupy Movie Games

Alaskan Truck Simulator aktualnie znajduje się na 101 miejscu Global Top Wishlist platformy Steam. Choć gra odniosła sukces na Festiwalu Steam Next, to nie przełożyło się to bezpośrednio na wzrost zapisów na wishlistę. Wersja demonstracyjna tytułu została pobrana blisko 100 tys. razy w ciągu tygodnia, a około 50% użytkowników oceniło polską grę na 8/10 bądź wyżej. Dzięki zebranemu feedbackowi, Road Studio zamierza dopracować produkcję przed docelową premierą planowaną na koniec 2022 roku.

„Obecnie po prezentacji dema analizujemy zebrany feedback i rozplanowujemy pracę, co umożliwi nam określić, ile czasu potrzebujemy, żeby nanieść poprawki i udoskonalić tytuł. Po zakończeniu tego etapu będziemy gotowi podać datę premiery pełnej wersji na PC. W ciągu kilku miesięcy od premiery na platformie Steam planujemy również premierę wersji konsolowych, a także licznych DLC do tych wersji” – zapowiada prezes Road Studio.

Prace nad Alaskan Truck Simulator znacznie się wydłużyły, co podkreślał jeszcze na początku roku Maciej Nowak w wywiadzie dla Strefy Inwestorów. Początkowy budżet gry miał wynosić 300-400 tys. zł (podobnie jak Gas Station Simulator), jednak Road Studio zdecydowało się go powiększyć i poszerzyć o nowe mechaniki. Dzięki temu gracze bardzo pozytywnie ocenili zastosowane mechaniki, a premiera jest już bliżej niż dalej.

Wielu osobom nasuwa się porównaniu do gier z serii Euro Truck Simulator od czeskiego SCS Software. Tomasz Węgliński, szef produkcji Road Studio podkreślił, że będą to zupełnie inne gry. „Alaskan Truck jest zupełnie inna grą niż Euro Truck. Różnica polega na tym, że w produkcjach od SCS Software gracz raczej nie ma możliwości prowadzenia życia poza ciężarówką. W naszych produkcjach będzie można eksplorować świat, który chcemy zaprezentować. Koncentrujemy się na przedstawieniu życia „truckera” z każdej perspektywy, będzie on mógł poszerzać swój asortyment i lepiej wykonywać określone dla niego zadania” – mówił jeszcze w styczniu.

Co ciekawe, jeszcze w styczniu Maciej Nowak zapowiedział, że w przypadku dobrej sprzedaży Alaskana, będzie rozważany tryb multiplayer. Warto pamiętać, że spółka w swoim portfolio ma kolejne, podobne projekty jak chociażby American Motorcycle Simulator, którego demo powinno zostać zaprezentowane w III kwartale br.

„Demo Alaskan Truck Simulator odnotowało najwyższy peak graczy spośród dem grupy Movie Games. Ponadto wersja demonstracyjna została pobrana 96 tys. razy w ciągu tygodnia, a w pierwszych 24 godzinach od premiery demo zostało pobrane 20,4 tys. razy. Liczby te pokazują, że na ATS czeka wielu graczy, a tematyka trucków jest bardzo popularna” – podsumowuje prezes Road Studio.

Końcówka roku może być ciekawa w grupie Movie Games. Planowana jest nie tylko premiera Alaskan Truck Simulator, ale również Food Truck Simulator czy Winter Survival Simulator od DRAGO entertainment.

Zobacz także: Road Studio: Alaskan Truck Simulator najchętniej pobieranym demem w historii grupy Movie Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.