11 bit studios opiera się bessie i w pierwszym półroczu notuje wzrost przychodów i zysków, pomimo braku premier
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 wrz 2022, 17:22

11 bit studios opiera się bessie i w pierwszym półroczu notuje wzrost przychodów i zysków, pomimo braku premier

W minionym półroczu 11 bit studios zaprezentowało nowy tytuł – The Alters i ogłosiło, że zostanie wydawcą gry Niezwyciężony od Starward Industries. Pomimo braku premier, spółka osiągnęła 45,7 mln zł przychodów i 15,08 mln zł zysku netto.

11 bit studios miało jako pierwsze opublikować wyniki za I półrocze 2022 roku, bo pod koniec sierpnia, jednak przełożono raport na ostatni możliwy termin. Podobnie jak to było w 2021 roku, również i w omawianym okresie spółka nie miała na swoim koncie żadnych, istotnych premier. W ostatnim czasie udostępniono jedynie grę Moonlighter z portfolio wydawniczego na platformie gamingowej Netflixa.

I jak już pisaliśmy przy raporcie rocznym, tak również w I półroczu 2022 roku 11 bit studios wypracowało solidne wyniki finansowe. Już według szacunków opublikowanych kilka dni temu, można było spodziewać się zdecydowanie lepszych wyników w porównaniu do oczekiwań analityków. W ciągu pierwszych 6 miesięcy spółka wypracowała 45,7 mln zł przychodów, wynik EBITDA był na poziomie 16,49 mln zł, a zysk netto wyniósł 15,08 mln zł.

„Przychody ze sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach tego roku sięgnęły blisko 45,77 mln PLN, czyli były o prawie 28 proc. większe niż w okresie porównawczym. Wynik EBITDA to 16,49 mln PLN, zysk operacyjny to 13,42 mln PLN a zysk netto, również dzięki wysokim przychodom finansowym, to 15,08 mln PLN, czyli 13,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Dopełniając kwestie liczbowe chcemy zwrócić uwagę na pozycję bilansu, z której jesteśmy szczególnie dumni, czyli posiadane zasoby pieniężne, na które składa się: gotówka i jej ekwiwalenty oraz instrumenty finansowe o bezpiecznym profilu. W sumie, na koniec czerwca 2022 roku, mimo rosnących nakładów inwestycyjnych, ich wartość wynosiła już 109,5 mln PLN i była o kolejne 2 proc. wyższa niż na koniec 2021 roku” - czytamy w raporcie.

11 bit studios jako jedna z nielicznych spółek oparła się mocnej „wyprzedaży” spółek z branży gier notowanych na giełdzie. Obecna kapitalizacja producentów Frostpunka przekracza 1,2 mld zł.

Notowania 11 bit studios

11 bit studios

Zobacz także: Akcje producentów gier mogą powrócić do łask inwestorów na GPW - oto pięć sygnałów o tym świadczących

W oczekiwaniu na premiery 11 bit studios

11 bit studios to jedna z bardziej lubianych spółek z polskiej branży gier. Firma pokazała jakość swoich produkcji dzięki grom This War of Mine oraz Frostpunk, a co więcej spółka silnie opiera się trwającej bessie w sektorze. I półrocze 2022 roku, pomimo braku premier, było intensywne dla 11 bit studios. Na początku czerwca zaprezentowano pierwszy trailer gry The Alters, który jest jednym z 3 projektów własnych spółki. Ponadto, poszerzono portfolio wydawnicze o projekt Niezwyciężony od Starward Industries.

Obecnie The Alters znajduje się na 114. miejscu Global Top Wishlist, jednak zdecydowanie bardziej oczekiwanym tytułem jest Frostpunk 2. To ten tytuł znajduje się już na 7. miejscu tego zestawienia i być może bliżej premiery znajdzie się na podium listy. Trzecim projektem własnym jest Projekt 8, który zaliczy zdecydowane opóźnienie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że spółka liczyła na prezentację tej produkcji jeszcze w 2021 roku.

Opóźnienie zalicza również projekt Vitriol z portfolio wydawniczego 11 bit. Produkcja jest realizowana przez studio Fool’s Theory, które zostało przejęte przez warszawską spółkę dość niedawno. Prezentacja tego tytułu była zaplanowana na wakacje, jednak jak poinformowało 11 bit studios zostało ono przesunięte. Obecnie w portfolio wydawniczym są 4 projekty, ponieważ South of the Circle zostało wydane w sierpniu br.

11 bit studios tak naprawdę powoli odsłania karty swoich produkcji, nie zaliczając przy tym premier. Choć nie należy zapominać, że w maju gra z portfolio wydawniczego, czyli Moonlighter zadebiutowała na platformie Netflix Games. Jest to pierwsza polska produkcja, która trafiła do tej usługi.

I mimo tego spółka wciąż odnotowuje solidne przychody na „starym” portfolio. Przychody w minionym półroczu były na poziomie 45,7 mln zł, zysk netto 15,08 mln zł, a wynik EBITDA wyniósł 16,49 mln zł.

SCREEN WYNIKI

11 bit wyniki

11 bit studios jest tą jedną jaskółką, która może sprawić, że polska branża gier odżyje, również pod względem inwestycyjnym. Studio mocno opiera się trwającej przecenie na giełdzie, a dodatkowo lata 2023-2024 mogą obfitować w ważne premiery.

Zobacz także: Wyniki People Can Fly poniżej oczekiwań analityków. Zarząd zapowiada, że rozwiązanie umowy wydawniczej z Take-Two Interactive jest szansą dla spółki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.