Alaskan Truck Simulator z portfolio Road Studio z nowym wydawcą. Green Man Gaming zapewni finansowanie produkcji
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
20 sty 2023, 13:33

Alaskan Truck Simulator z portfolio Road Studio z nowym wydawcą. Green Man Gaming zapewni finansowanie produkcji

Road Studio i Movie Games podpisały umowę z firmą Green Man Gaming, która zapewni finansowanie produkcji Alaskan Truck Simulator w wysokości 1,075 mln EUR.

Trzeba przyznać, że gra Alaskan Truck Simulator ma za sobą długą drogę, a jeszcze nawet nie została wydana. Początkowo produkcją zajmowało się Movie Games, następnie projekt trafił do Road Studio, które zdecydowało się na znaczącą rozbudowę tytułu. Tym samym wydłużyło to okres produkcyjny. Premiera była zaplanowana już kilkukrotnie, a ostatni termin był 7 grudnia 2022 roku. Jednak i wtedy nie udało się dostarczyć gry, a audyt przeprowadzony w spółce wykazał, że produkcja jest dopiero na poziomie 65% i do ukończenia potrzebne jest jeszcze 8-10 miesięcy.

Road Studio jeszcze na koniec 2022 roku informowało o rozpoczęciu rozmów z firmą Green Man Gaming, czyli brytyjskim wydawcą gier. Dzisiaj ogłoszono, że umowa została zawarta i tym samym wydawca sfinansuje produkcję. Do Road Studio trafi 1,075 mln EUR, a Movie Games będzie odpowiedzialne za wykonanie portów gry na konsole obecnej generacji.

„GMG Label Limited dokona sfinansowania produkcji Alaskan Truck Simulator (ATS) na kwotę wskazaną w Raporcie bieżącym ESPI nr 34/2022 z dnia 22 grudnia 2022 roku obejmującą koszty produkcji oraz marketingu, zaś Movie Games S.A. będzie odpowiedzialne za portowanie gry ATS na Xbox Series X|S oraz na PlayStation 5. Zgodnie z zawartą umową budżet marketingu gry wyniesie 500.000,00 EUR, zaś budżet produkcji gry 575.000,00 EUR, z możliwością przeznaczenia 50.000,00 EUR z budżetu marketingowego na cele produkcyjne. Udział Emitenta w zysku ze sprzedaży gry, po odzyskaniu kosztów przez GMG Label Limited a w przypadku wersji konsolowych po odzyskaniu także kosztów portowania przez Movie Games S.A., wyniesie 50%:50%” - czytamy w ESPI.

Notowania Road Studio

ROAD STUDIO WYKRES

Zobacz także: Movie Games nie wyklucza dezinwestycji w części spółek. W tym roku kluczowa będzie premiera Drug Dealer Simulator 2

Zmiany w Road Studio

Koniec 2022 roku był burzliwy w Road Studio. Doszło do zmiany na stanowisku prezesa, Maciej Nowak złożył rezygnację, a nowym CEO został Michał Puczyński. Jednak większe problemy pojawiły się przy produkcji najważniejszego tytułu w spółce, czyli Alaskan Truck Simulator. Okres developmentu został przedłużony, a premiera była zaplanowana na 7 grudnia 2022 roku. Gra nie była gotowa w tym terminie, a według wyników audytu okazało się, że produkcja jest dopiero na poziomie 65%.

„Zarząd Emitenta wskazuje, że biorąc pod uwagę wyniki przeprowadzonego audytu podjął decyzję o zmianie dotychczasowej strategii, która zakładała jednoczesną pracę nad wieloma grami z uniwersum drogi koncentrując się na ukończeniu produkcji ATS. Tym samym na moment sporządzenia raportu zawieszone zostały prace nad pozostałymi grami. W ocenie obecnego Zarządu prace Spółki nad ATS zmierzają w dobrym kierunku, zespół pracuje sprawie, a gra ta ma potencjał by konkurować z liderami swojego gatunku” – napisano w ESPI.

Po audycie również Movie Games wspólnie z Road Studio podjęli decyzję o poszukiwaniu współwydawcy, aby zabezpieczyć firmę finansowo. Zgodnie z popisaną umową, Green Man Gaming zapewni 1,075 mln EUR spółce. Natomiast Movie Games będzie odpowiedzialne za wykonanie portów gry na konsole obecnej generacji.

Pomimo zawirowań w Road Studio, Movie Games nadal wierzy w spółkę. Mateusz Wcześniak podczas czatu inwestorskiego w Strefie Inwestorów podkreślał, że „Road Studio przy założeniu sukcesu przy premierze ATS może stać się istotnym kołem zamachowym zarówno w kategoriach finansowych, ale również rozpoznawalności Movie Games oraz udowodnienia, że jesteśmy w stanie wytresować kilka odnoszących sukcesy IP w naszym portfelu”.

Zobacz także: DRAGO entertainment przeniesie notowania na główny parkiet GPW. Prospekt został złożony do KNF. Debiut możliwy jeszcze w tym półroczu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.