Movie Games nie wyklucza dezinwestycji w części spółek. W tym roku kluczowa będzie premiera Drug Dealer Simulator 2
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
19 sty 2023, 08:30

Movie Games nie wyklucza dezinwestycji w części spółek. W tym roku kluczowa będzie premiera Drug Dealer Simulator 2

Movie Games przeniosło notowania z rynku NewConnect na Główny Rynek GPW. W planach wydawniczych spółki na ten rok jest premiera m.in. Drug Dealer Simulator 2 oraz Alaskan Truck Simulator.

Movie Games jest pierwszą spółką z branży gier, która w tym roku przeniosła notowania z rynku NewConnect na główny parkiet GPW. Po ostatnich zawirowaniach w grupie, m.in. ze spółką-córką Road Studio, firma jest na dobrej drodze, aby w pełni skupić się na swoich planach wydawniczych. Na ten rok planowana jest premiera m.in. Drug Dealer Simulator 2 oraz Alaskan Truck Simulator. W najbliższym czasie planowane jest przedstawienie harmonogramu wydawniczego na 2023 rok. Jednak niewykluczone jest, że Movie Games dokona pewnych dezinwestycji w części spółek.

„Uważam, że debiut na Głównym Rynku nie jest dla nas momentem rozluźnienia, tylko jest początkiem intensywnej pracy zbudowania rozpoznawalności wśród polskich i zagranicznych instytucji. Będzie to się odbywało dzięki naszym premierom, ale też zamierzam przeprowadzić sporo spotkań z instytucjami, które do tej pory nie były zainteresowane inwestowaniem na rynku NewConnect” – napisał Mateusz Wcześniak podczas czatu inwestorskiego.
 

Notowania Movie Games

Movie Games (3)

Zobacz także: „Priorytetem przyszłości i dalszego rozwoju jest przede wszystkim silne Movie Games” - relacja czatu z prezesem zarządu, Mateuszem Wcześniakiem

Sytuacja w Road Studio

Koniec roku w grupie Movie Games stał pod znakiem konfliktu ze spółką zależną, Road Studio. Firma odpowiada za produkcję projektu Alaskan Truck Simulator, a jego premiera miała odbyć się jeszcze w grudniu 2022 roku. Jednak została ona odłożona w czasie, a ze stanowiska prezesa zarządu ustąpił Maciej Nowak. Jego miejsce zajął Michał Puczyński.

W Road Studio wykonano audyt, a jego wyniki zaprezentowano na koniec roku. Stopień ukończenia Alaskan Truck Simulator wynosi dopiero 65%, a do zakończenia całego projektu potrzebne będzie około 8-10 miesięcy. Po wyniku audytu podjęto decyzję o wstrzymaniu prac produkcyjnych nad pozostałymi grami takimi jak American Motorcycle Simulator i w pełni skupiono się na Alaskanie.

„Myślę, że kluczowym aspektem jest stworzony realistyczny plan i harmonogram działań, który pozwala mi wierzyć, że doprowadzi nie tylko do terminowego zgodnie z wewnętrznymi planami ale też na wysokim poziomie jakości wspomnianego ATSa” – ocenił prezes Movie Games.

Ponadto, Road Studio zawarło term sheet z firmą Green Man Gaming, która może zostać wydawcą Alaskan Truck Simulator. Umowa przewiduje sfinansowanie produkcji w wysokości 1,075 mln EUR. Obecnie trwają rozmowy z wydawcą, a term sheet zakłada podpisanie umowy do 20 stycznia br.

„Działalność spółki zostanie sfinansowana z umowy z wydawcą. Jesteśmy w trakcie negocjacji tej umowy i mam nadzieję, że niebawem uda nam się ją podpisać” – napisał Mateusz Wcześniak i dodał: „Road Studio przy założeniu sukcesu przy premierze ATS może stać się istotnym kołem zamachowym zarówno w kategoriach finansowych, ale również rozpoznawalności Movie Games oraz udowodnienia, że jesteśmy w stanie wytresować kilka odnoszących sukcesy IP w naszym portfelu”.

Road Studio zadebiutowało na początku 2022 roku na rynku NewConnect i od tamtego czasu kurs akcji spadł o około 68%.
 

Notowania Road Studio

Road Studio (2)

Plany wydawnicze Movie Games

Movie Games jeszcze nie opublikowało harmonogramu wydawniczego na ten rok, jednak nie od dziś wiadomo, że do najważniejszych tegorocznych premier będzie należeć Drug Dealer Simulator 2. Będzie to kontynuacja hitu spółki z 2020 roku, która wykorzysta znak towarowy ze znanego serialu „Narcos” emitowanego na Netflixie. Spółka zmieniła podejście do marketingu swoich produkcji i teraz zamierza prowadzić krótsze kampanie. Trailer Drug Dealer Simulator 2 został zaprezentowany w październiku 2022 roku, dlatego niektórzy spodziewają się szybkiej premiery w tym roku.

„Jestem zadowolony z rozwoju całego uniwersum, w tym imponującego peaku, który udało się osiągnąć w grudniu na DDS1. Co do premiery będziemy przekazywali ustalenia w oficjalnych komunikatach, jest za wcześnie aby składać jednoznaczne deklaracje” – podkreślał Mateusz Wcześniak podczas czatu.

Do kluczowych produkcji w grupie należy jeszcze Rookie z portfolio Image Games. Będzie to pierwszy projekt z segmentu AA, który może pokazać nowy potencjał spółki i umożliwi „przeskok jakościowy” w grupie. Dlatego rozważane jest pozyskanie zewnętrznego wydawcy dla tytułu.

„Image Games jest w mojej opinii aktywem w naszym portfelu umożliwiającym istotny przeskok jakościowy. Jest to próba zaatakowania segmentu AA. Jeżeli to się powiedzie zmieni to nie tylko wartość tego aktywa ale też rozpoznawalność Movie. Spółka pracuje obecnie nad jednym tytułem. Obecnie prowadzone są rozmowy w wieloma partnerami zagranicznymi i od ich wyniku będzie zależała komunikacja” – zapewniał na czacie prezes Movie Games.

Zobacz także: Zdaniem analityka Trigon DM to Huuuge i PlayWay mogą najwięcej zyskać w 2023 roku, a najważniejsza będzie premiera dodatku do Cyberpunka

Co dalej z grupą Movie Games

Aktualnie do grupy kapitałowej Movie Games należy kilka spółek m.in. Road Studio, Image Games czy Pixel Crow. Jeszcze do niedawna firma posiadała również udziały w krakowskim studio DRAGO entertainment. W listopadzie ub.r. zdecydowano się na sprzedaż 10,02% udziałów, co dawało 108 750 akcji. Cena za jedną akcję wyniosła 30 zł, a tym samym do Movie Games wpłynęło 3,25 mln zł na dalszy rozwój. Co więcej, spółka nie wyklucza dalszych dezinwestycji.

„Dokonujemy bardzo intensywnego i dogłębnego przeglądu struktury naszej grupy. Niczego nie wykluczamy, natomiast naszym priorytetem jest silne Movie Games, jako spółka matka notowana od dzisiaj na Głównym Rynku daje szanse na dynamiczny rozwój grupy” – napisał Mateusz Wcześniak i dodał: „(…) Dokonujemy przeglądu naszej grupy. W wypadku części spółek dostrzegamy możliwość dezinwestycji, a jednocześnie wierzymy, że będą się one mogły dynamicznie rozwijać”.

Zobacz także: Premiera gogli PlayStation VR 2 i pierwszy festiwal Steam Next w tym roku. Co warto obserwować w branży gier w I kwartale

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.