PlayWay ogłasza ABB na akcje Movie Games. To już kolejna spółka po SimFabric
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 sty 2023, 09:57

PlayWay ogłasza ABB na akcje Movie Games. To już kolejna spółka po SimFabric

PlayWay ogłosił sprzedaż posiadanych akcji spółki Movie Games w ramach transakcji ABB. Tym samym to druga firma po SimFabric, z której PlayWay wychodzi z akcjonariatu. Na końcowym etapie jest wychodzenie PlayWay z CodeAddict, Moonlit i PunchPunk.

Jeszcze w ubiegłym roku inwestorzy nie przypuszczaliby, że prezes PlayWaya, Krzysztof Kostowski zacznie dokonywać dezinwestycji w spółkach zależnych. Pierwszą z nich zostało SimFabric, a decyzja była podyktowana rozbieżnymi strategiami działania w branży gier. Podobnie jest w przypadku Movie Games, o czym poinformowała spółka w ESPI. W ramach budowy księgi popytu, PlayWay zamierza sprzedać nie więcej niż 860 512 akcji, co daje 33,43% w kapitale zakładowym Movie Games. Cena transakcji zostanie ustalona po zamknięciu księgi popytu, co powinno nastąpić do 26 stycznia.

„Zarząd Emitenta (PlayWay) podjął decyzję o sprzedaży akcji Spółki (Movie Games), badając synergię działania spółek z Grupy Emitenta, a także zbieżność ich strategii rozwoju ze strategią Emitenta. Pozyskane środki z Transakcji Zarząd Emitenta planuje przekazać na inwestycje w obecne oraz przyszłe spółki i zespoły Grupy PlayWay” – czytamy w komunikacie ESPI.

Na otwarciu wtorkowej sesji, kurs akcji Movie Games mocno zareagował na ABB. Przypomnijmy, że 18 stycznia spółka dopiero przeniosła notowania na główny parkiet i sama zapowiadała możliwe dezinwestycje w swojej grupie kapitałowej.
 

Notowania Movie Games

Movie Games (4)

Zobacz także: Movie Games nie wyklucza dezinwestycji w części spółek. W tym roku kluczowa będzie premiera Drug Dealer Simulator 2

PlayWay wychodzi z akcjonariatu Movie Games

PlayWay to najliczniejsza grupa kapitałowa zrzeszająca spółki z branży gier. Już w ubiegłym roku inwestorzy poddawali wątpliwości, czy wszystkie inwestycje firmy były trafione. Jak widać Krzysztof Kostowski, prezes PlayWaya, dokonuje w ostatnim czasie przeglądu spółek zależnych. Pierwsza dezinwestycja miała miejsce w ubiegłym roku i dotyczyła spółki SimFabric.

Jeżeli zaś chodzi o Movie Games, to w ostatnich miesiącach spółka zaliczyła kilka „wpadek”, zaczynając od kłótni z Road Studio i opóźnieniem premiery Alaskan Truck Simulator. Zaledwie kilka dni temu Movie Games przeniosło notowania na główny parkiet i podczas czatu inwestorskiego w Strefie Inwestorów zapowiadało możliwe dezinwestycje w spółkach-córkach.

„Jesteśmy w trakcie przeglądu naszego portfela i zamierzamy dokonać tutaj pewnych ruchów. Priorytetem przyszłości i dalszego rozwoju jest przede wszystkim silne Movie Games, ponieważ tylko ono daje możliwość wspierania naszych spółek córek” – mówił Mateusz Wcześniak podczas czatu. Movie Games również w ubiegłym roku sprzedało wszystkie posiadane akcje DRAGO entertainment, a w ramach transakcji sprzedaży otrzymało 3,25 mln zł.

Tymczasem dezinwestycji dokonuje PlayWay. Po poniedziałkowej sesji spółka ogłosiła rozpoczęcie budowy księgi popytu. W ramach transakcji ABB spółka zamierza sprzedać nie więcej niż 860 512 tys. akcji Movie Games, co daje 33,43% w kapitale zakładowym firm. Budowa księgi popytu ma potrwać maksymalnie do 26 stycznia, a cena sprzedaży zostanie ustalona po jego zakończeniu.

Ze spotkań inwestorskich z prezesem PlayWaya wiadomo, że w planach są kolejne wyjścia z akcjonariatu. Wyjście z akcjonariatu CodeAddict jest już praktycznie zakończone, pozostały działania techniczne, swoje zaangażowanie grupa zakończyła również w spółce Moonlit i PunchPunk. Zgodnie z zapowiedziami Krzysztofa Kostowskiego to są ostatnie transakcje.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.