11 bit studios zarabia pomimo braku premier. W tym roku spółka może wydać kilka kluczowych tytułów z portfolio
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 mar 2023, 18:20

11 bit studios zarabia pomimo braku premier. W tym roku spółka może wydać kilka kluczowych tytułów z portfolio

11 bit studios, jako druga spółka z branży gier notowana na głównym parkiecie, publikuje wyniki finansowe za 2022 rok. Był to kolejny rok bez kluczowej premiery, a mimo to 11 bit studios wypracowało 74,2 mln zł przychodów, a zysk netto osiągnął poziom 22,8 mln zł.

Inwestorzy z niecierpliwością wyczekują premiery Frostpunka 2. Tymczasem 11 bit studios jest powściągliwy w informacjach na temat tej produkcji i od lat nie zaliczył kluczowej premiery ze swojego portfolio. W ubiegłym roku, w sierpniu, wydano jedynie zewnętrzny tytuł jakim był South of the Circle. Pozostając przy ważnych wydarzeniach 2022 roku, to warszawskie studio odsłoniło pierwsze materiały gry The Alters oraz poinformowało o nowym projekcie w portfolio wydawniczym, jakim jest The Invincible od innej polskiej spółki, Starward Industries.

„2023 rok dla 11 bit studios S.A. zapowiada się nadzwyczaj pracowicie. Będzie to dla nas czas dowożenia obietnic a jednocześnie realizacji ważnego etapu wyznaczonej kilka lat temu strategii. Pełną parą prowadzone będą produkcje „Frostpunka 2”, „The Alters” i „Projektu 8” (nazwa kodowa) co wiązało się będzie z dodatkowymi rekrutacjami. Nowe osoby, oprócz zespołów deweloperskich, zasilały będą również pozostałe piony, w tym przede wszystkim marketingowy i wydawnictwo, które przygotowują się do zbliżających się premier. Na tegorocznej liście premier, zgodnie z zapowiedziami producenta, jest m.in. „The Invincible”. Drugą pozycją, która w tym roku trafi do fanów, to Thaumaturge” - czytamy w raporcie.

W minionym roku 11 bit studios osiągnęło 74,2 mln zł przychodów względem 70,1 mln zł z 2021 roku. Zysk netto wyniósł 22,8 mln w porównaniu do 28,6 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł blisko 20 mln zł. Wyniki z 2022 roku są zbliżone do poziomów z 2021 roku, ponieważ w obydwu okresach spółka polegała na swoim back-katalogu.

Jak już pisaliśmy kilkukrotnie, 11 bit studios obronną ręką ominęło bessę, która miała miejsce w ubiegłym roku na akcjach producentów gier. Od początku roku kurs warszawskiego studia wzrósł o około 14%, a obecna kapitalizacja wynosi 1,6 mld zł.

Notowania 11 bit studios

11 BIT STUDIOS WYKRES

Zobacz także: Analitycy HSBC obniżają cenę docelową akcji CD PROJEKT i dobijają kurs spółki, po odpisach aktualizacyjnych na projekt Sirius

11 bit studios z obiecującym portfolio

Wypracowane wyniki przez 11 bit studios w głównej mierze są oparte o wspomniany back-katalog, głównie monetyzację produkcji This War of Mine oraz Frostpunka. Mniejszą, ale również znaczącą role odgrywają gry z wydawnictwa. Ponadto, w II kwartale 2022 roku na platformę gier mobilnych Netflix trafiła gra Moonlighter.

Bazując na „starych” tytułach, 11 bit studios wypracował w minionym roku 74,2 mln zł przychodów ze sprzedaży. Zysk netto warszawskiego studia był na poziomie 22,8 mln zł. Poniżej zamieszczamy konsensus analityków przygotowany przez PAP Biznes za IV kwartał 2022 roku.

11b wyniki

Źródło: 11 bit studios

Obecnie w portfolio produkcji własnych 11 bit studios znajdują się 3 tytuły. Najważniejszym jest oczywiście Frostpunk 2, zapowiedziany jeszcze w sierpniu 2021 roku. Od tamtego czasu spółka nie odsłoniła więcej kart na temat gry, choć na początku marca poinformowała, że rozpoczyna testy drugiej części Frostpunka na początku kwietnia. Jak wskazywali analitycy jeszcze na początku roku, jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier w tym roku, obok dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka oraz The Lords of the Fallen od CI Games. Warto dodać, że Frostpunk 2 zajmuje aktualnie 8. miejsce zestawienia Global Top Wishlist platformy Steam.

Kolejny, który został zaprezentowany w ubiegłym roku jest The Alters, jednak plany dotyczące premiery tego tytułu nie są znane. Do dzisiaj nie zaprezentowano Projektu 8, którego prace są mocno opóźnione. Spółka prowadzi jeszcze działalność wydawniczą, a obecnie do najważniejszych tytułów należy The Invincible od Starward Industries z premierą zaplanowaną na 2023 rok oraz The Thaumaturge produkcji Fool’s Theory. Do tytułów z portfolio wydawniczego należy zaliczyć jeszcze projekt Ava i Botin.

Zobacz także: 11 bit studios odsłania karty kolejnego projektu wydawniczego. Premiera The Thaumaturge, gry RPG, już niebawem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.