Kurs akcji Games Operators ponownie wystrzelił. Inwestorzy coraz bardziej wyczekują premiery gry Infection Free Zone
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
31 lip 2023, 12:06

Kurs akcji Games Operators ponownie wystrzelił. Inwestorzy coraz bardziej wyczekują premiery gry Infection Free Zone

Demo gry Infection Free Zone od Games Operators w ostatnich dniach przyciągnęło tysiące graczy, a kurs akcji spółki tylko w ciągu 10 dni wzrósł o ponad 50%.

Jeszcze na początku lutego br. Games Operators udostępniło na platformie Steam demo gry Infection Free Zone. Wtedy też liczba osób jednocześnie ogrywających polski tytuł przekroczyła 3 tys. graczy, a spółka zapowiadała, że będzie to kluczowa premiera. Kilka miesięcy później demo ponownie zyskało na popularności, a tylko w ostatnich dniach peak graczy przekroczył 7,3 tys. osób. Jest to rekordowy wynik dla polskich wersji demonstracyjnych, a kurs akcji Games Operators tylko w ciągu kilku dni wzrósł o ponad 50%, a od początku roku już o około 300%.

Notowania Games Operators

Games Operators

Warto podkreślić, że demo gry Infection Free Zone odnosi zdecydowanie większy sukces w porównaniu do ostatnich polskich premier. Do lipcowych debiutów można zaliczyć Unholy od Duality (66% pozytywnych ocen) czy Brewpub Simulator z portfolio Movie Games (63% pozytywnych ocen). Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się premiera Infection Free Zone, a spółka nie wyklucza w pierwszej kolejności formuły wczesnego dostępu.

Zobacz także: Zwolnienia w CD PROJEKT. Pracę straci około 100 pracowników

Najpopularniejsze demo w grupie PlayWay

Czasami nie trzeba wiele, aby przyciągnąć graczy. Najlepiej pokazują to symulatory z grupy PlayWay, które odniosły sukcesy na rynku m.in. Car Mechanic Simulator czy House Flipper. Do tych tytułów może dołączyć Infection Free Zone z portfolio Games Operators. Demo gry zostało udostępnione jeszcze w lutym br. i już wtedy było popularne, jednak po kilku miesiącach peak graczy przekroczył 7 tys. osób i tym samym wyprzedził demo House Flipper 2.

Popularność Infection Free Zone jest widoczna również w zestawieniu Global Top Wishlist platformy Steam. W ostatnich 7 dniach gra wskoczyła o trzynaście miejsc w górę i teraz jest już na 33. miejscu. Tym samym tytuł Games Operators wyprzedził takie polskie tytuły jak Phantom Liberty, Silent Hill 2 czy The Invincible. Ponadto, w ubiegłym tygodniu zapowiedziano już kartę prologu Infection Free Zone.

demo infecion free zone

Źródło: SteamDB

Games Operators ma na swoim koncie kilka wydanych tytułów, a wśród nich warto znać 112 Operator, 911 Operator czy Rustler (Grand Theft Horse). Dlatego teraz Infection Free Zone może być kluczową premierą dla spółki, a niektórzy nazywają produkcję „czarnym koniem” wśród nadchodzących gier. Na ten moment Games Operators nie ogłasza kiedy odbędzie się premiera, ale jak wspominaliśmy niewykluczony będzie early access.

Wcześniej niż Infection Free Zone, z portfolio Games Operators może zadebiutować Pandemic Train (w planach III kwartał) oraz Medic: Pacific War (w planach 2023 rok). Ponadto, spółka podpisała 28 lipca umowę o współpracy z Noobz from Poland przy grze Total Tank World. Według zapowiedzi firm, nowy tytuł ma opierać się o technologie z gier Infection Free Zone oraz Total Tank Simulator.

Zobacz także: Techland ma nowego właściciela. Chiński Tencent przejmuje kontrolę nad producentem Dying Light

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.