Akcje CD PROJEKT na solindym minusie mimo że w Cyberpunk 2077 gra już na platformie Steam ponad 200 tys. osób.
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 wrz 2023, 14:51

W Cyberpunk 2077 gra już na platformie Steam ponad 200 tys. osób. Jednak kurs akcji CD PROJEKT pozostaje na solidnym minusie

Jeszcze w weekend, po wydaniu aktualizacji 2.0, Cyberpunk 2077 osiągnął najwyższy peak graczy na platformie Steam od stycznia 2021 roku. Po premierze dodatku Phantom Liberty przekracza kolejną ważną granicę 200 tys. użytkowników grających jednocześnie.

Od północy gracze konsolowi, a godzinę później gracze pecetowi mogą testować rozszerzenie do Cyberpunka. Jednak wiadomo, że pojawiło się sporo nowych graczy, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z tym uniwersum. Kilka dni temu CD PROJEKT udostępnił darmową aktualizację 2.0 do gry, dzięki czemu ulepszono mechaniki oraz podstawowe funkcji i pojawiło się sporo nowości. Ponadto, grę można zakupić w promocyjnej cenie, dlatego też Cyberpunk utrzymuje się na 1. miejscu globalnych bestsellerów Steam, a zaraz za nim jest Phantom Liberty.

Phantom Liberty zadebiutował zarówno na pecetach jak i konsolach obecnej generacji. Media branżowe wydały już swoją opinię na temat gry kilka dni temu, gdzie na portalu Metacritic dodatek zebrał 88-90 pkt. Jednak analitycy oraz dziennikarze podkreślali, że w przypadku Cyberpunka media również oceniały pozytywnie grę, a gdy pojawiły się oceny od graczy, sytuacja znacznie się pogorszyła. Na ten moment dodatek otrzymał na Steamie blisko 1,5 tys. opinii, a 91% z nich jest pozytywnych. Oceny na portalu Metacritic od graczy powinny pojawić się dzisiaj wieczorem.

image

Źródło: SteamDB

Zobacz także: Phantom Liberty zbiera bardzo pozytywne opinie, a Cyberpunk 2077 świetnie się sprzedaje. Mimo to kurs CD PROJEKT spada

Phantom Liberty swoje, kurs akcji swoje

Po kilkunastu godzinach od premiery dodatku Phantom Liberty, znanego również jako Widmo Wolności, można śmiało zaliczyć start do udanych. Peak graczy podstawowej wersji na Steamie właśnie przekroczył ważną barierę 200 tys. użytkowników grających jednocześnie, a Cyberpunk 2077 okupuje 1. miejsce listy bestsellerów. Na oficjalne dane sprzedażowe jeszcze musimy zaczekać, ale CD PROJEKT może czekać na konkretną okrągłą liczbę.

Jednak liczba pozytywnych ocen czy wysoki peak na Steamie nie przełożyły się na euforię inwestorów. Od kilku dni w Rejestrze Krótkiej Sprzedaży widnieją ponownie 3 fundusze obstawiające spadek akcji CD PROJEKT. Podczas dzisiejszego otwarcia kurs akcji Redów tracił nawet 5%, po chwili odrabiając spadki, jednak po południu znów traci na wartości. Kapitalizacja spółki spadła do 14,3 mld zł.

Notowania CD PROJEKT

CD PROJEKT (4)

Teraz kluczowe będą kolejne napływające recenzje na platformie Steam, ale również pierwsze opinie graczy, które pojawią się na portalu Metacritic. Jeszcze wczoraj, tuż przed premierą, CD PROJEKT intensyfikując kampanię marketingową, udostępnił najnowszy trailer Phantom Liberty. Teraz na kolejną odsłonę z uniwersum Cyberpunka będziemy musieli poczekać zapewne kilka lat, gdyż prace nad projektem Orion dopiero się rozpoczynają.

Jak wiadomo z zapowiedzi zarządu CD PROJEKT, prace produkcyjne skupią się teraz na sadze wiedźmińskiej czyli projekcie Polaris. W planach jest jeszcze remake pierwszej części Wiedźmina oraz elementy multiplayer w tytułach.

„W trakcie ostatniej konferencji finansowej przedstawiciele spółki informowali, że zespół projektowy Polarisa (nowej sagi wiedźmińskiej) liczy już ponad 200 osób, a po premierze dodatku do Cyberpunk istotna część pracowników pracująca nad nim zasili zespół Wiedźmina” – podkreślał dla PAP Biznes Piotr Poniatowski, analityk BM mBanku.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 znowu numerem jeden w globalnych bestsellerach Steam. Premiera dodatku Phantom Liberty już jutro

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.