CI Games jest pewne jakości Lords of the Fallen na premierę. W IV kwartale spółka planuje aktualizację strategii
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 wrz 2023, 11:26

CI Games jest pewne jakości Lords of the Fallen na premierę. W IV kwartale spółka planuje aktualizację strategii

W I półroczu CI Games wypracowało ponad 22,2 mln zł przychodów, natomiast strata netto wyniosła 3,57 mln zł. Na wyniki wpływa trwająca kampania marketingowa gry Lords of the Fallen oraz sprzedaż back-katalogu.

To ważny czas dla CI Games, ponieważ już za dwa tygodnie na rynku zadebiutuje najważniejszy tytuł spółki, czyli Lords of the Fallen. Gra znajduje się w ważnym momencie kampanii marketingowej, a w ostatnim czasie spółka chętnie udostępnia coraz to nowsze materiały gameplayowe tytułu. Jego sprzedaż będzie o tyle ważna, ponieważ od ostatniej premiery z portfolio CI Games minęło ponad 2 lata. W czerwcu 2021 roku wydano Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Jeszcze wczoraj Marek Tymiński informował, że wishlista Lords of the Fallen na platformie Steam przekroczyła niedawno 1 mln zapisów. Budżet gry to ponad 200 mln zł, natomiast sam marketing to około 20 mln euro.

Jeszcze w połowie maja uruchomiono przedsprzedaż tytułu w trzech edycjach. W minionym półroczu CI Games wypracował 22,2 mln zł przychodów w porównaniu do 30,4 mln zł w analogicznym okresie 2022 roku. Strata netto była na poziomie 3,57 mln zł względem 13,3 mln zł zysku w tym samym okresie ubiegłego roku. 

Kurs akcji CI Games od marca rósł i w pewnym momencie kapitalizacja spółki przekroczyła symboliczny 1 mld zł. Tylko od początku roku wzrósł on o ponad 140%.

Notowania CI Games

CIG WYKRES

Zobacz także: Kurs akcji CD PROJEKT dalej traci, pomimo udanej premiery Phantom Liberty i wysokiego peaku Cyberpunka

Premiera Lords of the Fallen coraz bliżej

Już 13 października na pecetach oraz konsolach zadebiutuje największy dotychczas tytuł CI Games, czyli Lords of the Fallen. Będzie to reboot tytułu z 2014 roku z gatunku souls-like. Gra już na starcie zapewni tryb multiplayer. W ostatnim czasie intensyfikowane są działania marketingowe, a tytuł był prezentowany na targach Gamescom w Kolonii czy też mediom branżowym w Londynie. CI Games podczas webinaru wynikowego podkreślało, że jest pewne jakości Lords of the Fallen.

„Lords of the Fallen to faktycznie dotychczas nasz największy projekt. Od 2018 roku dokonaliśmy bardzo wielu zmian w organizacji, stworzyliśmy w pełni międzynarodową firmę, która oparta jest w 100 proc. na modelu pracy zdalnej. To pomogło nam zatrudnić wielu doświadczonych specjalistów, którzy pracują z nami z całej Europy, a nawet – w przypadku nielicznych – spoza” – mówił Marek Tymiński, prezes CI Games w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.

Od połowy maja, kiedy ogłoszono oficjalną datę premiery, trwa również przedsprzedaż tytułu. Zapowiedziano, że pierwsze publiczne dane dotyczące sprzedaży gry zostaną podane do końca października. Kilka miesięcy wcześniej prezes CI Games zapowiadał, że gra celuje w 20 mln graczy, którzy są odbiorcami Elden Ring, czyli jednego z ostatnich hitów z gatunku souls-like. Break even Lords of the Fallen, według szacunków spółki, powinien nastąpić przy sprzedaży nieco powyżej 1 mln sztuk w wersji cyfrowej w cenie premierowej. Spółka spodziewa się, że najmocniejsza sprzedaż będzie wersji pecetowej.

Ostatnia premiera CI Games miała miejsce w czerwcu 2021 roku, dlatego obecna sprzedaż opiera się głównie na back-katalogu. Największy wpływ na wynik miała sprzedaż Sniper Ghost Warrior Contracts 2, a drugą najlepiej przychodową grą był Sniper Ghost Warrior Contracts. Gry z portfela United Label stanowiły natomiast 26% skonsolidowanej sprzedaży pierwszego półrocza. Przychody w I półroczu br. były na poziomie 22,2 mln zł względem 30,4 mln zł w analogicznym okresie 2022 roku. Strata netto wyniosła 3,57 mln zł wobec 13,3 mln zł w I półroczu ubiegłego roku.

Wyniki CI Games

wyniki CIG 1H

Źródło: CI Games

Po premierze Lords of the Fallen planowany jest dalszy rozwój franczyzy, jednak to nie jedyny projekt, nad którym trwają prace. W produkcji jest Project Survive, choć niedawno rozwiązano umowę z czeskim Batfields, który odpowiadał za ten tytuł. CI Games zapowiada, że będzie to większa gra niż początkowo zakładano. Trwają również prace nad projektem Scorpio, który będzie taktyczną strzelanką multiplayer premium.

W IV kwartale spółka planuje aktualizację strategii, jednak nie będą to ogromne zmiany. CI Games chce prowadzić aktywną komunikację z inwestorami. Spółka miała również w planach dual listing na giełdzie w Londynie, jednak w międzyczasie nastąpiła ich zdaniem silna poprawa na GPW. Inwestorzy lepiej zrozumieli, nad czym pracuje CI Games, dlatego David Broderick, CFO spółki podkreślił, że warszawska giełda jest dla nich obecnie „odpowiednim domem”.

Zobacz także: Jeszcze w październiku podzielimy się publicznie pierwszymi danymi dotyczącymi sprzedaży Lords of the Fallen – Marek Tymiński, CEO CI Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.