Dalszy rozwój The Last Case of Benedict Fox oraz prezentacja nowego tytułu to najbliższe plany studia Plot Twist
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 wrz 2023, 08:30

Dalszy rozwój The Last Case of Benedict Fox oraz prezentacja nowego tytułu to najbliższe plany studia Plot Twist

Plot Twist, niedawny debiutant rynku NewConnect, skupia się na dalszym rozwoju produkcji The Last Case of Benedict Fox oraz prowadzi prototypowe nad kolejnym tytułem.

Studio Plot Twist prowadzi działalność na rynku już od 10 lat. Wcześniej jako twórca oprogramowania przy współpracy z HP oraz producent gier mobilnych, dzięki czemu wydano grę Drift Zone. Od wielu miesięcy spółka skupia się na rozwoju własnego IP jakim jest The Last Case of Benedict Fox, którego premiera odbyła się pod koniec kwietnia br. Gra odniosła sukces głównie za sprawą obecności w abonamencie Game Pass, a teraz tytuł jest przygotowywany pod konsolę PlayStation.

„Obecnie koncentrujemy się na przygotowaniu wersji PlayStation naszego autorskiego projektu. Po premierze TLCoBF na PS ogłosimy kolejny projekt, nad którym pracujemy. Tak jak wspominaliśmy wcześniej - rozważamy kilka opcji. Projekt “E” jest w fazie prototypowej. Jeśli zdecydujemy, że to właśnie ta gra będzie rozwijana po premierze PS – w kolejnych miesiącach zaprezentujemy pierwsze materiały” – podkreślili przedstawiciele spółki podczas czatu inwestorskiego.

Oprócz przygotowań do premiery na konsole PS5, trwają również prace prototypowe nad projektem E. Jak zapowiada spółka, może być on ujawniony w kolejnych miesiącach. Niewykluczone jest pozyskanie zewnętrznego wydawcy dla nowego tytułu, obecnie trwają rozmowy. W przypadku The Last Case of Benedict Fox wydawcą było Rogue Games, jednak IP należy do polskiego studia.

Zobacz także: „Jesteśmy stale rozwijającym się zespołem, zwiększającym portfolio produktowe, które zapewni nam stabilne przychody w przyszłości” - relacja czatu z przedstawicielami Plot Twist

Plany produkcyjne Plot Twist

The Last Case of Benedict Fox to na ten moment pierwsza autorska produkcja Plot Twist. Gra została wydana 27 kwietnia br. i była dostępna na starcie również w abonamencie Game Pass. Dzięki temu gra szybko zwróciła poniesione koszty produkcji. Budżet projektu opiewał na 6 mln zł. I choć tytuł ma 71% pozytywnych opinii na Steamie, to nie cieszy się on dużą popularnością kilka miesięcy od premiery, jak wynika z danych SteamDB.

steam the last case

Źródło: SteamDB

Spółka przygotowuje się teraz do premiery The Last Case of Benedict Fox na konsole PlayStation 5. W związku z tym zamierza udostępnić na tym urządzeniu wszystkie dodatkowe mechaniki i usprawnienia, które ukazały się w czerwcowym patchu do wersji na PC i Xboxa. Niewykluczone jest również, że powstanie kontynuacja tego tytułu.

Aktualnie trwają również prace prototypowe na kolejną produkcją. „W fazie prototypowej jest obecnie nasz autorski projekt o nazwie kodowej „E”. Prowadzimy także rozmowy nt. nowej gry opartej na znanym IP książkowo-filmowym. Na tym etapie nie możemy jeszcze mówić o szczegółach. Więcej zdradzimy po premierze The Last Case of Benedict Fox na PlayStation. Być może zdecydujemy się także na kontynuację tego tytułu” – podkreślono na czwartkowym czacie.

W przypadku gry The Last Case of Benedict Fox spółka współpracowała z zewnętrznym wydawcą, Rogue Games. W przyszłości studio nie wyklucza podobnej współpracy, już w tej kwestii prowadzone są rozmowy. Nie określono również gatunków, w których Plot Twist będzie się specjalizować przy kolejnych produkcjach.

„Chcielibyśmy w przyszłości skorzystać z doświadczenia, jakie nabyliśmy przy okazji tworzenia The Last Case of Benedict Fox. Przez ostatnie lata nauczyliśmy się bardzo dużo o action platformerach i metroidvaniach. Nie wykluczamy jednak, że spróbujemy też gier w innych gatunkach, szczególnie, że mieliśmy już możliwość robić tytuły multiplayerowe” – oceniają przedstawiciele spółki.

Obecnie zespół Plot Twist tworzy 30 osób. W planach studia jest stworzenie drugiego zespołu produkcyjnego, dlatego też w planach jest zwiększenie zatrudnienia.

Zwrot akcji na debiucie spółki

We wtorek 26 września spółka zadebiutowała na rynku NewConnect. Choć na otwarciu cena akcji wzrosła o ponad 46%, to chwilę później kurs znalazł się na minusie. Cena odniesienia była na poziomie 2,38 zł, a obecnie znajduje się już w okolicy 1,80 zł. Jednak nie jest to odosobniony przypadek, ponieważ ostatnie debiuty spółek z branży gier również nie należały do udanych. Mowa o Demolish Games oraz FreeMind.

Przed debiutem wydano dla spółki rekomendację, gdzie jedna akcja została wyceniona na 3,71 zł. Zdaniem autora raportu z DM INC, Plot Twist planuje zwiększyć swoje możliwości produkcyjne, pracując nad dwoma grami jednocześnie, co przełoży się na większy potencjał spółki.

Zobacz także: Słodko-gorzki debiut Plot Twist na NewConnect i wysoka cena w raporcie analitycznym

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.