Słodko-gorzki debiut Plot Twist na NewConnect i wysoka cena w raporcie analitycznym
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
26 wrz 2023, 11:12

Słodko-gorzki debiut Plot Twist na NewConnect i wysoka cena w raporcie analitycznym

Na rynku NewConnect zadebiutował deweloper gier Plot Twist. Jest to pierwszy, od dawna, debiut, w którym na otwarciu cena akcji skoczyła aż o 46,6%. Niestety już w pierwszych minutach kurs znalazł się na minusie podobnie jak w pierwszych dniach notowań poprzedzających debiutantów Demolish Games, FreeMind i VRFabric.

Kurs akcji Plot Twist, we wtorek, 26 września 2023 roku, na otwarciu wyniósł 3,49 zł, co daje wzrost w stosunku do ceny odniesienia 2,38 zł aż o 46,6%. Jednak w pierwszych minutach notowań kurs szybko osiągnął okolice 2,20 zł za akcję, co przekłada się na spadek o -7,6% w stosunku do ceny odniesienia. Deweloper jest 9. debiutantem na alternatywnym rynku NewConnect w tym roku, oraz piątą debiutującą spółką z sektora gier wideo.

„Dziś wielki dzień dla Plot Twist. Spełniliśmy obietnicę daną kilka miesięcy temu inwestorom i dołączyliśmy do grona spółek publicznych. To dla nas wielkie wyróżnienie i szczególny moment w rozwoju naszej firmy. Dziękujemy wszystkim, którzy w nas uwierzyli i wspólnie z nami chcą budować wartość naszej firmy" – mówi Paweł Czapla, prezes Plot Twist.

Deweloper pierwotnie skupiał się na produkcjach mobilnych. Jednym z jej wczesnych projektów był tytuł Drift Zone, wydany w 2014 roku, dostępny zarówno w sklepach Google Play, jak i App Store. W roku 2023 firma wprowadziła grę The Last Case of Benedict Fox na platformy pecetów oraz konsol Xbox. Ten krok był efektem zawartej umowy z Microsoftem oraz dostępności gry w Game Passie. Dzięki temu, gra ta odniosła sukces, zwracając poniesione koszty w wysokości 6 mln zł i zwiększając rozpoznawalność Plot Twist w świecie gier wideo.

Spółka w dalszych planach ma tworzenie dwóch gier jednocześnie i rozbudowę zespołu.

„Za nami premiera autorskiej gry, przed nami jej debiut na konsolach PlayStation. To dopiero początek, pracujemy nad naprawdę obiecującymi IP. Szczegóły zdradzimy już wkrótce. Dodatkowo zmierzamy rozwijać The Last Case of Benedict Fox przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy. Przygotowaliśmy dla graczy wiele niespodzianek" – zapowiada Paweł Czapla, Prezes Zarządu.

Wysoka cena akcji w raporcie analitycznym dla Plot Twist

Dzień przed debiutem, w poniedziałek, 25 września, ukazał się raport domu maklerskiego INC dotycząca Plot Twist. Jedna akcja spółki została wyceniona na 3,71 zł, co stanowi potencjał wzrostu kursu o 55,9% w stosunku do ceny odniesienia oraz potencjał wzrostu o 68,6% w stosunku do ceny z pierwszych minut notowań wynoszącej 2,20 zł.

W treści raportu założono, że Plot Twist planuje zwiększyć swoje możliwości produkcyjne, pracując nad dwoma grami jednocześnie, w miarę potrzeby zwiększając liczbę pracowników. Planowana kontynuacja produkcji gier oraz wprowadzenie The Last Case of Benedict Fox na nowe platformy stanowią kluczowe elementy wpływające na przyszłą wartość spółki.

„W raporcie założyliśmy, że zgodnie z planami studia spółka zwiększy pipeline produkcyjny i będzie produkować nie jedną, a dwie gry jednocześnie, sukcesywnie, w miarę potrzeby, zwiększając liczebność zespołu. Studio planuje kontynuację tworzenia gier o wyróżniających się aspektach wizualnych i mechanikach, które skupione są na obecnej grupie docelowej graczy – obok premiery TLCoBF na nowych platformach, będzie to kluczowy czynnik, wpływający na wartość spółki w przyszłości" – wyjaśnia autor raportu, analityk Albert Trąpczyński.

Plot Twist zadebiutował na rynku NewConnect we wtorek 26 września 2023 r. pod skróconą nazwą „PLOTTWIST” i tickerem „PLT”.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.