CI Games sprzedało ponad milion egzemplarzy gry Lords of the Fallen
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 paź 2023, 15:55

CI Games sprzedało ponad milion egzemplarzy Lords of the Fallen. Spółka podsumuje największą premierę w swojej historii

W 10 dni od premiery Lords of the Fallen, sprzedano 1 mln egzemplarzy gry. Mimo to produkcja wciąż ma jedynie 58% pozytywnych ocen, a kurs akcji CI Games w ciągu miesiąca stracił blisko 50%.

Dane sprzedażowe Lords of the Fallen były mocno wyczekiwane przez rynek, w szczególności, że Marek Tymiński, prezes CI Games podkreślał ich publikację do końca października. Jak wynika z najnowszych informacji, najważniejszy tytuł spółki sprzedał się w nakładzie 1 mln kopii w 10 dni od premiery. Warto pamiętać, że od kilku miesięcy trwała również przedsprzedaż polskiej produkcji w trzech wersjach. Jednak sprzedaż nie idzie na razie w parze z jakością, ponieważ do tej pory z ponad 12,5 tys. recenzji na Steamie tylko 58% ocen jest pozytywnych.

„Lords of the Fallen to najważniejsza i najambitniejsza gra, jaką stworzyliśmy w ciągu naszej 20-letniej historii oraz pierwsza gra z segmentu AAA, które zamierzamy tworzyć w nadchodzących latach. Cieszymy się, że nasz innowacyjny projekt wniósł świeżość do gatunku gier action-RPG, co przełożyło się na sprzedaż ponad miliona egzemplarzy w zaledwie 10 dni. Jest to ogromnym sukces całego zespołu” - poinformował Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

We wtorek 24 października spółka opublikuje raport bieżący zawierający dodatkowe informacje na temat premiery, a o godz. 10 na Strefie Inwestorów odbędzie się webinar z zarządem spółki. Kurs akcji CI Games na koniec dzisiejszej sesji rośnie o kilka procent, choć w ciągu miesiąca stracił blisko 50%.
 

Notowania CI Games

CI GAMES WYKRES

Zobacz także: Podsumowanie premiery Lords of the Fallen [Webinar z zarządem CI Games]

Ważny milion dla CI Games

1 mln sprzedanych egzemplarzy Lords of the Fallen w ciągu 10 dni od premiery. Jednak warto podkreślić, że na razie opublikowane dane przez CI Games nie zawierają dodatkowych szczegółów. Z ESPI wynika, że jeszcze jutro zostanie podany dodatkowy raport bieżący ze szczegółami po premierze. Dla porównania, niedawno wydany souls-like Lies of P, który ma aż 89% pozytywnych ocen, sprzedał się w tym samym nakładzie w miesiąc od premiery.

Lords of the Fallen jest dostępny na rynku od 13 października. Jednak nie była to „gładka” premiera, ponieważ już opinie mediów branżowych wskazywały na problemy z optymalizacją na konsoli PlayStation 5. Kolorowo również nie było na pecetach. Na platformie Steam wystawiono dotychczas ponad 12,5 tys. opinii, z czego tylko 58% jest pozytywnych. Peak graczy przekroczył 43 tys. graczy, jednak od tamtego czasu nie został on poprawiony.
 

lords of the fallen steamdb

Źródło: SteamDB

Pomimo że budżet produkcyjny oraz marketingowy Lords of the Fallen łącznie przekroczył 200 mln zł, to spółka uznaje go za tytuł AAA. Obecnie jest to najważniejszy projekt CI Games, zrealizowany przez studio Hexworks. Kilkukrotnie podkreślano, że w planach jest dalszy rozwój uniwersum Lords of the Fallen. Jeszcze w tym kwartale spółka zamierza również zaktualizować strategię rozwoju.

Zobacz także: Problemy Lords of the Fallen po premierze. Produkcja od CI Games zbiera mieszane oceny, a kurs akcji mocno traci od tygodnia

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost