CD Projekt ogłosił datę premiery „Cyberpunka 2077” ultimate edition. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
21 lis 2023, 16:44

CD Projekt ogłosił datę premiery „Cyberpunka 2077” ultimate edition. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia

Wersja ultimate, która zawierać będzie podstawowe wydanie „Cyberpunka 2077” oraz dodatek „Phantom Liberty” wejdzie do sprzedaży na konsole najnowszej generacji oraz PC 5 grudnia.

Tym samym potwierdzają się wcześniejsze sygnały społeczności, która już kilka tygodni temu informowała o dacie premiery wspomnianej wersji.

Gracze nie dali się zaskoczyć

W połowie listopada pisaliśmy o tym, że jeden z użytkowników Twittera dotarł do informacji o przewidywanej dacie premiery edycji ultimate „Cyberpunka” na konsolach najnowszej generacji, która miałaby nastąpić 5 grudnia. Teraz ta wiadomość znajduje swoje potwierdzenie. Na stronie głównej „Cybeprunka” podano, że wspomniana wersja ukaże się zarówno w wersji pudełkowej oraz fizycznej.

Co ciekawe, w ogłoszeniu spółki nie podano, ile ma kosztować najnowsza wersja gry. Ze wspomnianego przecieku wynikało, że na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X produkcja kosztować ma 60 dolarów.

Dodatek ożywił sprzedaż

W pierwszym tygodniu po premierze dodatku „Phantom Liberty”, która nastąpiła 25 września, sprzedał się on w ponad 3 mln kopii na wszystkich platformach. Widać również, że liczba graczy nadal utrzymuje się na poziomie wyższym niż przed premierą, a dodatkowa zawartość cieszy się ich dobrymi recenzjami. Dzięki temu podstawowa wersja „Cyberpunka” jest aktualnie na 20 pozycji wśród najlepiej sprzedających się gier na Steam.

Inwestorzy już świadomi sytuacji

We wtorek po południu notowania CD Projektu oscylują w okolicy punktu odniesienia. Od debiutu dodatku „Phantom Liberty” notowania zjechały o niespełna 25 proc. 28 listopada rynek pozna wyniki spółki za III kw.

CDR ultimate edition

Zobacz także: Akcje producentów gier w niełasce inwestorów. Wyniki finansowe CD PROJEKT mogą jednak poprawić nastroje w branży

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.