CI Games zawiesza ofertę akcji. Spółka negocjuje z wydawcami finansowanie realizowanych projektów
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
30 kwi 2024, 09:38

CI Games zawiesza ofertę akcji. Spółka negocjuje z wydawcami finansowanie projektów i po 3 czerwca powróci do planów pozyskania finansowania

- Od dłuższego czasu zakładamy finansowanie naszych obecnych projektów również we współpracy z partnerami, współwydawcami lub wydawcami. - mówi Strefie Inwestorów CEO CI Games Marek Tymiński, po tym jak pod koniec zeszłego tygodnia spółka zdecydowała się zawiesić do 3 czerwca trwającą ofertę akcji.

Przypomnijmy, że 19 kwietnia CI Games przyjęło zasady przeprowadzenia subskrypcji akcji własnych, na finansowanie swoich planów. W ramach oferty do inwestorów miało trafić nie więcej niż 36.588.600 akcji, około 19% obecnego kapitału akcyjnego. W ramach planowanej oferty jeden z akcjonariuszy spółki, Active Ownership Fund, miał skonwertować na akcje obligacje CI Games o wartości 6 mln Euro. Dodatkowo spółka miała w trwającej ofercie pozyskać kapitał na rozwój od innych inwestorów.

27 kwietnia CI Games poinformowało o wygaśnięciu warunkowego porozumienia zawartego pomiędzy Spółką a Active Ownership Fund oraz Trigon Dom Maklerski S.A. dotyczącego objęcia przez AOF akcji nowej emisji serii M. Porozumienie wygasło z uwagi na niespełnienie warunku tj. strony Porozumienia do dnia 26 kwietnia 2024 r. nie zawarły umowy cenowej, obejmującej ostateczną cenę subskrypcyjną satysfakcjonującą AOF. - czytamy w komunikacie.

Kurs akcji CI Games od początku 2024 roku

CI Games (2)

Zobacz także: W tym tygodniu do graczy trafi najbardziej oczekiwana polska gra. W przeszłości takim zainteresowaniem cieszyły się Dying Light 2 i Cyberpunk 2077

Powrót do emisji akcji i plany wykupu obligacji

Wygląda na to, że cena akcji w ofercie nie spełniała oczekiwań zarządu spółki. Odstąpienie od oferty i brak konwersji wyemitowanych obligacji oznacza, że producent gier będzie musiał pozyskać środki na wykupienie obligacji jakie posiada AOF o wartości 6 mln Euro, a których wykup przypada w lipcu 2024. Obecna wycena CI Games to 265 mln zł.

- Do emisji akcji planujemy powrócić 3 czerwca. Otrzymana informacja w piątek rano dotycząca postępu w projekcie Survive miała istotny wpływ na przesunięcie daty tej emisji. W ciągu najbliższych tygodni, najpóźniej do końca maja, podejmiemy dalsze decyzje dotyczące projektu Survive i przekażemy je inwestorom. Co do samej sytuacji Spółki to na bieżąco monitorujemy finanse Spółki i istotny jest tutaj wykup obligacji przypadający na lipiec 2024. Część środków z planowanej emisji przeznaczymy na ten cel. - mówi Marek Tymiński CEO CI Games.

Prezes CI Games zapewnia, że na bieżąco współpracuje z radą nadzorczą w której jest przedstawiciel AOF i celem działań zarządu jest dbanie o interes wszystkich akcjonariuszy spółki.

- Jestem w częstym kontakcie z członkami Rady Nadzorczej Spółki w tym z przedstawicielem AOF. Mamy jasną wizję rozwoju Spółk, ale to nie znaczy, że musimy być zawsze we wszystkim zgodni i od tego są między innymi dyskusje na posiedzeniach Rady Nadzorczej, z którą blisko współpracuje. Jako zarząd dbam o najlepszy interes wszystkich akcjonariuszy, w tym tych największych. - dodaje Tymiński.

Zobacz także: Wyniki CI Games poniżej oczekiwań analityków. Spółka prowadzi rozmowy z globalnym wydawcą

Problemy z projektem Survive i negocjacje z wydawcami

Nie bez znaczenia dla trwającej oferty mogły być też doniesienia o problemach z jednym z ważniejszych projektów realizowanych przez CI Games o roboczej nazwie „Survive”, którego wstępna data premiery była zaplanowana na 2025 rok.

- Zarząd otrzymał raport agencji specjalizującej się w ocenie projektów w różnych fazach rozwoju, dotyczący projektu "Survive", prowadzonego przez Spółkę _"Raport Agencji"_. Z Raportu Agencji wynika, że obecnie część mechanik gry opracowywanej w ramach projektu "Survive" nie spełnia założeń wynikających z dokumentacji tego projektu. Zarząd Spółki po wstępnym przeanalizowaniu obecnego stanu projektu "Survive" oraz uwzględnieniu wyników Raportu Agencji stwierdza, że planowany na 2025 rok termin premiery gry jest istotnie zagrożony. W związku z Raportem Agencji, Zarząd Spółki prowadzi szczegółową analizę co do przedmiotu i zakresu prac w ramach projektu "Survive" i po podjęciu kluczowych decyzji w tej kwestii Spółka poinformuje o nich w odrębnym raporcie bieżącym. - czytamy w komunikacie.

Na pytanie o to co dokładnie dzieje się z tym projektem i czy istnieje ryzyko jego zamknięcia Marek Tymiński poinformował nas, że: - W ciągu kilku tygodni podejmiemy kluczowe decyzje w zakresie tego projektu w tym jego ram i wtedy przekażemy je do publicznej wiadomości kolejnym raportem bieżącym. -

Jednocześnie zarząd od kilku miesięcy pracuje nad alternatywnymi od emisji akcji źródłami finansowania dalszych prac nad realizowanymi przez spółkę produkcjami. Być może przed wznowieniem oferty akcji pojawią się jakieś informacje w tym zakresie.

- Od dłuższego czasu zakładamy finansowanie naszych obecnych projektów również we współpracy z partnerami, współwydawcami lub wydawcami. Od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy, które znajdują się na różnym etapie zaawansowania. - dodaje Tymiński.

Zobacz także: Emisja akcji i zmiany w zarządzie CI Games. Analitycy komentują doniesienia od twórców Sniper Ghost Warrior i Lords of The Fallen

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost