PayPal wchodzi w akcje i zaproponuje nimi handel jak Robinhood
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
31 sie 2021, 19:46

PayPal zaproponuje handel akcjami. To zła wiadomość dla Robinhooda

Paypal aktualizuje swoją aplikację, aby umożliwić obrót akcjami. Na początku oferta będzie skierowana tylko do amerykańskich klientów. W praktyce rośnie nowa konkurencja dla Robinhooda.

PayPal zaczyna konkurować z Robinhoodem

CNBC w poniedziałek, poinformował, że PayPal zatrudnił specjalistę branży maklerskiej, Rich Hagena do zbudowania nowej oferty dla swoich klientów by zaproponować obrót akcjami. Spółka potwierdziła te doniesienia we wtorek.

PAYPAL-NOTOWANIA

Akcje PayPal wzrosły w poniedziałek o ponad 3,5%. Początek wtorkowej sesji zaczynają od spadku 0,5%. Akcje Robinhood spadły o prawie 7%, po tym jak Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, powiedział w wywiadzie, że regulator pracuje nad przepisami dotyczącymi rozliczeń między brokerem, a animatorami rynku, którzy realizują transakcje w zamian za część zysków. Wtorkową sesję akcje Robinhood rozpoczęły od spadku o kolejne 0,8%.

Wzrosło również zainteresowanie inwestorów detalicznych kryptowalutami. PayPal oferuje już usługi kryptowalutowe dla klientów w USA i Wielkiej Brytanii.

Darrin Peller z Wolfe Research komentuje, że wieści o rozwoju PayPala na nowe obszary nie są zaskoczeniem. „Widzimy handel akcjami jako istotny motor zaangażowania dla PayPal, ponieważ firma szuka możliwości zdobycia większego udziału w portfelu klienta i napędzania większej ilości funduszy w swoim ekosystemie" – skomentował.

Prawdopodobnie pełna oferta obrotu akcjami ruszy już w 2022 roku.

Zobacz także: Jak Robinhood zarabia na tym, że daje handlować na giełdzie bez opłat

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.