Pierwszy lot z turystami w kosmos nastąpi jeszcze w 2022 roku. Akcje Virgin Galactic w dół po wynikach
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
23 lut 2022, 12:59

Pierwszy lot z turystami w kosmos nastąpi jeszcze w 2022 roku. Akcje Virgin Galactic w dół po wynikach

Virgin Galactic ogłosił na konferencji po wynikach za 4Q2021, że spółka jeszcze w tym roku wyśle turystów w kosmos. Na początku sesji informacja została odebrana pozytywnie i akcje rosły 4%, ale ostatecznie na koniec dnia straciły -7%.

Wtorek to był czerwony dzień dla indeksów giełdowych: S&P 500 SPX-1,01% i Dow Jones Industrial Average DJIA-1,42% spadły odpowiednio o 1% i 1,4%.

Pierwsi turyści kosmiczni polecą pod koniec 2022 roku

Zarząd Virgin Galactic poinformował, że harmonogram komercyjnych lotów w kosmos nie uległ zmianie i nadal oczekuje się, że loty rozpoczną się w 4Q2022. Rozpoczęcie komercyjnych lotów turystyki kosmicznej nie było łatwe dla Galactic. Pod koniec 2021 roku akcje firmy Richarda Bransona spadły, po tym jak Galactic ogłosiła, że rozpoczęcie komercyjnych lotów zostanie opóźnione z powodu problemu związanego z wytrzymałością materiałów używanych do budowy statków kosmicznych.
 


W czwartym kwartale Galactic odnotował stratę w wysokości 31 centów na akcję ze sprzedaży w wysokości 141 tys. dolarów. Wall Street spodziewała się, że spółka straci około 36 centów na akcję ze sprzedaży poniżej 1 mln USD. W ciągu kwartału spółka wydała około 67 mln USD gotówki. Galactic zakończył rok z ponad 930 mln USD w gotówce i krótkoterminowych papierach wartościowych w bilansie. Firma sprzedała także w styczniu około 425 mln USD w ramach długu zamiennego, który nie jest uwzględniany w danych na koniec roku.

Wyniki i sprzedaż nie mają jednak większego znaczenia dla akcji, ponieważ Galactic jest wciąż w fazie przedsprzedaży. Inwestorzy chcą raczej usłyszeć o rozwoju statku kosmicznego i testach w locie, a także o tym, kiedy będzie można rozpocząć działalność komercyjną.

Inwestorzy powinni przygotować się na zmienność kursu akcji Galactic. Tydzień temu akcje Galactic wzrosły o prawie 32%, gdy spółka ogłosiła, że otworzy okno rezerwacji biletów na najbliższe loty kosmiczne. Pomimo ogromnego wtorkowego skoku, akcje zakończyły tydzień spadkiem o 4 centy na akcję, czyli 0,5%, do poziomu 8,40 USD.
 

VIRGIN GALACTIC

Zobacz także: USA i Europa nakładają pierwsze sankcje! Gospodarka Rosji jest jak karaluch, przetrwa wszystko i to nie zatrzyma Putina - oceniają analitycy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.