Oracle, Adobe i 24 kolejnych spółek z S&P 500 podadzą wyniki finansowe w tym tygodniu
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
13 cze 2022, 17:47

Oracle, Adobe i 24 kolejnych spółek z S&P 500 podadzą wyniki finansowe w tym tygodniu

Z końcem maja skończył się wysyp wyników finansowych za 1Q22. W tym tygodniu, 13-17 czerwca, zostaną podane wyniki 26 półek wchodzących w skład indeksu S&P500.

DzieńSpółkaTicker
pon., 13 czerwca 2022OracleORCL
śr., 15 czerwca 2022LennarLEN
czw., 16 czerwca 2022AdobeADBE
czw., 16 czerwca 2022The KrogerKR
pt., 17 czerwca 2022AmphenolAPH
pt., 17 czerwca 2022EcolabECL

W poniedziałek wyniki za 4Q22 opublikuje Oracle, producent oprogramowania m.in. systemów do zarządzania bazą danych. „Oracle historycznie jest jedną z najbezpieczniejszych akcji w branży IT” – napisał Moerdler, analityk Bernstein, który specjalizuje się w spółkach informatycznych. „Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i pewien wzrost, Oracle jest prawdopodobnie najlepszą inwestycją w sektorze oprogramowania/chmury w czasie recesji". Optymizm analityka wynika z tego, że zauważył, iż bazy danych Oracle są wymagane do przeprowadzania podstawowych transakcji biznesowych wśród dużych korporacji. Jego cena docelowa dla akcji oracle wynosi 102 USD. Spółkę pokrywa 28 analityków, średnia cena docelowa wynosi 92 USD.

46

Kolejna z ciekawszych publikacji w tym tygodniu jest dopiero w czwartek (w Polsce wtedy mamy ustawowo wolny dzień - Boże Ciało), producent najsłynniejszego oprogramowania graficznego. Analityk Bernstein wymienia spółkę w swojej liście bezpiecznych spółek w czasie recesji. W tym przypadku wskazuje, że profesjonalni klienci Adobe polegają na oprogramowaniu, aby generować swoje dochody, więc nie jest prawdopodobne, aby anulowali swoje subskrypcje. Na tym programie praktycznie opiera się cała branża graficzna, marketingowa oraz filmowa. „Choć prawdą jest, że rozwiązania firmy Adobe są wykorzystywane przez reklamodawców, jej klientami są głównie duże przedsiębiorstwa" - napisał Moerdler. „Adobe nie nalicza opłat za swoją chmurę Experience Cloud w oparciu o ilość reklam, więc ten biznes jest prawdopodobnie stosunkowo odporny, chyba że w przypadku bardzo poważnej recesji". Moerdler wskazuje cenę docelową na poziomie 600 USD. Średnia cena docelowa 31 analityków pokrywających spółkę wynosi 554 USD.

Zobacz także: Inwestowanie w producentów gier i sektor gamingowy oczami profesjonalnego inwestora - Paweł Sugalski - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.