Padł rekord! Polacy szukają bezpieczeństwa i decydują się na kupno nieruchomości w Hiszpanii
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
31 sie 2022, 08:30

Polacy szukają bezpiecznej przystani i kupują rekordowe liczby nieruchomości w słonecznej Hiszpanii

Adios Polonia! Powiedzieli w pierwszej połowie 2022 r. nabywcy ponad 1 200 nieruchomości w słonecznej Hiszpanii.

Według danych Biura Maklerskiego Banku Pekao, Polacy kupili 1 270 mieszkań w Hiszpanii. Rekordowy był również udział Polskich klientów wśród zagranicznych nabywców mieszkań.

Madryt, Barcelona, a może Las Palmas de Gran Canaria

Jak podało BM Banku Pekao na Twitterze, w I półroczu br. Polacy kupili 1 270 mieszkań w Hiszpanii, to nie wszystko, bowiem udział Polaków wśród zagranicznych inwestorów wyniósł 3,1%, wobec 1,6% przed pandemią.

A jak prezentują się ceny nieruchomości w Hiszpanii? Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez Pekao, średnia cena hiszpańskiego mieszkania wyniosła 1 957 euro za mkw, czyli odnotowano wzrost 7,4% r/r. W stolicy Hiszpanii średnia cena mieszkania wynosi 3 765 euro/mkw. (+6,3% r/r), w Barcelonie jest to już 4 272 euro/mkw i wzrost rok rocznie na poziomie 2,6%. W Las Palmas de Gran Canaria za mieszkanie zapłacimy średnio 2 106 euro/mkw, tutaj wzrost r/r jest wysoki i wynosi ponad 14%. Za mieszkanie w Palmie trzeba było w II kw. zapłacić ponad 3 tys. euro/mkw. (+12%). Biorąc pod uwagę rosnące ceny energii w Polsce, jest to jakiś pomysł na spędzenie zimy z daleka od polskich problemów.

Zobacz także: Ceny nieruchomości w stolicy Szwecji zaczęły mocno spadać

Nie tylko kupujemy, ale i budujemy

Nie tylko kupujemy mieszkania w Hiszpanii, polscy deweloperzy również dostrzegli ten rynek i rozwijają swoje inwestycje w tamtych rejonach. Spółka Cordia buduje się w Costa del Sol, w Jade Tower będzie 116 apartamentów tylko 100 metrów od plaży. Inwestycja jest skierowana do inwestorów z Europy.

jade tower

Źródło: Grupa Cordia

„Kompleks powstaje w słonecznej Fuengiroli, na Costa del Sol, czyli w jednej z najbardziej popularnych wakacyjnych destynacji. To w sumie 116 luksusowych apartamentów 100 metrów od morza i 20 minut jazdy samochodem z lotniska. Z uwagi na charakter premium i turystyczną lokalizację, Jade Tower to projekt skierowany przede wszystkim do inwestorów z Europy. Idąc tym tropem, umożliwiliśmy zakup apartamentu w Jade Tower we wszystkich krajach działalności Cordii, w tym w Polsce.” – uściśla wiceprezes zarządu Cordia Polska.

Swoją działalność w Hiszpanii rozwija również Vela Poland, spółka oferuje nieruchomości polskim nabywcom, jako idealne miejsce na zakup drugiego domu.

vela poland

Źródło: Vela Poland

Zobacz także: Deweloperzy z Polski coraz śmielej wychodzą zagranicę. Budują mieszkania w Niemczech, Hiszpanii, a nawet Wielkiej Brytanii

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.