Zmiany na rynku nieruchomości stają się faktem. Dom Development zbuduje mieszkania na najem długoterminowy
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
05 gru 2022, 13:03

Dom Development podpisał z inwestorem instytucjonalnym umowę na budowę 4 nieruchomości na najem długoterminowy

Dom Development, lider branży deweloperskiej w Polsce, poinformował o zawarciu umowy sprzedaży swoich nieruchomości do inwestora instytucjonalnego z sektora najmu długoterminowego.

Jeden z największych Polskich deweloperów, Dom Development, poinformował o zawarciu umowy sprzedaży niezabudowanej nieruchomości gruntowej. Spółka zdecydowała się również na budowę budynków mieszkalnych na rzecz inwestora z sektora PRS, czyli najmu długoterminowego.

Dom Development zawarł z inwestorem instytucjonalnym z segmentu PRS umowę sprzedaży za 90 mln zł netto niezabudowanej nieruchomości gruntowej - podała spółka w komunikacie. Deweloper zawarł też umowę o wartości netto 200,4 mln zł, której przedmiotem jest wybudowanie na rzecz inwestora czterech budynków mieszkalnych. Jak podano, nieruchomość położona jest w Warszawie, w dzielnicy Bemowo, z pozwoleniami na budowę 397 lokali.

W ostatnim czasie pisaliśmy o tym, że deweloperzy na Polskim rynku odnotowują dalsze spadki sprzedaży mieszkań. Niektórzy z nich zdecydowali się ograniczyć lub całkowicie wstrzymać nowe inwestycje. Wyjątkiem w wynikach za III kw. br. była spółka Murapol, która zdecydowała się na sprzedaż mieszkań do sektora PRS, dzięki czemu wyniki sprzedaży mieszkań wspomnianego dewelopera były 52% większe niż przed rokiem.

Zobacz także: Deweloperzy odnotowują dalsze spadki w sprzedaży mieszkań, na plusie tylko ci, którzy sprzedają mieszkania instytucjom

Dom Development zrealizuje inwestycję z inwestorem instytucjonalnym

Rodzimy rynek nieruchomości się zmienia, jeszcze pół roku temu pisaliśmy o tym w trybie przypuszczającym, a teraz możemy już przejść do orzekającego. Dom Developement, lider sektora deweloperskiego w Polsce, zdecydował się na podpisanie umowy sprzedaży na cztery budynki mieszkaniowe, które mają powstać do 2025 roku. Tym samym spadki sprzedaży do inwestorów indywidualnych spółka zniweluje sprzedażą do inwestorów instytucjonalnych.

Jak podała spółka w komunikacie, została zawarta umowa z inwestorem najmu instytucjonalnego na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej za 90 mln zł netto. Ponadto deweloper poinformował o umowie na budowę czterech budynków mieszkalnych dla segmentu PRS o wartości ponad 200 mln zł.

Jak można przeczytać w komunikacie, przychody z tytułu powyższych umów będą rozpoznawalne proporcjonalnie do postępu prac budowlanych. Dom Development planuje rozpocząć inwestycje w I kw. 2023 r., budowa powinna się zakończyć w 2025 roku.

Notowania Dom Development

Dom Develompment

Zobacz także: Oczekiwany przez opinię publiczną spadek cen mieszkań nie nastąpił i nie nastąpi w najbliższym czasie – przekonuje zarząd Dom Development

Inne działania w polskim segmencie PRS

To nie jedyne nowości na rynku najmu instytucjonalnego w Polsce. Należące do Echo Investment, Resi4Rent w ciągu kilku miesięcy wynajął cała inwestycję Kraków Bonarka. Spółka poinformował także o wprowadzeniu na rynek nowego obiektu, który znajduje się przy Alei 3-go Maja w Krakowie. We wspomnianym budynku jest 386 mieszkań, a pierwsze lokale zostały już wynajęte.

Na ten moment Resi4Rent posiada łącznie 3 tys. mieszkań w abonamencie. Zgodnie z ambitnymi planami, spółka w 2025 roku chce zwiększyć swoje portfolio do 10 tys. lokali. Większość z tych mieszkań jest już w budowie lub fazie projektowania, a firma zapewnia, że ma zabezpieczone grunty pod budowę.

Zobacz także: Grupa Atrium kupiła 138 mieszkań we Wrocławiu pod wynajem instytucjonalny

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.