TIM przebija prognozy analityków i publikuje 1,26 mld PLN przychodów. Akcje mocno w górę!
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
04 sty 2022, 18:00

TIM przebija prognozy analityków i notuje 1,26 mld PLN przychodów w 2021. Akcje mocno w górę

W grudniu 2021 roku przychody TIM S.A wzrosły o ponad 41% r/r do 107,2 mln w grudniu, informuje spółka. Kurs w dniu publikacji tych danych wzrósł ponad 6% z 38,5 PLN na 41 PLN. DM Noble Securities opublikował dzisiaj raport analityczny spółki TIM S.A tworzony w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Rosnące ceny surowców i braki towarów na rynku generują ponadprzeciętne wzrosty marży

„Od marca 2021 roku nasze przychody ze sprzedaży nieprzerwanie przekraczają poziom 100 mln zł. Każdego miesiąca na TIM.pl rejestruje się średnio ponad 1000 nowych klientów biznesowych. Porównanie liczby nowych rejestracji w trzech pierwszych kwartałach 2020 i 2021 roku pokazuje wzrost aż o 34 proc. r/r. Takie liczby dają powody do zadowolenia”, komentuje wyniki prezes TIM Krzysztof Folta.
 

TIM

Zobacz także: Rekomendacje i analizy dla spółek z GPW nigdy nie były tak powszechne i dostępne jak teraz. Co MiFID II i program pokrycia analitycznego zmienił na rynku

Spółka notuje wysoką dynamikę wzrostu i stale publikuje optymistycznie prognozy dotyczące rozwoju branży e-commerce co skłania również analityków do podnoszenia swoich prognoz w średnim terminie. Ceny podzespołów elektronicznych są w silnym trendzie wzrostowym od 2020 roku, a to wynika odbudowywania popytu po pandemii. Inna sprawa to rosnące ceny surowców i kłopoty z dostępnością niektórych produktów jak miedź, aluminium wykorzystywane do budowy kabli i przewodów.

W całym 2021 r. przychody TIM SA wyniosły 1,26 mld zł (+34% r/r), czyli powyżej prognoz (1,22 mld zł) analityków. Sprzedaż ogółem wyniosła 107 mln zł, co oznacza wzrost o 41% r/r. Grudzień z uwagi na przerwę świąteczną i koniec roku jest zazwyczaj słabszym miesiącem. Sprzedaż w segmencie e-commerce wzrosła w grudniu do 75 mln zł (+50% r/r). Udział sprzedaży w kanale internetowym wyniósł 70% (vs 66% przed rokiem), nieco poniżej średniej dla całego roku (71%).

Zobacz także: Debiut 3LP na GPW pozwoli spółce pozyskać kapitał na rozwój i uwolni wartość akcji, które posiada TIM – Krzysztof Folta CEO TIM

Już w grudniowej nocie, analityk Michał Sztabler zaznaczył: „Kolejny bardzo dobry raport sprzedażowy potwierdza nasze wcześniejsze spostrzeżenie, iż TIM działając m.in. w segmencie DIY (w zakresie komponentów elektrotechnicznych) i przy wysokim udziale kanału e-commerce jest jednym z beneficjentów koronawirusa i zmiany zachowań konsumentów w kierunku zakupów dokonywanych za pośrednictwem internetu. Dodatkowo spółka korzysta na wzroście cen komponentów elektrotechnicznych”.

Dla potwierdzenia dobrej koniunktury w branży elektrotechnicznej podano przykład innej firmy z tego sektora jak np. Grodno. Cena docelowa dla spółki według analityka DM Noble Securities to 62,30 PLN.
 

Screenshot_1

Zobacz także: CD PROJEKT atakuje 200 zł. Plotki o Cyberpunk: Samurai Edition rozpalają wyobraźnię graczy, a Wiedźmin III znów jest chętnie ogrywany

* Partnerem działu Rekomendacje w serwisie StrefaInwestorow.pl jest Giełda Papierów Wartościowych, która prowadzi Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.