Wyniki Synektik za 2Q22 powyżej oczekiwań analityków
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
11 sie 2022, 10:15

Wyniki Synektik za 2Q22 mocno powyżej oczekiwań analityków

Synektik zakończył 1 połowę 2022 roku w bardzo dobrym stylu. Segment sprzętu i IT przyniósł wyższe przychody niż oczekiwano mimo, że w tym okresie nie sprzedano żadnego nowego robota chirurgicznego. Dodatkowo, podpisane umowy sprzedaży dystrybucji robotów da Vinci do szpitali w Libercu oraz Bratysławie zwiastują mocne perspektywy na kolejny kwartał.

Synektik to wyłączny dystrybutor innowacyjnych systemów robotycznych da Vinci na Polskę, Czech i Słowację. Systemy te stosowane są w zaawansowanych zabiegach chirurgicznych. Spółka sprzedaje również sprzęt medyczny do radiologii obrazowej, specjalistyczne urządzenia do terapii, a także wyposażenia stosowane w medycynie nuklearnej. Synektik zajmuje się również produkcją i dystrybucją radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej, kardiologicznej i neurologicznej.

Notowania Synektik

SYNEKTIK AKCJE

Segment sprzętu powyżej oczekiwań, natomiast radiofarmaceutyka lekko w tyle

W 2 kwartale 2022 roku spółce udało się osiągnąć przychody na poziomie 35,8 mln zł, co oznacza aż 127% wzrost r/r. W większości za tak dobre wyniki odpowiada segment sprzętu i IT, który od trzech kwartałów utrzymuje stabilny, wysoki poziom w okolicach 28,5 mln zł. Taki wynik w tym kwartale był wyższy o 9% niż przewidywania analityków. Trochę gorzej poradził sobie segment radiofarmaceutyki, którego wartość 7,3 mln zł była o 9% niższa niż zakładano. Mimo to spółce udało się osiągnąć wynik EBITDA na poziomie 5,6 mln zł, co oznacza aż 251% wzrost w stosunku do zeszłego roku i aż 46% wyższy wynik, niż zakładano.

Najbliższe miesiące spółki malują się w pozytywnych barwach. Synektik poinformował o podpisanych umowach sprzedaży robotów chirurgicznych da Vinci do szpitali w Libercu oraz Bratysławie. Łączna wartość transakcji wyniesie 7,9 mln EUR. Dodatkowo, w Polsce trwają przetargi na dostawę robotów chirurgicznych do szpitali w Bydgoszczy (oferta to 13,4 mln zł) oraz Gdyni (oferta to 7,8 mln zł).

Synetkik wyniki

Link do rekomendacji.

Zobacz także: TIM po raz pierwszy od 2020 roku bez wzrostu przychodów

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.