Silvair podpisał przełomową umowę z globalnym gigantem branży oświetleniowej firmą OSRAM
Obrazek użytkownika Maciej Wróblewski
10 lip 2019, 17:33

Silvair podpisał przełomową umowę z globalnym gigantem branży oświetleniowej firmą OSRAM

Notowana na GPW spółka Silvair poinformowała o zawarciu z firmą OSRAM Gmbh umowy. Jest to umowa dotyczącą dostawy, udzielenia licencji oraz świadczenia usług, na podstawie której Silvair zobowiązał się dostarczyć oprogramowanie Silvair Firmware ("Firmware") wraz z kompletem narzędzi służących do wdrażania go na linii produkcyjnej – czytamy w komunikacie. Do tej pory Silvair podpisał wiele umów z dużymi firmami z branży oświetleniowej, ale ta może być przełomowa.

Kluczowy kontrakt dla spółki Silvair

- Partnerstwo z tak uznaną marką to bardzo dobra wiadomość zarówno dla nas, jak i dla standardu Bluetooth mesh. To mocny sygnał dla całej branży, który potwierdza ogromny potencjał tej technologii w profesjonalnych zastosowaniach oświetleniowych. Współpraca z firmą OSRAM z pewnością ułatwi nam budowanie relacji z kolejnymi klientami i dalsze rozwijanie kanałów dystrybucji zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. - powiedział Strefie Inwestorów CEO Silvair, Rafał Han na pytanie o realne znaczenie podpisania umowy z firmą OSRAM.

System bezprzewodowej kontroli oświetlenia, opracowany przez Silvair na potrzeby profesjonalnych zastosowań oświetleniowych, zostanie wykorzystany w nowej linii produktów marki OSRAM. W ramach współpracy Silvair dostarczy partnerowi oprogramowanie Silvair Firmware, które może być integrowane z szeroką gamą produktów oświetleniowych. Spółki ustaliły również warunki wykorzystywania przez firmę OSRAM narzędzi Silvair Commissioning służących do konfigurowania oraz zarządzania inteligentnymi sieciami kontroli oświetlenia opartymi na standardzie Bluetooth mesh.

Oczywiście z partnerstwem pomiędzy niemiecką firmą, a polskim pionierem branży można wiązać duże nadzieje. W tej chwili na pewno podpisana umowa potwierdza słuszność kierunku w którym podąża spółka.

Zobacz także: Silvair spodziewa się pierwszych znaczących przychodów z IoT jeszcze w tym roku

Pionierskie założenia

- Silvair jest polską firmą rozwijającą rozwiązania z zakresu IoT (ang. Internet of Things - Internet Rzeczy), która umożliwia optymalizację pracy oświetlenia w warunkach przede wszystkim biur, magazynów, szpitali, szkół czy uniwersytetów.. Silvair jest pionierem na rynku wykorzystania Internetu Rzeczy w infrastrukturze oświetleniowej z wykorzystaniem Bluetooth mesh. Szymon Słupik, CTO firmy podczas czatu inwestorskiego z założycielami Silvaira powiedział, dlaczego Silvair skupia się na infrastrukturze oświetleniowej. Infrastruktura oświetleniowa jest doskonałą bazą dla rozwiązań proponowanych przez Silvair. Oświetlenie jest obecne w każdym budynku, a regularny układ przestrzenny w budynkach komercyjnych jest bardzo zbliżony do architektury idealnej sieci kratowej (Mesh). Pozwala to na błyskawiczne przesyłanie danych w obrębie całego budynku i optymalne rozmieszczenie czujników, niezbędnych do pozyskania dodatkowych informacji o przestrzeni i wdrożenia zaawansowanych scenariuszy oświetleniowych - napisał podczas czatu w Strefie Inwestorów, odpowiadając jednemu z użytkowników.

Zobacz także: "Jako jedyni na świecie mamy gotowy produkt oparty o Bluetooth Mesh" - relacja z czatu ze spółką Silvair Inc.

Mesh - nowe możliwości w wykorzystaniu Bluetootha

Dzięki wykorzystaniu nowego standardu Bluetooth, możliwe jest podłączenie wielu urządzeń ze sobą, a nie tak jak dotychczas, tylko dwóch urządzeń. Taka zmiana ma ogromne znaczenie biorąc pod uwagę, że poprzez wykorzystanie mesha, możliwe jest połączenie ponad 100 urządzeń ze sobą pokrywając w ten sposób ogromną powierzchnię, jak szpital, biurowiec czy magazyn, siecią urządzeń połączonych. Warto tutaj zaznaczyć, że Silvair miał swój istotny udział w tworzeniu nowego standardu, a obecnie dalej współpracuje z innymi podmiotami w ramach organizacji Bluetooth SIG, w celu ciągłego udoskonalania technologii standardu mesh.
 

Kurs akcji Silvair lata 2018 - 2019

Silvair kurs akcji

Silvair jest firmą z bardzo wąskiego grona firm oferujących tak zaawansowane rozwiązania cyfrowej kontroli oświetlenia z wykorzystaniem Internetu Rzeczy. Na rynku wyróżnia ich kompatybilność systemu z oświetleniem różnych producentów. W maju tego roku została wyróżniona prestiżową nagrodą LFI Innovation Award w kategorii Systemy do kontroli i dystrybucji, łączność oraz analityka na jubileuszowych, międzynarodowych targach branży oświetleniowej LIGHTFAIR International odbywających się w Filadelfii, w Stanach Zjednoczonych.

Sytuacja giełdowa polskiej firmy

Spółka miała ciężki początek, ponieważ zebrała 20 mln zł, zamiast planowanych 45 mln złotych w wyniku emisji akcji podczas debiutu na parkiecie warszawskiej giełdy w lipcu 2018 roku. Od debiutu minął rok, a ceny akcji pozostają poniżej poziomu z IPO. Pozostaje nam spekulować jak podpisanie umowy pomiędzy OSRAMem a polską spółką wpłynie na ich ceny. Polska spółka w najbliższym czasie będzie poszukiwała kapitału na dalszy rozwój swojego biznesu.

Zobacz także: Spółki z GPW z unikatową na skalę światową technologią, które poszukują wsparcia od inwestorów

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.