DO OK zaczyna rozwijać produkt DoConnect z zakresu Internetu Rzeczy
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
13 sie 2020, 06:30

DO OK zaczyna rozwijać produkt DoConnect z zakresu Internetu Rzeczy

DO OK od dekady działa na rynku IT, a od 2017 roku jest notowana na rynku NewConnect. Na początku lipca spółka rozpoczęła realizację jednego z głównych celów strategii rozwoju.

W zeszłym miesiącu spółka poinformowała o przejściu ze strefy usług do sfery rozwiązań. Aby zrealizować jeden z głównych celów strategii, DO OK będzie rozwijać produkt DoConnect. Znajdzie on zastosowanie w koncepcji IoT (Internet Rzeczy) oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zaawansowana analiza danych i kontrola zdalna np. w sektorze energetyki.

„Nasze pierwsze rozwiązanie, DoConnect, jest obecnie wykorzystywane przez tysiące alarmów przeciwpożarowych w Oslo, dziesiątki tysięcy smart grzejników w Danii i Norwegii, czy cyfrowej skarbonce Credit Suisse. Testują go również startupy np. inteligentna kroplówka z Finlandii. Chcemy rozwijać DoConnect o moduł Business Intelligence, by dostarczać jakościowych danych pozwalających podejmować mądre decyzje biznesowe” - komentuje Dmitrij Żatuchin.

Ponadto, w lipcu spółka podpisała nowe kontakty, których szacowana wartość to 900 tys. euro. Dzięki temu polska spółka rozpoczęła współpracę z 3 zagranicznymi podmiotami.

Zobacz także: DO OK SA zapowiada przejście ze sfery usług do sfery rozwiązań

Realizacja strategii rozwoju DO OK

Mimo że spółka jest notowana na rynku alternatywnym od 2017 roku, to sporadycznie komunikowała się z inwestorami. Jednak na początku lipca DO OK rozpoczęło realizację jednego z ważnych celów strategii rozwoju i rozpoczęło intensywną komunikację z rynkiem kapitałowym. Na początek spółka, która działa na rynku IT, zdecydowała się na przejście ze sfery usług do sfery rozwiązań. Co to oznacza?

Działalność spółki skupia się na rozwijaniu projektu DoConnect, który został przejęty od norweskiej firmy. Aktualnie DO OK pracuje nad stworzeniem mapy drogowej dla dalszego rozwoju tego produktu. Polska spółka nie zamierza ograniczać się jedynie do dostarczania usług consultingowych, czy wytwarzania oprogramowania, ale dodatkowo staje się partnerem do rozwijania biznesu w oparciu o posiadaną technologię.

Realizacja strategii to nie jedyne, najnowsze informacje ze spółki. Pod koniec lipca DO OK zawarło 3 istotne umowy z nowymi podmiotami zagranicznymi. Szacowana wartość kontraktów wynosi 900 tys. euro. Pozyskanie nowych klientów oznacza rozszerzenie oferty konsultingowej w polskiej spółce. Według prezesa DO OK, podpisane umowy mogą mieć znaczący wpływ na przyszłe wyniki finansowe.

„Bardzo się cieszę, że w lipcu nawiązaliśmy współpracę z trzema międzynarodowymi firmami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z Finlandii oraz Wielkiej Brytanii. Kontrakty te są efektem naszej nowej oferty konsultingowej – warsztatów Value-Focused, Event Storming & Discovery. Realizacja poszczególnych projektów dotyczy branż eventowo-hotelarskiej, FinTech oraz świadczącej usługi integracyjne dla transportu” – mówi prezes spółki.

Zobacz także: Spółka DO OK podpisała nowe kontrakty, których szacowana wartość zamówień wynosi 900 tys. euro

Przychody rosną, jest rozwój

Według wyników finansowych spółki za II kwartał 2020 roku, przychody wzrosły o 40% rdr. Jak mówi prezes Dmitrij Żatuchin, pandemia koronawirusa wpłynęła pozytywnie na działalność firmy. „W czasie pandemii firma mocno się zjednoczyła. Byliśmy zgodni, że takie wyzwanie to najlepszy moment, by skupić się na działaniu i komunikacji z naszymi ludźmi. To co może interesować inwestorów, to na pewno fakt startu skalowania naszej sprzedaży na rynki docelowe, przejęcie norweskiej chmury IoT do dalszego rozwoju i wdrożenie nowej oferty konsultingowej” – podkreśla prezes zarządu.

DO OK skupia się również na rozwoju na rynkach zagranicznych. Aktualnie oferuje swoje rozwiązania m.in. w Holandii, Estonii, Norwegii oraz Finlandii. Najlepiej rozwija się spółka-córka w Holandii, gdzie ostatnio wdrożono kolejnych konsultantów w tym kraju. Również na rynku estońskim DO OK zwiększa swoją aktywność.

Inwestorzy w najbliższym czasie mogą liczyć na częstszą komunikację ze strony spółki. Według zapowiedzi prezesa Dmitrija Żatuchina, DO OK skupi się na odważnych ruchach w ofercie swoich produktów.

„Mamy jasno sprecyzowany plan, który będziemy konsekwentnie realizować. Mam nadzieję, że efekty tej pracy będą widoczne w niedługim czasie” – podsumowuje prezes DO OK.

Zobacz także: Grupa DO OK wypracowała ponad 40% wzrost przychodów netto ze sprzedaży w II kwartale 2020 roku
 

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.