Modern Commerce publikuje memorandum informacyjne i rozpoczyna publiczną ofertę akcji na przejęcie Moliera2

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wioletta Hass
08 lip 2021, 16:23

Modern Commerce publikuje memorandum informacyjne i rozpoczyna ofertę publiczną, którą sfinalizuje przejęcia właściciela Moliera2

Modern Commerce, notowana na NewConnect spółka z sektora e-commerce, informuje o kolejnym etapie przejęcia IT Fashion Polska Group & Partners właściciela marki Moliera2.

Spółka z sektora e-commerce opublikowała memorandum informacyjne, które jest wstępem do uchwalonej 21 czerwca br. oferty akcji. Celem oferty Modern Commerce jest pozyskanie środków na finalizację przejęcia. Całkowita wartość transakcji jest szacowana na 100 mln zł.

Warto dodać, że IT Fashion Polska Group & Partners, właściciel Moliera2 osiąga duże dynamiki wzrostu przychodu. Przejmowana spółka do maja br. osiągnęła 39 mln zł. przychodów co stanowi wzrost 35,6 proc. r/r.

- Początek roku jest bardzo dobry dla marki Moliera2.com, która już niedługo dołączy do naszej Grupy. Dynamiczny wzrost odnotowały przychody Moliera2.com, a marżowość jest zgodna z naszymi założeniami. Wierzymy, że dzięki transakcji i oczekiwanym synergiom będziemy kontynuować dynamiczny wzrost w kolejnych okresach. – komentuje Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce.
 

Modern Commerce Moliera2


Według planów Modern Commerce na lata 2021-24, spółka chcę zostać czołową marką na rynku dóbr luksusowych, celem jest zamknięcie 2021 roku z wynikiem 128 mln zł przychodów (dane proforma) oraz 8 mln zł zysku EBITDA.

- W ciągu kilku tygodni chcemy przeprowadzić proces oferty publicznej akcji, a pozyskane z niej środki przeznaczymy na przejecie właściciela sklepu i tak rozpoznawalnego brandu, jak Moliera2.com. Naszym celem jest zbudowanie wyjątkowego ekosystemu firm e-commerce działających w obszarze dóbr luksusowych i marek premium. Dzięki konsolidacji komplementarnych platform liczymy na wydłużenie cyklu życia produktów, wykorzystanie potencjału marketingowego oraz synergii logistyczno-operacyjnych.– dodaje Maciej Tygielski.

Modern Conmerce zgodnie z umową przejmie 100% udziałów właściciela Molier2.com za kwotę 100 mln zł. Równocześnie mają zostać przejęte udziały spółki Mamissima (marki sprzedającej ekskluzywne produkty dla dzieci).

Analitycy wyceniają Modern Commerce

Analitycy DM BOŚ wycenili grupę Modern Commece w przedziale 195-300 mln zł, w wycenie metodą DCF FCFF i 130-296 mln zł metodą porównawczą.
 

Akcje Modern Commerce

Modern Commerce akcje


Od ogłoszenia transakcji przejęcia Moliera2 w drugiej połowie maja 2021 kurs akcji notowanej na NewConnect spółki Modern Commerce dostosowywał się do planów podwyższenia kapitału. Przy obecnym kursie akcji spółka jest wyceniana na około 200 mln zł.

Dokładne informacje na temat planów można poznać z webinaru/prezentacji jaką spółka przeprowadziła na Strefie Inwestorów.
 


Zobacz także: „Łącząc siły z Moliera2 chcemy stać się wiodącym e-commerce produktów luksusowych w naszym regionie Europy” – wywiad z Maciejem Tygielskim z Modern Commerce

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.