Targi E3 2019 – Oto co producenci gier z Polski pokażą na najważniejszym wydarzeniu gamingowym na świecie
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 cze 2019, 09:26

Za tydzień E3, największe wydarzenie gamingowe na świecie. Sprawdzamy co producenci gier z Polski przygotowali na targi

Już 11 czerwca po raz kolejny odbędą się targi E3 w Los Angeles. Konferencja trwa kilka dni i skupia najważniejsze firmy z branży rozrywki elektronicznej. Polskie spółki gamingowe również zaprezentują swoje produkcje. W tym roku na targi wybierają się CD PROJEKT, CI Games, Techland, Varsav Game Studios oraz Bloober Team.

Do najważniejszych, polskich gier prezentowanych podczas konferencji należą „Cyberpunk 2077”, „Bee Simulator”, „Dying Light 2”, „Layers of Faer 2” oraz „Sniper: Ghost Warrior”. Targi E3 to nie lada gratka dla fanów gier wideo – można zagrać w demo przedpremierowych gier, spotkać światowej sławy wydawców oraz poznać daty premier największych produkcji. Imprezie towarzyszą równolegle spotkania biznesowe, a nawet inwestorskie.

Zobacz także: CD PROJEKT podkręca atmosferę przed targami E3 i publikuje film z zapowiedzią prezentacji Cyberpunk 2077- akcje w górę

Data premiery „Cyberpunk 2077” coraz bliżej

Niedawno na oficjalnym koncie targów na Twitterze pojawił się post, potwierdzający publiczne wystąpienie wiceprezesa CD PROJEKT, Marcina Iwińskiego podczas konferencji. Tym samym sprawdziły się informacje na temat prezentacji po raz kolejny Cyberpunka w Los Angeles. Spółka już w zeszłym roku zaprezentowała trailer najbardziej wyczekiwanej polskiej produkcji.

Zobacz także: Targi E3 będą najważniejsze w historii CD Projektu – Kiciński

Niestety, pokaz Cyberpunka nie będzie dostępny dla wszystkich. Jedynie osoby, które odwiedzą targi E3 oraz wybrani dziennikarze i influencerzy będą mogli obejrzeć kolejne demo gry. CD PROJEKT poinformował o przygotowaniu dwóch prezentacji dla wybranych osób i potwierdził, że gameplay nie będzie dostępny w sieci. Ponadto, fani polskiej produkcji będą mieli zakaz streamowania gry podczas targów.

Dla osób, które z niecierpliwością wyczekują kolejnych gameplayów, przypominamy ten z zeszłego roku:

„Cyberpunk 2077” jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier w historii. Polska spółka nad jej produkcją pracuje od 7 lat. Wstępna data premiery była szacowana na 2016 rok, jednak do dzisiaj nie wiemy, kiedy będziemy mogli zagrać w nową produkcję od CD PROJEKT. Fani liczą, że podczas targów poznamy ostatecznie datę premiery.

Oprócz prezentacji gry w części ogólnodostępnej jak i zamkniętej przedstawiciele CD PROJEKT odbędą całą serię spotkań inwestorskich z funduszami inwestycyjnymi w USA. Równolegle do targów odbywają się spotkania o charakterze inwestycyjnym, a według zapewnień zarządu CD PROJEKT przedstawiciele spółki mają zaplanowaną w trakcie targów całą serię spotkań.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 został zapowiedziany przez CD PROJEKT 7 lat temu. Co wiemy o najdroższej produkcji w historii polskiej branży gier

Nowy Sniper: Ghost Warrior Contracts od CI Games

Warszawskie studio gamingowe po raz kolejny zaprezentuje swoje produkcje na targach E3. W tym roku szykuje pokaz kolejnej części „Sniper: Ghost Warrior”. Uczestnicy konferencji będą mieli szansę zagrać w demo gry. Dodatkowo, polska spółka pokaże w Los Angeles jeszcze dwa projekty realizowane w ramach sekcji United Label - „Roki” oraz „Eldest Souls”.

Jeszcze przed rozpoczęciem targów możemy spodziewać się oficjalnego trailera gry „Sniper: Ghost Warrior Contracts”. Wtedy też rozpocznie się kampania marketingowa promująca nową produkcję CI Games.

- Targi E3 to bardzo ważne branżowe wydarzenie i jednocześnie najważniejsze targi dla CI Games w tym roku. Na naszym stoisku zaaranżujemy małą salę kinowa na 20-25 osób, gdzie zaprezentujemy przedstawicielom mediów nowego Snipera. Każdy z nich po prezentacji będzie mógł zagrać na jednym z naszych stanowisk. Natomiast w specjalnie wydzielonej sekcji United Label nasi goście będą mogli zagrać w dwa projekty, które realizujemy w ramach własnej platformy wydawniczej przeznaczonej dla niezależnych deweloperów: Roki oraz Eldest Souls i również porozmawiać z ich twórcami. Na targach spotkamy się także z naszymi partnerami, zarówno ze strony dystrybucji jak i marketingu. Jeszcze przed E3 odbędzie się premiera pierwszego trailera Sniper: Ghost Warrior Contracts, którym rozpoczniemy globalną kampanię gry. Wkrótce poinformujemy o szczegółowej dacie tego wydarzenia – zapowiada prezes CI Games, Marek Tymiński.

Do najpopularniejszych tytułów warszawskiego studia należy już wcześniej wspomniany „Sniper: Ghost Warrior” oraz „The Lords of the Fallen”. Spółka planuje przeprowadzić publiczną emisję akcji, w której chce pozyskać od inwestorów 11 mln zł na m.in. powiększenie zespołu deweloperskiego oraz poszerzenie działalności marketingowej.

Zobacz także: CI Games opublikowało Memorandum Informacyjne. Zapisy na akcje spółki ruszają 4 czerwca

Symulator pszczoły na targach E3

Swój debiut w Los Angeles zaliczy w tym roku Varsav Game Studios. Na targach zostanie zaprezentowana zaawansowana wersja symulatora pszczoły, na który wielu graczy oczekuje. Co ciekawe, na stronie Daily Star można przeczytać już pozytywną opinię na temat polskiej produkcji: „Miałem dużo więcej zabawy z symulatorem pszczół niż się spodziewałem. Jest mądry, kolorowy i słodki. Może to być idealne wprowadzenie do gier wideo dla dzieci (które nie mają żadnych traumatycznych wspomnień o pszczołach) lub po prostu delikatny sposób na relaks dla dorosłych”.

Data premiery „Bee Simulator” nie została jeszcze ustalona, ale ze względu na finalizację produkcji, możemy spodziewać się jej jeszcze w 2019 roku.

- W tym roku po raz pierwszy wybieramy się jako VARSAV Game Studios na targi E3. Na tych najważniejszym dla branży gier wydarzeniu na stoisku naszego wydawcy, czyli Bigben Interactive będziemy prezentować nasz kluczowy tegoroczny tytuł - grę Bee Simulator. Z informacji uzyskanych od Wydawcy szykują nam się bardzo intensywne targi z około setką spotkań z partnerami biznesowymi i handlowymi wydawcy oraz dziennikarzami. Będziemy prezentować bardzo zaawansowaną wersję gry, z finalnymi mechanikami i ścieżką dźwiękową oraz pełnym angielskim dubbingiem – komentuje Łukasz Rosiński, członek zarządu spółki.

BeeSimulator_10

Źródło: Varsav Game Studios

Techland zaprezentuje „Dying Light 2”

Druga część „Dying Light” została już zaprezentowana na targach E3 w zeszłym roku. Techland ponownie wybiera się do Los Angeles, aby pokazać już elementy rozgrywki w swojej najnowszej grze. Premiera jest planowana jeszcze na 2019 rok.

- To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży gamingowej i obecność tam, z naszymi grami to jeden z naszych priorytetów. Zaprezentujemy niepublikowane dotąd materiały pokazujące elementy rozgrywki z najambitniejszego tytułu w naszym dorobku, z Dying Light 2. W zeszłym roku ujawniliśmy część informacji, teraz opowiemy jeszcze więcej o walorach samej rozgrywki, a także o świecie gry, który nazwaliśmy Modern Dark Ages. Codzienna ciężka praca całego zespołu i ogrom wysiłku, który wkładają w rozwój tej gry można uznać za dobry prognostyk tego, że prezentacja Techlandu zrobi niesamowite wrażenie na wszystkich widzach – zapowiada Ed Lin, szef marketingu spółki.

Techland również rozpoczął współpracę ze Square Enix przy dystrybucji „Dying Light 2”. Tym samym chcą promować grę na rynkach Ameryki Południowej oraz Północnej.

- Jesteśmy podekscytowani tym, że nasza współpraca z Techlandem dotyczyć będzie Dying Light 2, jednego z najbardziej oczekiwanych przez branżę tytułów - mówi John Heinecke, Chief Marketing Officer w Square Enix. Dying Light 2 to ambitny i innowacyjny projekt, który z pewnością zachwyci graczy. Ta gra bardzo dobrze pasuje do naszego portfolio i nie możemy się doczekać momentu, gdy na E3 poznamy więcej szczegółów.

Zobacz także: Techland połączy siły ze Square Enix przy dystrybucji Dying Light 2 na rynkach Ameryki Płn. i Płd.

Horror psychologiczny od Bloober Team

Kilka dni temu swoją premierę miała gra „Layers of Fear 2”. Jest to kolejny horror psychologiczny stworzony przez Bloober Team i właśnie tę produkcję będą promować na targach E3. Jak na razie gra nie osiągnęła spektakularnego sukcesu komercyjnego. Mimo to po kilku dniach od premiery na Steamie pojawiło się już prawie 200 recenzji, z czego większość z nich jest pozytywna.

- Piękna audio-wizualnie kontynuacja polskiego horroru z kuźni studia odpowiedzialnego za właśnie Layers of Fear oraz Observer. I choć temat fabularnie i pod względem postaci nie porywa tak jak wspomniane Science Fiction grozy, to jest to tytuł, który jako sequel robi wiele rzeczy o wiele lepiej – czytamy na Steamie.

Zobacz także: Jutro premiera gry Layers of Fear 2, dlatego kurs akcji Bloober Team próbuje się wybić z konsolidacji

Targi E3 w Los Angeles - informacje

Targi E3 rozpoczynają się 11 czerwca i potrwają 3 dni. Podczas konferencji będzie można poznać najnowsze zapowiedzi od światowych producentów gier, jak również zobaczyć niedawne premiery międzynarodowych produkcji. Niestety, japoński gigant elektroniczny Sony nie weźmie w tym roku udziału w konferencji. Pomimo to planowane prezentacje nie powinny zawieść oczekiwań fanów rozrywki elektronicznej jak i inwestorów.

Do zagranicznych koncernów, które wezmą udział w targach, należą w tym roku m.in. Nintendo, Ubisoft, Microsoft, EA Play oraz Square Enix. Zarówno polskie jak i zagraniczne firmy dostarczą masę wrażeń i emocji w Los Angeles. Już nie możemy się doczekać!

e3

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost